UAB „Saurida“ verslo sunkumai nesusiję su alkoholio kontrolės įstatymu

vidas

vidas

                                                                                                             2016-01-07

UAB „Saurida“ verslo sunkumai nesusiję su alkoholio kontrolės įstatymu

vidas

2015 m. pabaigoje labai sunkiai, su nevyriausybinių organizacijų pagalba, LR Seimui pavyko išlaikyti prieš ketverius metus priimtą draudimą prekiauti alkoholiniais gėrimais degalinėse. Milžinišką viešą spaudimą visuomenės nuomonei ir LR Seimo nariams mėginusi daryti UAB „Saurida“ ir toliau teigia, kad šis alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimas griauna jos verslą. 

Visai neseniai UAB „Saurida“ per spaudą paskelbė, kad atleis 100 darbuotojų iš 450. Žinia grėsminga, tačiau realybė kitokia: 2016-01-06 UAB „Saurida“ buvo 286 darbuotojai, apdrausti socialiniu draudimu, ir net geriausiais įmonės laikais 2011 m. UAB „Saurida“ dirbo apie 300 legalių darbuotojų. Apie įmonės savininko atžvilgiu vykdomus tyrimus, dėl milijonų nuslėptų mokesčių, 2015 m. gruodžio mėn. buvo pranešimų žiniasklaidoje1. Viešuose klientų atsiliepimuose skundžiamasi apgaudinėjimu: vienam kuras buvo skiestas, kitam pripylė mažiau ir pan. „Saurida“ Mažeikiuose iš gyventojų, norinčių nutraukti suskystintų dujų pirkimo sutartis reikalauja neteisėto mokesčio,, trukdo atsijungti2. Įmonės savininko paminėti toli su tikrove prasilenkiantys darbuotojų skaičiai galėtų sudominti  ir Teritorinę darbo biržą, kuriai privaloma pranešti apie planuojamus masinius atleidimus, ir Darbo inspekciją, dėl galimai klestinčio nelegalaus darbo ir netinkamos darbuotojų teisių apsaugos. 

Ši bendrovė valstybei ir piliečiams grasinanti teismais iš tiesų turi bylinėjimosi patirties. Nuo 2005 metų dalyvavo 176 bylose. Teismo sprendimai priimti dėl šios įmonės rodo, kad įmonės padėtis itin prasta: neatsiskaito su tiekėjais, darbuotojais, darbuotojai atleidžiami be realaus pagrindo ir t.t. Tačiau šios problemos nesusiję su šiandiena.  

Dar  2013-11-19 pagal paties direktorius S. Ranco ieškinį bendrovei UAB „Saurida“ iškelta restruktūrizavimo byla. O šiandien 2015-01-07 Šiaulių apygardos teisme turėtų būti nagrinėjamas pareiškėjo UAB „Conlex“ pareiškimas dėl UAB „Saurida“ restruktūrizavimo bylos nutraukimo ir bankroto bylos iškėlimo.

Tikėkimės, kad LR Seimo nariai atidžiau rinksis patarėjus iš verslo srities bei gebės matyti plačiau nei tiesmuki bandymai netinkamos verslo praktikos pasekmes nurašyti vos spėjusiam įsigalioti draudimui.

 Dažnos, ne visada laiku pastebimos atskirų įmonių verslo nesėkmės, gudravimas siekiant išvengti atsakomybės, dar kartą akivaizdžiai demonstruoja, kad verslas netinkamas patarėjas teisėkūrai. Kuriant verslą kontroliuojančius įstatymus būtini aiškūs visuomenei naudą kuriantys tikslai ir mokslo įrodymai. 

 

Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija

 

1.http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seima-sokdinancio-degaliniu-tinklo-saurida-savininko-sauliaus-ranco-pavarde-milijonineje-aferoje-56-553041

2. http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/neteiseta-mokesti-lupanti-saurida-mazeikiuose-nesuvaldoma-56-556699

 

tel. 869804522, el.p. info@ntakk.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));