Olimpietis M. Mizgaitis: „Imtynės suformavo tvirtą mano charakterį“

OlimpietisMindaugasMizgaitis

OlimpietisMindaugasMizgaitis

Olimpietis M. Mizgaitis: „Imtynės suformavo tvirtą mano charakterį“

Lietuvos imtynininkas ir Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas Mindaugas Mizgaitis tikina, kad net aštuoniolika metų profesionalus sportas užėmė didžiausią jo gyvenimo dalį. Įtemptas treniruočių grafikas, pastovus dalyvavimas varžybose, daug jėgų pareikalavęs pasiruošimas olimpiadai – tai duoklė, kurią M. Mizgaitis atidavė vardan galimybės pasidabinti olimpiniu sidabro medaliu ir atskleidžia, jog šiemet bus pirma vasara jo gyvenime be sporto.

OlimpietisMindaugasMizgaitis

Į imtynių salę atvedė trauma

 

M. Mizgaitis pasakoja, kad profesionalaus sportininko karjerą pradėjo ne nuo imtynių, o nuo lengvosios atletikos ir savo jėgas išbandė disko metimo bei rutulio stūmimo rungtyse. Tačiau koją pakišo riešo trauma ir teko rinktis – tolimesnę karjerą susieti su kita sporto šaka arba nesportuoti apskritai.

 

„Po traumos nebegalėjau tęsti savo karjeros lengvojoje atletikoje, tačiau troškau ir toliau siekti pergalių, likti profesionaliame sporte. Taigi, turėjau pasirinkti ir taip imtynės atėjo į mano gyvenimą“, – „Lietuvos mokyklų žaidynių“ žiūrovams sakė graikų-romėnų imtynininkas.

 

Stipri asmenybė – imtynininko bruožas

 

Mokykloje M. Mizgaitis yra išbandęs nemažai ir kitų sporto šakų – krepšinį, futbolą, plaukimą, netgi karatė, tačiau didžiausią pėdsaką jo asmenybėje paliko būtent imtynės.  

 

„Profesionalų imtynininką galima mesti ir į ugnį, ir į vandenį – jis pakels viską. Ši sporto šaka labai stipriai užgrūdina charakterį, nes reikalauja daug jėgos, ištvermės, greičio. Per varžybas visada turi būti susikaupęs, galvoti, jausti priešininką, net sekti jo kvėpavimą. Manau, kad imtynės suformuoja tvirtą ir stiprią atleto asmenybę, charakterį“, – įsitikinęs M. Mizgaitis. 

 

Taip pat olimpietis priduria, jog jokiu būdu nereikėtų patiems susiaurinti savo galimybių ribų, o juo labiau savęs nuvertinti.

 

„Nemanau, kad tuos, kurie nori tapti imtynininkais, reikėtų skirstyti į perspektyvius ar neperspektyvius. Visi turi kokių nors savybių, kurios gali tapti pranašumu skirtingose kategorijose. Pavyzdžiui, jeigu esi prastesnės fizinės formos, galbūt esi gudresnis ir visus veiksmus atliksi greičiau nei tas, kuris yra fiziškai pajėgesnis“, – samprotavo jis. Interviu su M. Mizgaičiu galite pamatyti jau šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. TV6 eteryje.

 

Svarbių varžybų stengiasi nesureikšminti

 

Prisimindamas Pekino olimpines žaidynes, M. Mizgaitis paatviravo, jog visas geras emocijas lydėjo stresas, o tam, kad jį nugalėti, stengėsi elgtis kuo įprasčiau.

 

„Varžybų salėje yra visai kitaip nei smagiame olimpiniame kaimelyje. Tą akimirką lieka tik sunkus darbas ir susikaupimas, todėl bandžiau kuo mažiau galvoti, kaip tai yra svarbu, ir nusiteikti lyg tai būtų paprastos, nieko nelemiančios varžybos. Tuo tarpu pernelyg didelis jų sureikšminimas ir įtemptas galvojimas galiausiai ima tik trukdyti“, – pabrėžė M. Mizgaitis.

 

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laida rodoma kiekvieną šeštadienį 9.30 val. per TV6 kanalą.

 

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: – -, UAB „VIP VIEŠOSIOS INFORMACIJOS PARTNERIAI“

Facebook komentarai
});}(jQuery));