skip to Main Content
jankuns

O gal Saulius Svernelis skuba į Seimą, nes bijo baudžiamosios atsakomybės už užsakomąsias bylas?

Kristina Sulikienė

Renatas Jankūnas nežino, kaip jam apskųsti teismų nuosprendžius, jeigu Rokiškio psichiatrinėje neleidžiama sudaryti įgaliojimo

Šiandien kalbėjomės su Rokiškio psichiatrijos ligoninėje kalinčiu kauniečiu Renatu Jankūnu, apie kurį rašėme, jog jo namus šturmavo jungtinės policijos pajėgos, jis buvo  dujomis purškiamas, persekiojamas, dėl ko neiškentęs apipylė Kauno apygardos prokuratūrą šūdais ir dažais – kas kokioje Vokietijoje, kuri yra senos demokratijos valstybė, būtų traktuojama kaip meninė pasipriešinimo akcija.

5:50 ryte Kauno miesto centre niekieno jis rimties netrikdė, nes niekas, apart prokuratūros kamerų, jo veiksmų nematė.

Kadangi policija mėgsta bylas kelti „dupletais“, tai Renatui Jankūnui išsiteisinti buvo sunku, nes jam tuo pačiu metu buvo vykdoma „pasipriešinimo policijai“ byla. Klasikiniai straipsniai. Man pavyzdžiui inkriminavo“pasipriešinimą“, kai pas mane į mano privačius namus 2014 12 10 10 val ryto. įsiveržė neturėdami jokios teismo sankcijos, nei prokuratūros leidimo, nei jokio rašytinio pareiškimo, tik pagal melagingą Rokų seniūnės SOCIALDEMOKRATĖS Dalės Žėkienės pranešimą, apie mano namuose slepiamus lavonus ar ginklus – policininkai Tutlys ir Raudys. Mane sumušė, o galvodami, jog niekada nereikės atsakyti už savo galimą nusikaltimą, mane padavė savo paties viršininkams, kad aš priešinausi. Nors buvo pripažinta, kad aš priešinausi, privataus kaltinimo byloje prieš juos, kuri buvo nutraukta, nes neva  skundas niekada nebuvo priimtas (teisėja Liuba Kymantienė – nors 2015 11 05 buvo paskyrusį šiems dviems kaltinamiesiems TEISIAMĄJĮ posėdį…) ir pasiūlyta kreiptis patikslinus skundą iš naujo (nors, kaip minėjau, buvo paskirtas teisiamasis posėdis, ir procesas ėjimo atgal nenumato. Tulys toliau dirba Garliavos policijoje, nors buvo pradėtas teisti. Kokiu būdu buvo panaikinta byla – advokatas Anatolijus Novikovas pats nesuvokia iki šios dienos, tokių nesąmonių savo praktikoje nėra matęs.) – jau baudžiamojoje byloje abudu policininkai iš viso neigė, jog kada nors buvo mano namuose.

Sakė, jog nesupranta, apie ką čia yra byla.

Taigi, Renato Jankūno bylos lygiai tuo pačiu principu sudarytos.

Žmogus laikomas už nežinia ką, kai neseniai net banko vitriną išdaužęs pensininkas buvo išteisintas 2 instancijų, nes nenorėjo sutrikdyti visuomenės rimties.

jankuns

Daužydamas vitrinas 5: 50 ryte, niekam nematant, Renatas Jankūnas irgi niekam negalėjo sutrikdyti rimties, tik norėjęs atkreipti dėmesį, jog prieš jį policija vykdo susidorojimą, smurtauja, persekioja.

Nuo vasario mėnesio buvo laikomas Utenos psichiatrijos ekspertinėje įstaigoje, o iš ten – perkeltas į Rokiškį, iki galo net nesupratęs, kaip ir dėl ko kaltinamas.

Kokiu būdu Utenos psichiatrai nustatė, jog ryžtingu žingsniu atėjęs prie prokuratūros ir išbeldęs langą, įmetęs fekalijų kibirą, kad smirdėtų – turėjęs aiškius tikslus, norą atkreipti dėmesį – buvo tuo metu nepakaltinamas, nors vaizdo kameros rodo jo ryžtingą eiseną, ir koordinuotus veiksmus – lieka neaišku.

