STT metus sekė Raimundą Kurlianskį, užfiksavo daugiau nei dešimt kyšininkavimo atvejų, teismas nutarė, kad to tiesiog nebuvo

0mockaus

0mockaus

STT metus sekė Raimundą Kurlianskį, užfiksavo daugiau nei dešimt kyšininkavimo atvejų, teismas nutarė, kad to tiesiog nebuvo
Kurlianskis
Kurlianskis
Raimundas Kurlianskis ir koncernas „MG Baltic” yra kaltinami dėl nusikaltimų pagal BPK 20 straipsnio 2 dalį, 227 straipsnio 6 dalyje ir 227 straipsnio 1, 2 ir 6 dalyje, 20 straipsnio 1ir 2 dalyje (iš esmės kalbama apie kyšinikavimą)
R. Kurlianskis buvo slaptas kardinolas, per kurį koncerno vadas Darius Mockus (nuotraukoje  viršuje su A.Kubiliumi)  visus metus – nuo 2015 m. liepos 15 d. iki 2016 m. gegužės 10 d. Vilniuje, veikdamas tiesiogine tyčia, papirkinėjo bei prekiavo poveikiu.
Beje, Mockus ir Kurlianskis jau seniai buvo įvaldę banditiškus metodus:

Kaip D.Mockus ir R.Kurlianskis privedė prie savižudybės Antaną Gureckį?

Buvo kaltinamas tuo, kad šiuos nusikaltimus jis padarė tokiu būdu ir aplinkybėmis.
1. R. Kurlianskis buvo kaltinamas tuo, kad netiesiogiai davė kyšį valstybės tarnautojui ir jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra:
Liberalų sąjūdžio Seime nariui Š. Gustainiui – už koncernui „MG Baltic” naudingų įstatymų projektų pateikimą Seime svarstymui ir priėmimui 2015 m. liepos 15 d. Vilniuje netiesiogiai davė kyšį – 8700 eurų, kurie buvo prevesti į Gustainio įsteigtos viešos įmonės sąskaitą.
Gavęs pinigus, Š.Gustainis gavo instrukcijas R. Kurlianskio tarnybiniame kabinete bei vei vykusių susitikimų ir telefoninių kontaktų metu.
Tai yra Gustainis gavo iš Kurlianskio Vartojimo kredito įstatymo projekto pataisos tekstą, įregistravo kaip savo ir pateikė svarstymui Seimui.
Iš esmės šiomis Gustainio pataisomis buvo siūloma iš esmės sušvelninti vartojimo kredito gavėjo kreditingumo vertinimo ir patikrinimo reglamentavimą.
Tačiau Seimo biudžeto ir finansų komitetas Gustainio pataisoms nepritarė. Tada Gustainis gavo dar vieną Kurlianskio parengtą projektą, įregistravo jį pakartotinai ir Seimo posėdžio metu balsavo „už”.
Iš Kurlianskio gautis 8700 eurų Gustainis panaudojo 2016 m. Seimo rinkimų kampanijai finansuoti.
2. R. Kurlianskis buvo kaltinamas tuo, kad papirko ir Liberalų sąjūdžio pirmininką Eligijų Masiulį. Už kyšius šis turėjo padaryti tokius darbus :
balsuoti už Gustainio (Kurlianskio) pateiktus projektus
pritarti Seimo nutarimui „Dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“ projektui, kuriuo numatyta, kad šiam projektui valstybė skirs 169 300 000 eurų. Projektą įgyvendinti turėjo „MG Baltic”.
balsuoti už įstatymų projektus, pagal kuriuos fiziniai asmenys tarpusavyje gali atsiskaityti ir atlikti kitus mokėjimus pagal sandorį grynaisiais pinigais, jeigu suma neviršija penkių tūkstančių eurų.
Už šiuos darbus Kurlianskis pasiūlė E.Masiuliui ne tik pinigus, tačiau ir televizijos kanalo LNK eterį – organizavo E. Masiuliui pasisakymus šioje televizijoje laidoje, kurioje palankiai buvo nušviesta jo politinė veikla bei šios politinės partijos veikla.
E.Masiulis ir kiti liberalai turėjo dar paveikti ir savo partijos narį K.Glavecką, kad šis pritartų ir balsuotų už Kurlianskio pateiktus projektus.
antanasguoga
antanas guoga
R.Kurlianskis buvo faktiškas Liberalų sąjūdžio partijos kūrėjas – jis dirbo kaip Masiulio pasiuntinys ir 2015 m. lapkričio 4 d.,„Tony Resort“ viešbutyje vykusio susitikimo su Antanu Guoga pareikalavo, kad šis atsisakytų kurti atskirą frakciją. Priešingu atveju Kurlianskis grasino Guogą „sudirbti” per Laisvą ir nepriklausomą kanalą, Guoga atsisakė planų kurti frakciją.
Taip Kurlianskis išgelbėjo Liberalų frakciją Seime.
R.Kurlianskis per metus buvo su Masiuliu susitikęs daugiau nei dešimt kartų – R. Kurlianskis per tuos susitikimus siūlė kyšius už ‘MG Baltic” koncernui naudingų politinių sprendimų Seime priėmimą, o taip pat už išimtinę padėtį ir palankumą ateityje Seime priimant kitus UAB koncernui „X“ naudingus politinius sprendimus. Susitarus dėl kyšio, Kurlianskis automobilio salone tiesiogiai E. Masiuliui davė didesnės negu 250 MGL (9415 eurų) vertės kyšį – 106 200 (vieną šimtą šešis tūkstančius du šimtus) eurų bei 72 eurų ir 99 euro centų vertės degtinės „Stumbras Millenium Oak aged edition“ butelį.
Taip pat Kurlianskis tiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ir susitarė duoti didesnės negu 250 MGL (9415 eurų) vertės kyšį Darbo partijos frakcijos vadovui V.Gapšiui, užmaskuotą kaip nuolaida politinės partijos Darbo partija politinei reklamai, kuri buvo transliuojama per LNK.
„MG baltic” priklausantis LNK kanalas politikus rodo tik už pinigus arba sau naudingų projektų priėmimą. Itin įdomu, kad daugiausiai tuo metu per LNK pasisakydavo Europos parlamento narė Maldeikienė.

