skip to Main Content
ver

Sauliaus Skvernelio fizionomija veidotyros duomenimis: „Tikras žuvies grybas“ – sako kaimiečiai

Kristina Sulikiene

Nors visos pagrindinės šalies spaudos priemones prieš prasidedant Eligijaus Masiulio „čemodano po sofa“ skandalui kėlė į aukštumas Saulių Skvernelį, kuris būdamas VRM ministru, labai aplaidžiai rūpinosi šalies vidaus tarnybomis, jų aprūpinimu, galiausiai jo karjerą vaidnikavo 3000 policininkų siuntimas vaikytis pabėgusį suimtąjį Molotkovą, dar skandalingai skambėjo Kalašnikovų XXI a. Lietuvoje naudojimas – kai policininkai rankose per metus nepalaiko kovinio ginklo, o čia iš karto – „kalašą“ gavo – viską sudėjus, buvo labai keistas tas S. Skvernelio kėlimas į padanges.

ver

Dar keisčiau – turint tokį keistos kontrukcijos veidą, kokį turi S. Skvernelis, eiti „šturmuoti politikos aukštumų“.

Ramūnas Karbauskis, pats turintis patraukloką išvaizdą, nelabai tesusimąstė, kaip rinkėją atgrąso S. Skvernelio fizionomiją.

„Čia yra tikras tikriausias Žuvies Grybas“, – girdžiu kalbant kaime. O kaimo balsas – tai Tautos balsas. (Vox populi – vox Dei, sako sena romėnų išmintis: tautos balsas- Dievo balsas.)

„Pirma pasižiūrėkite į jo išpūstas akis. Liaudyje sakydavo, išplėstos akys – kvailumo požymis. 

Pasižiūrėkit į jo galvos formą- irgi labai keista. Keista kaukolės struktūra, gali rodyti atsilikimo požymius. 

O visas kūnas – pečių linija? Juk čia deformuotas žmogus“.

Lietuvoje pasidarė įprasta metodika „karalius yra nuogas“. Grybauskaitė su Graužiniene „nemato“, jog abi yra storos, turi antsvorio problemų – kokioje UK visi madų žurnalai jau būtų jas išpreparavę ir išanalizavę, pasiūlę dietas. Mūsų žurnalai – tyli,nes bijo prarasti dotacijas, kurias semia iš „spaudos rėmimo fondų“. Lietuvoje įprasta, jog verslo struktūros dar gausiai remiamos valstybės, kaip kad portalas „delfi“ nuolat gauna iš vieno ar kito fondo paramą „kovai su žaliais žmogeliukais“.

Saulius Skvernelis nemato savo išpūstų akių, keistos veido ir galvos formos, keistos pečių linijos. Bet jis save mato premjero kėdėje, ir gal Prezidento, kai Grybauskaitei pagaliau baigsis ta nelemta kadencija, kurią ji taip kankinančiai eina. (Dalia Grybauskaitė, nors klaikiai išputo per kadencijas, bet veidas jos neturi tokių keistenybių, kaip S. Skvernelio. Bent jau pagal veidotyrą negalime prie jos prisikabinti. Tiesa, jos labai kietai sučiauptos lūpos, ji beveik niekada nesišypso. Šypsojosi dar per pirmą kadenciją. Vėliau – Stalino surdutas, ir „zik heil“ retorika.))

Tačiau einant į politiką reikia turėti ne tik „nuo 24 metų nepaprasto žmogaus CV“ (nepamiršiu, kaip S. Skvernelis, išėjęs iš ministro posto, pasakė „dabar pirmą kartą nuo studijų baigimo būsiu paprastas žmogus“ – nes visą laiką kažkokiu būdu buvo įsitvirtinęs jėgos struktūrose, nors jo kovos lauke irgi neįsivaizduoju, su tom išpūstom akim), bet ir kažkiek gražią išvaizdą.

Gali būti, jog Ramūnui Karbauskiui labai gerai – jis ir  taip turi patrauklią išvaizdą, tai pasistato šalia „žuvies grybą“, ir žiūrėk, moterėlės kaip senais laikais, sakys „balsavau, nes gražus“. Toks buvo argumentas už a.a. Prezidentą A. Brazauską – nes gražus. Bet A. Brazauskas iš tiesų buvo gražus: didelis, tvirtas, gražiai sudėtas, iš senos giminės.

Sauliaus Skvernelio ne tik fizionomija, bet net ir pavardė rodo prastą kilmę. O kaime taip ir sako:

„Kaip jis valdys Lietuvą? Iš po skvernelio. Na, per kyšius“.

P.S. Vakaruose yra net atskiri politikų karikatūrų piešėjai. Tačiau Lietuvoje, einant 26 Nepriklausomybės metams, neatmestina, jog politikon žengiantis asmuo gali mirtinai įsižeisti. Jis juk buvęs „nepaprastas“. Tačiau jeigu eini į politiką – laikas priprasti prie kritikos, ir išvaizdos aptarinėjimo. Neužtenka gražaus švarko – veido naujo neužsidėsi. O rinkėjas viską mato. Ypač kaime. 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));