Žmogų išmetė per ligoninės langą, prokuratūra bylą nutraukė jau penkis kartus

vigelis

vigelis

D. Valys pridengė Švenčionių prokuratūrą, o šioji – medikų klaną

Kristina Sulikienė

 vigelis

nuotr. : Švenčionių meras Vigelis lankosi Šenčionių ligoninėje, kuri „įsisavino” porciją ES paramos

 

Jau praėjo berods 5 metai, kai Švenčionių apylinkės prokuratūra marina ikiteisminį tyrimą, kai ne pagal ligoninės nuostatus ir be savo valios hospitalizuotas J.  mirė iškritęs per langą.

Atrodo,kas čia yra: paimk, pareikšk įtarimus, perduok bylą  į teismą.

Tau, prokurorui, turi būti neįdomu, jog šioje byloje atsakingieji – garbingo ir galingo medikų klano atstovai.

Ar kad Vigelio vadovaujama Švenčionių rajono savivaldybės taryba, girdėdama signalus, jog ligoninėje dirba netinkamai atestuoti gydytojai, nieko nedarė.

Bylos esmė tokia, jog J. Iškrito per ligoninės langą. Mirė.

Prokuratūra nei aplaidaus tarnybos pareigų neatlikimo, nei tuo labiau žmogaus žūties nelaiko iš viso nusikaltimu. Kaltų iš viso čia nėra.

Kaip jis iškrito, dėl ko – byloje nesiaiškinama, nes akivaizdžiai kaltas personalas.

Bylos medžiagoje yra nurodyta, jog kažkas grūmėsi prieš išverčiant pro langą J. Tačiau tos grumtynės irgi nelaikomos nusikaltimu – kai ligoninėje turint sunkius ligonis, turi būti minimum bent raminamųjų antpulė, kad ligonį sutramdyti. Ne vairuotojo ar slaugo reikalas ir darbas – grumtis su ligoniu.

Švenčionių ligoninė iš pat pradžių padarė nusižengimą, kai broliui atvežus savo brolį, neva dėl pergėrimo, jį iš viso hospitalizavo.

Kadangi ligoninė ne specializuota, belaikant be vaistų, žmogų ištiko na „baltoji karštinė“, ligoninė ir tada neturėjo nei raminamųjų,nei psichiatro, bet ir toliau laikė ligonį, kol jis buvo išverstas per langą – nors kitas ligonis su greitąja buvo skubiai išvežtas į Vilniaus psichiatrijos ligoninę, ir aišku liko gyvas. Toks „gydymas“ prokuratūroje turėjo būti įvertintas, ir perduotas teismui.

Tačiau prokurorai jau berods 5 metus atrašinėja įvairiausio lygio nesąmones. Jiems matote teismų nutartys nė motais – jeigu tik teismas parašo, jog būtina traukti atsakomybėn medikus ir personalą, tai prokurorai pasako „aha“ ir nutraukia iš karto bylą.

Rašė nukentėjusioji R. Ir į Dariaus Valio prokuratūrą. Tai kažkiek Švenčionyse išsigando. Bet kadangi Valio nelabai kas bijojo, tai ir toliau varė savo nesąmones.

Rašėme net užklausimą į GP-kiek kartų galima nutraukinėti bylą – 5-10 ar tiek kiek nori? GP atstovė rašė, jog  bus atsakyta pagal įstatymų numatytą terminą, deja, atsakymo ir nesulaukėme.

Dabar gi paskirtas naujasis Generalinis prokuroras, kuris neva bus labai atviras ir jis tikrins prokuratūros darbą.

Labai įdomiai tas „atvirumas“ reiškiasi.

Prieš keletą dienų atvežiau savo pareiškimą dėl klastotojų Kauno „tyrėjų“, einu kaip visada po dešinei, į GP raštinę, o ten aklinai užrakinta viskas.

Prieinu prie „būdelės“, iš ten išlenda „bandiūhos“ tipo budėtojas ir man ramiai sako „panele, žinokite, pietūs, reikės palaukti“.

Pasižiūriu į laikrodį – 13:30. „Oho,“- sakau „na ir ilgai pietauja“.

Budėtojas „badiūhos“ tipo pats mato laikrodį, bet sako „panele, niekuo negaliu padėti“.

Tada aš išsitraukiu telefoną – ten irgi rodo 13:30. Tada „atviros ir besikeičiančios“ prokuratūros budėtojui, „bandiūhos“ išvaizdos, sakau „ deja, aš ponia, o antra, aš jums niekuo negaliu padėti, pietauti reikia ne darbo metu“.

Taigi, turėjo mane įleisti, ir ten su vyr. specialistėmis pasijuokėme, beje, techninio personalo darbuotojas pasiguodė, jog iš tiesų dar nėra valgęs, ir eis kažko nusipirkti sau ir kitiems, sudarinėja sąrašą. Va tau ir laisvė, va tau ir nauja valdžia.

Taigi, grįžtant prie Švenčionių, tai gal tas naujasis laisvasis Pašilis ir galėtų atsakyti tai šeimai, kuri 5 metus turi rašinėti atsakymus į vienas po kito idiotiškesnius raštus, – jau ta šeima tiek rašo, jog patys juokauja, kad teisę baigė.

Kiek kartų  galima nutraukti tyrimą? Kiek kartų kartų galima neklausyti teismo, ir nevykdyti jų nutarčių? Kas tada yra „apskundimas ikiteisminiame tyrime“ – niekinis procesas? Kaip prokuroras nutarė – jog šito žmogaus žūtis ne nusikaltimas – tai taip ir bus?

Gal yra, kas atsakys, kodėl našlė jau šitiek metų nesulaukia tyrimo pabaigos – ne, ne jo nutraukimo, kad nespecializuota ligoninė ne kalta, kad priėmė sunkų ligonį, ir jo negydė – bet normalios bylos teisme.

Jeigu STT sugebėjo gainiotis Gineikaitę keletą dienų, ir daryti totalų šou dėl avarijos, kurioje ji padarė tik administracinį teisės pažeidimą, nes nieko neužmušė, nesužalojo – ir šitoks bardakas ir „pokazucha“ ant visos Lietuvos buvo daroma, tai ko tas STT nesugeba “prasinešti“ per Švenčionių prokuratūrą, ir sužinoti, už kiek Švenčionių ligoninė galimai perka Švenčionių prokuratūrą, kad ana nuolatos nutraukinėtų bylą? Kas kiek tos įmokos mokamos, per kokius tarpininkus parduodamos – ir už kokias paslaugas mainais? Gal už slaptą prokurorų blaivinimą? O gal jie irgi ten nespecializuotoje ligoninėje gydosi po „daugiadienių“, ir nenori prarasti „taško“? Tai kur tas STT? Tik Gineikaitę tesugeba persekioti, o jau jeigu tikra byla ir akivaizdūs korupcijos požymiai – prokuratūra nesugeba jau 5 metai nei nutraukti bylos, nei jos perduoti teisman – tai čia jau „nieko tokio“?

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));