Apie kyšius – LNK laikas politikams skirtas tik už pinigus arba paslaugas. Daugiausia pasisakė Aušra Maldeikienė

Darbo partijos attsovas V.Gapšys turėjo įtikinti ir paveikti Seimo pirmininkę L.Graužinienę bei kitus Seimo narius, kad šie balsuotų už „MG Baltic” koncernui naudingų politinių sprendimų priėmimą SEime:
1. Paveiktų Seimo pirmininkę L. Graužinienę, jog ši į Seimo 7 – osios eilinės sesijos darbotvarkę priėmimui įtrauktų projektą dėl „Kelias Vilnius – Utena“.
Taip pat Gapšys įtikinti kolegas, kad jie pritartų pasiūlymui, jog projektai dėl kredito įstaigų įsigaliotų tik nuo kitų metų.
arba pats ar per Seimo narį K. Daukšį paveiktų Seimo pirmininkę L. Graužinienę, jog ši nukeltų įstatymo dėl pelno mokesčio priėmimo svarstymą į Seimo 8 – ąją eilinę (2016 m. Seimo pavasario) sesiją;
4. Paveiktų atitinkamą valstybės tarnautoją – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrę V. Baltraitienę, kad ši teisėtai ir neteisėtai veiktų vykdydama įgaliojimus – priimtų ar duotų nurodymą priimti „Mg Baltic” naudingus sprendimus Ūkio ministerijoje, Nacionalinėje žemės tarnyboje ir Nacionalinėje mokėjimo agentūroje.
– neteisėtai veiktų vykdydama įgaliojimus ir duotų nurodymą Nacionalinės žemės tarnybos tarnautojams sudaryti valstybinės žemės nuomos sutartį su UAB koncerno valdoma UAB „Mineraliniai vandenys” esančio 7,26 hektaro ploto kitos paskirties valstybinės žemės sklypo dalies ilgalaikės nuomos;
Taip pat Gapšys turėjo pasirūpinti, kad Baltratienė priimtų koncerno priklausančioms žiniasklaidos priemonėms finansiškai palankius sprendimus, skirstant žemės ūkio ministerijos įgyvendinamų projektų viešinimo bei visuomenės informavimo kampanijų 2016 metų biudžetą;
Gapšys turėjo paveikti Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkę D. M., jog ši sutiktų su galimu Ž. P. skyrimu į Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pareigas;
Gapšys turėjo paveikti ir valstybės įstaigos – AB „Lietuvos geležinkeliai” valdybą, jog ši priimtų koncernui naudingą sprendimą dėl šios įmonės generalinio direktoriaus S. Dailydkos palikimo generalinio direktoriaus pareigose dar vienai kadencijai;
Gapšys turėjo paveikti ir valstybės įstaigos – VĮ „IA“ viešųjų pirkimų komisiją, jog ši pripažintų koncerno valdomą konkursą „Trumpaamžių labai mažo aktyvumo radioaktyviųjų atliekų atliekyno (kapinyno) statyba“ ir kitų konkursų laimėtoja.
Eligijus Masiulis buvo kaltinamas tuo, kad turėjo nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL vertės turtą, žinodamas, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, tai yra: Jis – iki 2016 m. gegužės 12 d. bute atliktos kratos nuosavybės teise turėjo didesnės nei 500 MGL (18 830 eurų) dydžio vertės turtą – 242 410 (du šimtus keturiasdešimt du tūkstančius keturis šimtus dešimt) eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1600 JAV dolerių, žinodamas, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, nes dalį šio turto – 106 200 (vieną šimtą šešis tūkstančius ir du šimtus) eurų
iš R. Kurlianskio priėmė kaip kyšį, o likęs turtas –136 210 eurų, jo – E. Masiulio buvo gautas iš nenustatytų pajamų šaltinių, šios lėšos nedeklaruotos ir dokumentais nepatvirtintos bei nėra teisėtomis pajamomis iš teisės aktais neuždraustos veiklos.
Gintaras Steponavičius buvo kaltinamas tuo, kad 2012 – 2016 m. kadencijos Seimo nariu piktnaudžiavo tarnybine padėtimi – su R.Kurlianskiu susitarė, kad „MG Baltic” įmonės perves pinigines lėšas į jo – G. Steponavičiaus faktiškai valdomų paramos fondo sąskaitas ir taip neteisėtai finansuos jo – G. Steponavičiaus ir Liberalų sąjūdžio partijos veiklą.
Mainais už šiuos pinigus Steponavičius balsavo dėl koncernui naudingų politinių sprendimų priėmimo.
Juridinis asmuo – UAB koncernas „MG Baltic” buvo kaltinamas tuo, kad veikdamas per savo atstovą R.Kurlianskį nuo 2015 m. liepos 15 d. iki 2016 m. gegužės 10 d. Vilniuje, papirkinėjo bei prekiavo poveikiu.
Facebook komentarai
});}(jQuery));