Seimo pirmininkas sabotuoja Seimo prievolę vykdyti įstatymus

pranc

pranc

Seimo pirmininkas sabotuoja Seimo prievolę vykdyti įstatymus

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pirmadienį, spalio 26 dieną kreipėsi į LR Seimą su prašymu persiųsti skundą į Konstitucinį Teismą dėl šiurkščių įstatymo pažeidimų per paskutinius Seimo rinkimus. Pagal Seimo rinkimų įstatymo 86 str. 6. – šis kreipimasis į Konstitucinį Teismą yra prievolė.

 

Deja, Parlamento vadovas Pranckietis nešaukia Seimo valdybos posėdžio ir nėra organizuojamas Seimo plenarinis posėdis.

Toks Viktoro Pranckiečio elgesys vertinamas kaip įstatymo vykdymo sabotavimas, kas turi LR Seimo nario priesaikos sulaužymo požymių.
Primename Seimo nario priesaiką:

“Aš, (vardas, pavardė),
prisiekiu būti ištikimas (-a) Lietuvos Respublikai;
prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą;
prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.
Tepadeda man Dievas!”

Šiuo klausimu taip pat pasisakė plačiai žinomas teisininkas, VRK narys 2005-2017 metais, Jonas Udris, kuris savo facebook profilyje tarp kitko tvirtina:

„Prezidentas neturi diskrecijos vertinti, ar skundas pagrįstas, ar ne. Prezidento pareiga – persiųsti skundą Konstituciniam Teismui!

Skaitom Seimo rinkimų įstatymą: “86str. 6. Partijos, iškėlusios kandidatus į Seimo narius, kandidatai į Seimo narius Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimus arba jos atsisakymą nagrinėti skundus dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų ne vėliau kaip per 24 valandas po to, kai oficialiai paskelbiami rinkimų galutiniai rezultatai, gali apskųsti Seimui ar Respublikos Prezidentui. Tokiais atvejais Seimas ar Respublikos Prezidentas ne vėliau kaip per 48 valandas kreipiasi į Konstitucinį Teismą su paklausimu dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo”.

Prezidentas yra saistomas įstatymo, ir jam nėra čia laisvės teikti, ar neteikti, jei skundą pateikė tinkamas subjektas. Apie tai ir pats KT yra pasisakęs.

Dainius Žalimas, Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Elena Masnevaitė, Ridas Jasiulionis.

Dar blogiau, jūs, imdamasis teisėjo vaidmens, ne tik viršijate sau Konstitucijos apribotą kompetenciją, bet dar ir ribojate LLRA teisę į teisminę gynybą, tokiu būdu darydamas žymiai didesnį teisės pažeidimą, net jei patikėti LLRA teiginiais, neva viena kita Youtube laida ar laikraštukas pavogė iš jų balsų“.

L24.lt

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IVONA KAZAKEVIČ, LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA – KRIKŠČIONIŠKŲ ŠEIMŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
});}(jQuery));