„Respublika” prisipažino, kad jos paskelbtas KGB agentų sąrašas yra išgalvotas

Tomkauskgb

Tomkauskgb

 

 „Respublika” prisipažino, kad jos paskelbtas KGB agentų sąrašas yra išgalvotas

Aurimas Drižius

Šiandien gavau „Respublikos leidinių” direktorės Dianos Veleckienės atsisakymą paneigti, kad aš buvau slaptas KGB bendradarbis.

Kaip žinia, V.Tomkus su savo „Respublika” dar kovo mėn. paskelbė, kad aš esu slaptas KGB bendradarbis. Kadangi tokiu niekada nebuvau, paprašiau to V.Tomkaus paneigti. Gavau tokius kvailus išvedžiojimus, kad neva V.Tomkus, paskelbęs, kad aš esu slaptas KGB bendradarbis, skelbė ne žinią, bet savo nuomonę, kad aš slaptas KGB bendradarbis.

 

Tomkauskgb

Kam ne kam, tačiau V.Tomkui puikiai žinoma, kas yra nuomonė, o kas faktas. Faktą lengva patikrinti, ar toks faktas iš tiesų kada nors buvo, o nuomonę apie įvykius turime kiekvienas iš mūsų, ir tą nuomonė gali labai radikaliai skirtis. Todėl aš galiu ramiai sakyti, kad V.Tomkus yra kvailas šmeižikas, nes jis mane apšmeižė, pavadindamas KGB agentu, nors ir puikiai žinojo, kad aš tokiu niekada nebuvau.

Todėl V.Tomkus paskelbė faktą, kad aš esu slaptas KGB bendradarbis, nors iš sovietinės armijos, baigęs Vilniaus universiteto pirmąjį kursą, grįžau tik 1988 m., kai Lietuvoje jau dominavo Sąjūdžio ir nepriklausomybės idėjos, todėl KGB tikrai turėjo kitų rūpesčių, negu verbuoti naujus agentus ardomajai veiklai. Kita vertus, neturėčiau teisintis, kad nesu kupranugaris, nes žinau, kas per kadras yra Vitas Tomkus.

Kreipiausi į prokuratūrą, kad V.Tomkui būtų iškelta baudžiamoji byla dėl šmeižto, tačiau teisėjas Pavel Borkovski nusprendė, kad V.Tomkus rašė ne apie mane, tačiau apie kitą, galimai jau mirusį KGB agentą Aurimą Drižių.

borkovski 3

 

O Vilniaus apygardos teismo teisėja Vitalija Norkūnaitė nusprendė, kad V.Tomkus savo slaptą KGB agentų sąrašą įrašė kabutėse, todėl kabutės reiškia, kad tai pokštas, ir kad kabutėse gali parašyti, kad pvz., Vilniaus apygardos teismo teisėja Vitalija Norkūnaitė yra „KGB agentė”, ir tau nieko nebereikės įrodinėti.

Toliau savo atsiliepime V.Tomkus Veleckienės rankomis rašo, kad slaptą KGB bendradarbių sąrašą jis sugalvojo todėl, kad labai supyko, kad kGb agentais buvo apšaukti Donatas Banionis ir kardinolas Vincentas Sladkevičius.

 

Tomkaus1

 

Tomkaus2

 

Tomkaus3

Kuo čia dėtas Aurimas Drižius? Ar aš paskelbiau tokią žinią? Ne, tai padarė Dalios Grybauskaitės ordininkė, Lietuvos genocido tyrimų centro direktorė Burauskaitė, tačiau V.Tomkus kažkodėl KGB bendradarbiu paskelbė ir mane.

Kodėl V.Tomkus taip elgiasi? Kažkada jis kvietėsi mane redaguoti  dar vieną jo leidžiamą bulvarinį laikraštį, tačiau mandagiai atsisakiau, nes jau turėjau „Laisvą laikraštį“. Supratau, kad tai subtilus būdas atsikratyti konkurentu. Dabar V.Tomkus elgiasi nebe taip subtiliai – paskelbė mane teroristinės organizacijos KGB nariu, ir padarė tai tyčia, žinodamas, kad rašo netiesą, ir todėl iš anksto savo skiedalus įrašė į kabutes. Tai yra V.Tomkus, šmeiždamas kitus žmones, puikiai suprato, kad juos šmeižia, todėl savo šmeižtą įrašė į kabutes. Ir taip neva išvengė atsakomybės už savo šmeižtą. Turint omenyje, kad tie tariami teisėjai ir norkūnaitės puikiai tarnauja tokiems tomkams, atrodo, kad jo nusikaltimams niekas negali užkirsti kelio.

Šiaip ar taip, susitiksime teisme. Nors tie teisėjai ir bijo V.Tomkaus, todėl rašo, kad buvo dar ir kitas, jau miręs KGB agentas Aurimas Drižius, o aš V.Tomkaus rašliavoje nieko dėtas, pabandysiu ginti savo teises civiline tvarka. Pažiūrėsime, ar iš tiesų žiniasklaida tapo tokia laisva, kad bet kurį žmogų gali įvardinti kaip nusikaltėlį. Svarbu nepamiršti kabučių, kaip tai padarė apsukrusis V.Tomkus.

O pabaigai Vytauto Petkevičiaus knygos „Durnių laivas“ epizodas :    Rašytojas Vytautas Petkevičius teigia, kad Vitui Tomkui: „Klaipėdos jūreivystės mokyklos studentui, buvo iškelta baudžiamoji byla“ (…), nes „vogė savo bendramokslių uniformas, pardavinėjo jas mieste, o pinigus praūždavo arba pralošdavo kortomis“. (In:  Vytautas Petkevičius. Durnių laivas. Vilnius, 2003 m., p. 28).

 

Trio

Taigi V.Tomkaus rašinukai apie KGB agentus, puikiai žinant ir suprantant, kad rašai nesąmones tiesiog įprasti Vito Tomkaus nesąžiningo veikimo būdai. Vadovaujantis moto: ne būti teisingu, bet turtingu. Kodėl niekas V.Tomkaus nepaklausė, kodėl jis iki šiol naudojasi Vito Lingio nužudymu, ir koks šiame nusikaltime V.Tomkaus vaidmuo? Juk kai vienas V.Tomkaus pavaduotojas V.Lingys rašė straipsnius apie „brigadinius“ ir galiausiai gavo kulką į kaktą, kitas pavaduotojas V.Taraila matavosi kostiumus „brigadinių“ sandėlyje. O ką tuo metu veikė V.Tomkus?

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));