Moterų sportas pasaulinėje arenoje

bega

bega

Nenuostabu, kad tiek vyrai, tiek moterys dalyvauja ir varžosi įvairiose sporto šakose. Vis dažniau yra atkreipiamas visuomenės dėmesys į lyčių nelygybę. Jei palygintume, būtų akivaizdu, kad būtent moterys sportininkės sulaukia žymiai mažiau visuomenės dėmesio ir yra aptarinėjamos daug rečiau. Be to, jų pasiekimai yra vertinami kur kas kukliau, lyginant su vyrais. Be to, kai kurių sporto šakų atstovės, dėl neva jų pripažinimo „vyriškomis“, jaučia ir visuomenės spaudimą. Tai ypač yra aktualu konservatyvų požiūrį propaguojančiose šalyse. 

 

Antai, neseniai atlikta analizė atskleidė, kad žiniasklaidoje moterų sportas yra aprašomas net kelis kartus rečiau nei vyrų. Nelabai domina moterų sportininkių biografija ar pikantiškos naujienos. Galutinės išvados įrodo, kad didžiausias jų atotrūkis yra būtent futbole. Tiesa, daugiau informacijos ne tik apie futbolą, bet ir kitas sporto šakas galite rasti apsilankę parimkasiino.ee puslapyje.

 

Verta pripažinti, kad moterys, siekdamos galutinai įsitvirtinti sporte, išties nuėjo gana ilgą kelią. Istorija atskleidžia nemažai įkvepiančių pavyzdžių, kurie savo ruožtu patvirtina, kad moterys ne kartą pasauliui įrodė, kad jos gali dalyvauti sporte lygiai tokiomis pačiomis teisėmis kaip ir vyrai. Tiesa, sporto šakoms taikomi normatyvai vis dar yra skiriami, atsižvelgiant į lyčių skirtumus.

 

1967-aisiais metais, kai moterims dar nebuvo leidžiama dalyvauti, viena jaunutė amerikietė į sporto istoriją įėjo kaip pirmojo Bostono maratoną nubėgusi moteris. Šis įvykis savo ruožtu lėmė, kad moterys taip pat galėtų dalyvauti ir varžytis kartu su vyrais. Na, o po dar poros metų ta pati Katrina net sugebėjo tapti Niujorko maratono nugalėtoja. Taigi, nelieka jokių abejonių, kad būtent moterys, pasitelkę savo drąsą ir tvirtą nusiteikimą, pasiekė, kad pasaulis pagaliau imtų artėti prie lygių moterų galimybių profesionaliame sporte.

 

Kaskart moterys sporte yra dažniau ir matomos, ir girdimos. Olimpinėse žaidynėse vyrų ir moterų buvo beveik po lygiai. Štai, šiuo metu vykstančiame vyrų pasaulio futbolo čempionate pirmą kartą istorijoje teisėjavo moterys. Kai kuriose šalyse išskirtinai moterys komentavo per televiziją transliuojamas vyrų futbolo rungtynes. 

 

Tai be jokios abejonės įrodo, kad permainos požiūryje į moteris keičiasi kiekvieną dieną. Be to, taip yra norima paskatinti ir įkvėpti moteris, merginas bei mergaites dažniau žaisti futbolą ar rinktis bet kokį kitą vis dar vyrišku laikomą sporto šaką. 

 

Taigi, apibendrinant belieka tikėtis, kad greitu laiku viso pasaulio požiūris į moteris sporte keisis tik į gerąją pusę. Be to, norisi įžiebti viltį, kad netrukus pamatysime, kad moterų – profesionalių sportininkių yra bene tiek pat kiek vyrų, kad ženkliai išaugs jų uždarbis bei pagerės visuotinis įvertinimas.

Facebook komentarai
});}(jQuery));