Ne veltui naujasis Sveikatos ministras Juras Požela neseniai įvedė atsakomybę už diagnozių prirašymą, kai žmogus neserga (taip yra R. Jankūno atveju, akivaizdu, nes žmogus labai aiškiai dėsto mintis…), bei diagnozių tyčinį nerašymą, kai asmuo serga (vieną atvejį su šaukiniu jau viešinome spaudoje, tas atvejis buvo praneštas ir į SAM antikorupcijos skyrių.)

Taigi, kaip Renatui Jankūnui skųsti teismo sprendimus, jeigu jis jų nėra akyse regėjęs, nėra atstovaujamas, o vyr. gydytoja neleidžia sudaryti įgaliojimų – nes neva ligoniai nėra adekvatūs?

Neseniai pranešta, jog naikinamas visiškas neveiksnumas, nes tai draudžia tarptautinės konvencijos.

Ar Europos Sąjungos Šiaurės Korėjoje tikrai galioja europinė teisė?

Ar mes tik durninami metų metais?

Gal verta pervadinti valstybę KGB – Lietuva? Juk baudžiamoji psichiatrija – tai iš KGB vadovėlių parėjusi?

Ir, beje, kokią teisę ir galią turi policija naudoti senus, tarybinius kortelių įrašus, ir spręsti, jog žmogus ir dabar serga, praėjus 30-40 metų? Net kariuomenėje taikoma 5 metų taisyklė. Nebesigydo žmogus 5 metus – jau sveikas.

Kodėl Lietuvos policijai negalioja net karo medicinos ekspertinės nuostatos?

„Laisvas laikraštis“ jau rašė apie kitą neteisėtai psichiatrijos ligoninėje laikomą teisėsaugos pensininkę Rakauskienę – vien dėl to, jog pranešė apie narkotikų tašką.

Beje, mes su vyru nukentėjome nuo policininkų „stukinimo“, ir vėlesnio „stukinimo“, kad jie jaučiasi nukentėję, nes jie skundikai – nes 2014 12 12 pranešėme apie naminio pilstuko alkoholio tašką, esantį priešais blaivininkės Rūtos Zabielienės, Seimo nario Naglio Puteikio padėjėjos, sklypą, Paraželių kaime, Kauno rajone.

Manote, kas nors ką nors tyrė? Ne. Tačiau kaip nustebau, kai šių metų gegužės mėnesį, kai prokuratūra nutraukė „šautuvo bylą“, kurią buvo inicijavusi ta pati Rūta Zabielienė, melagingai padėjusi suskųsti mano vyrą, kad jis neva norėjo nušauti jos alkoholiką draugą Darių Liaudegį, pripūtusį 1,81 promilės, ir jojusį ant arklio be jokio balno, su pavogtais pakinktais – pranešė policininkas Paužuolis, jog „taškas“ nebeveikia. Jie tikrinę, „suforminę“ Stanislovą Tamulį. Po „suforminimo“ Stanislovas Tamulis, Rūtos Zabielienės kaimo kaimynas, „susirgo“, ir po to lyg taškas nebeveikia.

Kaimo „alchašėliai“ yra pasakoję, kaip buvo „forminamas“ Tamulis.

„Kartą sėdime, jau pasidengę stalą, ir matome, kad lėtai, kokiu 10 km/h greičiu, juda žymėtas policijos automobilis. Tamulis staigiai viską suslėpė. Policininkas, vienas, be nieko, atėjo, tik perspėjo, kad to nedarytume, ir išėjo“. Tai ar čia panašu į forminimą? Akivaizdžiai leido viską paslėpti. O mano vyrą persekiojusi policininkė Stankevičienė siūlė „sėdėti krūmuose ir sekti Tamulį“. Siūlė atlikti neteisėtai veiką, nors patys už asmenų sekimą gauna algas. Kam tada tokie policininkai reikalingi? Beje, policininkė Stankevičienė labai gali pasigirti sporto laimėjimais – bet šautuvo nuo imitacijos ji neskiria. 

Galvojate, ne dėl to taško ar dėl vietinių alkoholikų, remiamų netgi Seimo kanceliarijos pinigais,  ir mes buvome persekiojami?

