VPT: Plungės rajono savivaldybė pritaikė pirkimo sąlygas konkrečiam automobilio modeliui

VPT: Plungės rajono savivaldybė pritaikė pirkimo sąlygas konkrečiam automobilio modeliui

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), patikrinusi Plungės rajono savivaldybės administracijos vykdytą supaprastintą mažos vertės lengvojo automobilio pirkimą, konstatuoja, kad pirkimas buvo pritaikytas konkrečiai „Škoda Superb“ modelio automobiliui. 

VPT vertinimu, perkančioji organizacija dirbtinai apribojo realią tiekėjų konkurenciją, pažeidė skaidrumo, nediskriminavimo ir proporcingumo principus. 

VPT nustatė, kad perkančioji organizacija pirkimo techninėje specifikacijoje nustatė labai aukštus ir specifinius reikalavimus – tinkančius kelių modelių automobiliams, tačiau pačiam pirkimui skyrė 40 tūkst. eurų (su PVM). Tokius kainos ir kokybės kriterijus atitinka vienintelis „Škoda Superb“ automobilis. 

Visi kiti, perkančiosios organizacijos pageidautus techninius kriterijus atitinkantys automobiliai, yra gerokai brangesni. 

Faktą, kad techninė specifikacija pritaikyta konkrečiam automobilio modeliui, patvirtina dar ir tai, kad iš visų Lietuvoje veikiančių ūkio subjektų, užsiimančių naujų automobilių prekyba, pasiūlymą pateikė tik vienas tiekėjas UAB „Hokla“ pasiūlęs būtent „Škoda Superb“ automobilį.

Atsižvelgiant į nustatytus Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, VPT nuomone, perkančioji organizacija su tiekėju 2015-11-20 sudarytą sutartį turėtų nutraukti, ir, esant poreikiui, organizuoti naują pirkimą užtikrinant realią tiekėjų konkurenciją. Plungės rajono savivaldybės administracija turi ne vėliau kaip per 10 darbo dienų raštu informuoti VPT apie priimtus sprendimus dėl sutarties nutraukimo.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VYTAUTĖ ŠMAIŽYTĖ, VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBA
Facebook komentarai
});}(jQuery));