Tai, ką sisteminė spauda skelbia apie A. Paleckio „bylą“, paremta pedofilo parodymais

teismas Algirdas Paleckis

teismas Algirdas Paleckis

Po kelių dienų neplanuotos pertraukos, rytoj, penktadienį, gegužės 6 d. 12:45  Lietuvos apeliacinis teismas skelbs verdiktą A. Paleckio byloje. Kviečiame visus stebėti šį posėdį Gedimino pr. 40 teismo salėje. Stengsimės transliuoti jį tiesiogiai per youtube kanalus „algirdas paleckis“, „kazimieras juraitis 3“ ir per PressJazz TV.

Tai, ką sisteminė žiniasklaida šimtus kartų išplatino apie šią „bylą“, tėra vieno pedofilo „parodymai“. Duodamas juos 2018 m., vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas tuo metu buvo teisiamas už vaikų pornografinių nuotraukų kaupimą… Tai – sena JAV ir jos satelitinių šalių praktika, pritaikyta ir kito žurnalisto – Džulijano Asanžo, „Wikileaks“ įkūrėjo, byloje. Kai nėra įkalčių, tuomet atrandamas itin pažeidžiamas asmuo, kuris sutinka prikalbėti bet ką, kad tik pats būtų atpalaiduotas nuo savo bylos. Taip įvyko ir šiuo atveju – nors D. Bertauskui grėsė 4 kalėjimo metai už pedofiliją, jis 2021 m. tegavo mažą baudelę. (Google galima rasti atitinkamą alfa.lt straipsnį.)

Pagal pedofilo apkalbas, A. Paleckį kaltina rinkus žvalgybai privačią informaciją apie teisėjus ir prokurorus, kurie tyrė sausio 13-osios bylą. Ir apie Lietuvoje kalinčio Rusijos kariškio Jurijaus Melio sveikatą. Tiems, kas domisi politika, turbūt aišku, kad rimtų šalių rimtos žvalgybos domisi visais kitokio pobūdžio informacija, o ne kalinio sveikata ar užsienio šalių teisėjų privačiu  gyvenimu. Tačiau net ir tokios informacijos pas A. Paleckį nerasta. A. Paleckis 2016-2018 metais rašė knygą apie sausio 13-osios įvykius ir buvo surinkęs nemažai šiai valdžiai nepatogios informacijos – tarkime, liudininkų parodymus, kad kažkas sausio 13-ąją šaudė nuo stogų, netgi vieno tuometinio Lietuvos policininko (VRM darbuotojo) parodymus apie tai, apie keistas kulkas ir t.t. Tačiau po kratos jo namuose didelė A. Paleckio surinktos informacijos dalis nebuvo jam grąžinta. Suprantama – landsberginis režimas bijo tiesos, bijo sausio 13-osios temos tyrinėjimo.

Be to, Šiaulių apygardos teismas, 2021 m. liepą nuteisęs A. Paleckį 6 metų laisvės atėmimo bausme (nerealizuota, kol vyksta apeliacija), privalėjo įrodyti, kad A. Paleckiui „užduotis davė užsienio žvalgyba“. O ką padarė Šiaulių teismas? Jis paskelbė, kad užduotis kaltinamajam davė…  „nenustatytas užsienio žvalgybininkas“.

Šiaulių teismas A. Paleckio „kaltę“ įrodinėjo iki šiol dalinai įslaptintomis VSD pažymomis. Šiaulių teismas bijo VSD ir negali net suabejoti VSD pažymomis. Kurias surašyti gali bet kas ir bet kaip, nes jose – tik VSD prielaidos ir iškarpos iš spaudos. Kaip rašė politologas Kęstutis Girnius – „kam tada yra teismai, jeigu viską nusprendžia VSD? Tegul VSD ir teisia…“

***

Areštavus A. Paleckį, netrukus (2018 m. gruodžio 19 d.) trijų jėgos struktūrų vadovai surengė jungtinę spaudos konferenciją ir paskelbė, kad A. Paleckis sukūrė ištisą „šnipų tinklą“…

Tai kur dabar tas „šnipų tinklas“, ponai saugumiečiai?… Gal malonėsite po 3,5 metų įvardinti jo narius?

Tuometinis Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, VSD vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas viešai, dar tik prasidėjus tyrimui, apkaltino A. Paleckį jau padarius labai sunkų nusikaltimą. Štai ištraukos iš tos jungtinės spaudos konferencijos: (https://www.delfi.lt/video/aktualijos/konferencija-is-generalines-prokuraturos-del-algirdo-paleckio-suemimo.d?id=79904185):

  1. Pernavas: Ikiteisminio tyrimo metuyra atlikta kratos daugelio asmenų gyvenamose vietose./…/ Patikrinus gautą informaciją ir surinkus papildomus duomenis buvo organizuota įtariamų asmenų sulaikymo operacija. Kaip jau minėjau pagal pateiktą mūsų partnerių pirminę informaciją, atlikus tyrimo veiksmus nustatėm visą tinklą asmenų, kurių veikla gresia mūsų šalies nacionaliniam saugumui ir džiaugiuosi, kad spėjome atlikti tuos preventyvius veiksmus, nes jei šis tinklas būtų neišardytas, manau, Lietuvai būtų grėsęs didesnis pavojus. /…/

Žurnalistas: Gal galite atskleisti, tiek kiek galite atskleisti, dėl kokių veikų sulaikyti, ką jie darė?

  1. Pernavas:Jie rinko informaciją pagal kitos valstybės žvalgybos tarnybos užduotis.

Tuo būdu trys aukščiausi jėgos struktūrų vadovai padarė spaudimą būsimam teismui, bylos prokurorei ir viešai nuomonei. Tyrimas buvo ką tik pradėtas, dar niekas nebuvo aišku ar išaiškinta, o viešumoje aukšti pareigūnais jau rašė kaltinamąjį aktą.

***

2018 m. spalį žurnalistas ir politikas Algirdas Paleckis buvo areštuotas, apkaltintas „šnipinėjimu  Rusijai“. Jis jau praleido 17 mėnesių izoliatoriaus vienutėje dar iki teismo. Nuo 2020 m. balandžio jis – namų arešte.

Š. m. vasario 19 d. A. Paleckis buvo iškeltas kandidatu į LR Prezidentus, o balandžio 23 d. išrinktas visuomeninio judėjimo „Teisingumo Aušra“ pirmininku.

Teismą stebėjusi grupė Europos Parlamento narių iš Airijos ir Latvijos teigė, kad Lietuvos vyriausybė nebeturi teisės mokyti užsienio šalių teisinės valstybės principų.

„Teisingumo Aušros“ Infocentras    2022 05 05

Facebook komentarai
});}(jQuery));