„Žurnalistas” Roman Pratasevič kariavo teroristinio bataliono „Azov” sudėtyje – šis vykdė karo nusikaltimus Rytų Ukrainoje (pildoma)

azov1

azov1

odos

Ukrainos blogeris Anatolij Šarij juokiasi iš tokios grupės, kaip „bellincat” tyrimo – ši paskelbė, kad neva minėta nuotrauka, kurioje „žurnalistas” Protosevič – pilnai apsiginklavęs „Azov” šturmo bataliono karys – nera yra klastotė, padaryta su fotošopu. Iš tiesu tai originali nuotrauka iš laikraščio „Černoje solnce”.

Marius Jonaitis

Lietuvoje vis dar tęsiasi isterija dėl „žurnalisto“ ar net „disidentu“ įvardijamo Roman Protosevič suėmimo.
Į tai įsijungė nemažai įvairiausių politikų bei asmenų kurie užsiima gan specifine propagandine veikla.
Daug kalbama apie „kankinį“, bet labai skurdžiai pateikia informaciją apie tai kas jis toks ir ką veikė.
Roman gan jaunas, neseniai atšventė 26 -ąjį gimtadienį, tačiau turi vos ne dešimties metų ilgumo aktyvizmo patirtį.
2011 metais jis buvo išvarytas iš savo namų dėl „ideologinių nesutarimų¨ ir tada jaunuolis prisijungė prie Baltarusijoje veikiančio nacionalistinio „Jaunimo fronto“ organizacijos.
Įdomus faktas, jog Romano mama, uoli stačiatikė, bandė savo sūnų vesti pas egzorcistą, jog iš jo išvarytų velnią:)
Kas yra „Jaunimo frontas“ kuriame aktyviai veikė ir, tikėtina, išlaikė ryšius minėtasis Roman? Tai iš esmės klasikinė nacionalistinė organizacija. Beje, labai panaši į esančias Ukrainoje (su jais palaiko glaudžius ryšius), Lietuvoje, Latvijoje. Netgi ir mitai panašūs, klausoma muzika, ryšiai su įvairiom subkultūrom, futbolo ultrom ir t.t.
Kaip pagal vieną scenarijų.
„Jaunimo frontas“ yra sukarinta organizacija.
Verta atkreipti dėmesį, jog sisteminė žiniasklaida kažkaip nutyli ką mūsų minimas Protosevičius veikė 2014-2017 metais.
2013 metų pabaigoje jis iškeliavo į Ukrainą ir dalyvavo Maidane. Vėliau, per dabartinį rados narį Ihor Huz buvo užverbuotas į „Azov“ batalioną.
Beje, pats minėtasis Ihor Huz labai įdomi asmenybė. Jam 2005 metais buvo uždėtas penkerių metų draudimas atvykti į Baltarusiją. Panašus vis dar galioja Moldovos Padniestrės respublikoje.
Tad Romanas Protasevičius 2014 metais atsidūrė „Azoc“ batalione.
Kas tai per darinys?
Tai atvirai nacistinis karinis būrys kuriame „savanoriais“, nors yra mokami pinigai, dalyvauja tiek ekstermistai iš Ukrainos tiek ir užsieniečiai. Yra ištisas neonacių internacionalas jų gretose.

2014 metais apie juos teigiamai rašė Delfis – https://www.delfi.lt/…/vienas-galingiausiu-ukrainos…

bei liaupsino sisteminis žurnalistas Pacerovas. Tačiau jau 2019 metais, 40 JAV senatorių pareikalavo paskelbti šį karinį darinį teroristine organizacija – https://www.lrt.lt/…/jav-kongresmenai-reikalauja…

Jungtinių tautų žmogaus teisių komitetas kaltina „Azov“ batalioną karo nusikaltimais, plėšikavimais, kankinimais. Galima susipažinti su detalia ataskaita šiuo klausimu – https://www.ohchr.org/…/Ukraine_13th_HRMMU_Report…

Tad tokiame batalione veikė mūsų žymusis kankinys, žurnalistas ir disidentas Roman Protasevič. Jis ne tik buvo eilinis narys, bet turėjo sužeidimą kovose Donbaso fronte bei buvo atsakingas už komunikaciją. O taip pat ir pinigų rinkimą „Azov“ batalionui.