Neseniai Dariui Liaudegiui kaimiečiai vėl iškvietė policiją – nes jis sėdėjo prie Rokų „Maximos“, gėrė, ir kabinėjosi prie praeivių. Tai tokius alkoholikus Kauno rajono kriminalinė policija gelbėja, globoja, o kaimo šviesuolius – žurnalistus, teisininkus, bendruomenės aktyvistus – persekioja su melgingais seniūnės Dalės Žėkienės pranešimais.

 ver

Neįtikėtina, tačiau korupcinės valstybės įrankis susidorojant su piliečiais – policininkas Saulius Skvernelis pretenduoja į „protesto“ balsus, nors Karbauskis deklaruoja, kad jiems nereikia „protesto“ balsų, jie yra už šios supuvusios sistemos išsaugojimą

 

Beje, „blaiviųjų“ ir Lietuvos gelbėtojų partijos valstiečių – žaliųjų šauklys profesorius Aurelijus Veryga paklaustas apie alkoholio taškus, kaip su jais, būdamas toks blaivybės šalininkas, kovosiąs, „užlūžta“ ir nebežino, ką atsakyti. Įsižeidžia „lygioje vietoje“, tada save pradeda vadinti „miestiečiu ir dėstytoju“, kuriam „ne lygis“ važinėti po kaimus ir ieškoti „taškų“. 

Deja, gerb. prof. Veryga – kaimo policijai irgi ne lygis tirti alkoholio taškus. Tai kas turi jais užsiimti? Pilietiškus kaimiečius juk dėl „prarasto biznio“ pradeda traiškyti su užsakomosiomis bylomis. Ir problema niekur nedingsta.

Pakalbėkime dar apie mūsų straipsnio herojų Renatą Jankūną.

Nors baudžiamosios psichiatrijos Lietuvoje nėra, ir Renatas Jankūnas, taip reikia tikėti, teisėtai laikomas uždarytu Rokiškyje, iš ten išeiti jis neturi jokių šansų, nes netgi jam surašius apeliacinį skundą, po to atskirąjį skundą, jeigu teismas nepriimtų, neaišku, ar jam kas leistų pasirašyti.

Įdomu, ką į tai atsakytų pati Rokiškio psichiatrijos ligoninė? Kodėl jie neleidžia savo klientams ginti savo teises? Dėl dalinio neveiksnumo? Bet tai jeigu ligoninė yra globėjas, gal turėtų ji tinkamai atstovauti jų teises? O gal kad praras finansavimą – juk tokiai įstaigai pateisinti reikia „klientūros“, ar ne?

Beje, ar ligoninė nežino teismų praktikos, jog priimama net neveiksnių asmenų skundai, nes draudimas jiems rašyti apeliaciją prieštarauja Neįgaliųjų, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijai ir Europos žmogaus teisių ir teisingumo teismo praktikai.

Aš buvau paprašyta surašyti Renatui Jankūnui apeliaciją, bet pakalbėjusi su juo supratau, jog jam pasirašyti ant skundo neleis ligoninės administracija. Nes esą geriausiai jo interesai apsaugoti psichuškėje, tarp 4 sienų. O nepasirašyto skundo, arba pasirašyto netinkamo atstovo, teismas nepriims. 

Beje, Aurimui Drižiui Alvydas Sadeckas (neminiu MF, jokiu būdu……) yra grasinta psichuške.

„Jeigu žmogus niekaip nesupranta, o rašo rašo ir rašo, ir jeigu teismai negins manęs, tai gal medikai padės…“, kalbėjo iš KGB vadovėlių buvęs OBCHesininkas.

Toks jausmas, kad OBCHs tebevaldo Lietuvą.

Tik ar ilgai?

Ir ar tikrai Ramūnas Karbauskis siekia „išblaivinti Lietuvą“ – jeigu pirmu sąrašo numeriu pasistatė policinininką, davusį žalią šviesą Garliavos nušturmavimui?

O gal Saulius Svernelis skuba į Seimą, nes bijo baudžiamosios atsakomybės už:

1. Garliavos šturmą.

2. 5-ojo Vilniaus policijos komisariato policininkų tyčinį žudymą elektros skydinėje (iškraustėme iš ten mes su Giedre Goriene ir VRM ministru Dailiu Barakausku – Saulius Skvernelis, būdamas policijos komisaru, „nieko nežinojo apie skydinę“, arba „neturėjo pinigų naujam pastatui“.)

3. Kriminalinės policijos nevaržomumą, užsakomąsias bylas.

4. Kitus piktnaudžiavimus tarnyba, aplaidų neveikimą, neaprūpinimą policijos būtiniausiomis priemonėmis – kad ir uniforma.

5. Baudžiamosios psichiatrijos toleravimą, ir neužkardymą šio KGB metodo.

Renatui Jankūnui likime stiprybės, jeigu jis iš tiesų serga – pasveikti, o jeigu neserga – pasistengti iš ten išeiti per apeliaciją arba kasaciją.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));