Seimo nario P. Gražulio pranešimas: „Kaip Generalinės prokuratūros prokuroro broliui galima 3 mln. litų grobstyti ir likti nenuteistam?“

Seimo nario P. Gražulio pranešimas: „Kaip Generalinės prokuratūros prokuroro broliui galima 3 mln. litų grobstyti ir likti nenuteistam?“

Šiandien Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į generalinį prokurorą dėl Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vadovo Irmanto Mikelionio brolio Rimvydo Mikelionio šešerius metus vilkintos 3 milijonų litų grobstymu baudžiamosios bylos, kurią be teismo Generalinės prokuratūros prokurorai tyliai pabaigė.

 

Pabrėžtina, jog paaiškėjus, kad vienas įtariamųjų – aukšto prokuroro Irmanto Mikelionio brolis, ikiteisminiu tyrimu susidomėjo Generalinė prokuratūra. Jos prokurorai buvo kelis kartus paėmę bylą patikrinti. Ikiteisminio tyrimo medžiaga nuolat keliavo iš vienos prokuratūros į kitą. O grupuotę demaskavęs FNTT Vilniaus apygardos skyriaus tyrėjas Edgaras Leškevičius kantriai rinko įtariamųjų kaltės įrodymus. Kai buvo atlikta dokumentų revizija ir kiti tardymo ir operatyviniai veiksmai, paaiškėjo, kad prokuroro Irmanto Mikelionio brolio R. Mikelionio vaidmuo grobstant pinigus – ne antraeilis, kaip manyta iki tol, o vienas pagrindinių grupuotėje. Aukšto prokuroro I. Mikelionio paskyrimas į vieną pagrindinių Generalinės prokuratūros postų, tyrėjo E. Leškevičiaus neišgąsdino. Jis nutarė iškviesti prokuroro Irmanto Mikelionio brolį R. Mikelionį į apklausą ir pareikšti naujų – daug sunkesnių – įtarimų. Pagal juos prokuroro Irmanto Mikelionio broliui jau grėstų įkalinimas iki 10 metų. Bet prokuroro Irmanto Mikelionio brolis R. Mikelionis įvairiais būdais išsisukinėjo nuo apklausos. Verslininkas vilkino laiką ir savo tikslą pasiekė – Generalinės prokuratūros vadovai iš FNTT tyrėjo ir tyrimą kuruojančios Vilniaus apylinkės prokuratūros bylą perėmė į savo rankas. Prokuroro brolio R. Mikelionio byla Generalinėje prokuratūroje buvo perduota tirti Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorui M. Gyliui. Ji buvo išskaidyta į kelis atskirus ikiteisminius tyrimus, tačiau nė vienas jų nebuvo perduotas teismui. Daugelis įtariamųjų teismo baudžiamuoju įsakymu buvo nubausti simbolinėmis piniginėmis baudomis, o aukšto prokuroro Irmanto Mikelionio brolis R. Mikelionis visai atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

 

„Šiandien kreipiausi į generalinį prokurorą įstatymų nustatyta tvarka nustatyti, ar Generalinės prokuratūros prokurorai teisėtai nutraukė savo kolegos prokuroro I. Mikelionio brolio bylą dėl 3 mln. litų grobstymo ir perduoti šią bylą objektyviai ištirti Finansinių nusikaltimų tarnybai“, – pažymėjo Seimo narys P. Gražulis.

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));