Pirmame komentare įdėsiu jo 2015 metų nuotrauką kur jis, su Azovo simbolika, pozuoja „Juodosios saulės“ simbolikoje. Kas yra ta juodoji saulė galit pasiskaityti čia – https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sun_(symbol)

Beje, šio bataliono pagrindu suburta politinė partija labai pasisako už Intermarium projektą kurį labai remia britų žvalgybą ir ties tuo projektu dirba nemažai radikalių grupuočių. Tačiau apie tai kituose tekstuose.
Taip pat verta pažymėti, jog iš Romano wikipedia puslapio paslaptingai dingo faktas apie jo bendrystę su Azovo batalionu. Vakar (gegužės 24 dieną) dar buvo trumpa žinutė apie tai, dabar – nebėra. Puslapis redaguotas šiandien (gegužės 25 dieną). Kažkas trina nepatogius „disidentui“ faktus?
2017 metais jis jau vėl Baltarusijoje. 2017-2018 metais kažkodėl gavo Vaclavo Havelo vardinė stipendiją, kuri skiriamą karjeros siekiantiems nepriklausomiems žurnalistams. O taip pat dirbo neįvardintose Baltarusijos žiniasklaidos priemonėse.
2018 metais pašalintas iš universiteto.
2018-2019 metais dirbo „Euroradio“ korespondentu ir Baltarusjos „Radio Svoboda“ žurnalistu.
Kas yra tos žiniasklaidos priemonės?
„Euroradio“ yra 2005 metais Varšuvoje įkurtas bei Lenkijos, Lietuvos bei JAV USAID programos finansuojamas propagandinis įrankis Baltarusijai.
Na o „Laisvės radijas“ yra seniai žinomas CŽV projektas Europos rinkai.
Tad mūsų disidentas, tik ką iš fronto linijų pakeltas, stipendijom bei darbais aprūpintas nuosekliai kovoja prieš režimą :)). Ne už dyką tokie dalykai vyksta, tskant.
2019 metų pabaigoje, Roman išvyksta į Lenkiją ir nuo 2020 metų sausio mėnesio pateikė politinio proglobščio prašymą Lenkijai. Jį gavo.
2020 metais Roman Protosevič prisijungė prie Nexta telegram kanalo valdymo kaip vyr. Redaktorius. Kanlas buvo įkurtas Stapan Putilo dar 2018 metais.
2020 metais išsiplėtė iki 4-6 žmonių (rugpjūčio mėnesį), bent jau taip teigė. Nors kitais momentais minėjo, jog fiziškai nebespėja aprėpti duomenų. Jų teigimu ateidavo 200 pranešimų į minutę o viską jie norėjo sukontroliuoti.
Akivaizdu, jog viso to kontrolei reikia daugiau žmonių+ jie turi būti etatiniai. O iš ko pinigai?
Nėra paslaptis, jog pats Nexta kanalas veikė vėl toje pačioje Lenkijoje.

Apie pačio Roman Protosevič ir jo vadovaujamo kanalo „Nexta“ veikla čia netikslinga plėstis, kam įdomu siūlau susipažinti su gera Ramūno Alaunio analizę – http://biciulyste.com/…/ramunas-alaunis…/…

2020 metų rugsėjo gale Protasevič pasitraukė iš Nexta veiklos bei pradėjo dirbti su save prezidente pasiskelbusią Tichanovskają.
Įdomus faktas, jog su Romanu buvo suimta ir jo mergina, tiesa, tik trim dienoms. Sofia Sapega yra Rusijos pilietė kuri gyveno Baltarusijoje, bet mokosi Lietuvoje. Kaip netikėta – Europos humanitariniame universitete.
Ji tapo 6 suimta šio universiteto studentė Baltarusijoje.
Kas yra tas Europos humanitarinis universitetas? Jis 1992 metais buvo įkurtas Minske, tačiau jau 2004 metais jį išspyrė iš šalies. Jis 2005 metais atsikūrė Lietuvoje.
Didžiausias jo finansuotojas yra Europos sąjunga ir jis orientuotas į penktosios kolonos gaminimą Baltarusijai.
Toliau dar įdomus faktas, jog kai Roman Protosevič suprato, kad bus pristatytas į Minską labai sunerimo, bandė atiduoti savo kompiuterį kitiems žmonėms. Vėliau, pasirodė pranešimai apie atjugimą jo socialinių paskyrų Facebook ir Instagram. Tą inicijavo jo kolegos bandydami nuslėpti jos susirašinėjimus.
Kyla klausimas, jeigu disidentas eina su Tiesa tai kodėl taip bijoma, kad kažką ras jo kompiuteryje bei susirašinėjimuose?
Jeigu jo tikslai tik taikūs ir teisėti tai ko čia bijoti?
Na o reakcija į jo suėmimą kelia klausimų ką jis gali išpliurpti ir, akivaizdu, dėl to labai neramu kai kuriems asmenims.
Sekime įvykius ir būkime kritiški.
Facebook komentarai
});}(jQuery));