Niekas nesikeis : 2019 m. D.Grybauskaitė bus premjerė, S.Skvernelis – prezidentu

Barosas

Barosas

 

Niekas nesikeis : 2019 m. D.Grybauskaitė bus premjerė, S.Skvernelis – prezidentu

 

Dalios Grybauskaitės scenarijus – po 2019 m. prezidento rinkimų užimti premjerės postą. Apie tai rašo www.rubaltic.ru:

Jau dabar planuojama, kad premjeras S.Skvernelis taps prezidentu, o Dalia Grybayskaitė užims jo vietą.

Lietuvos šalies vadovo pakeitimas nieko neatneš – Grybauskaitės era tęsis, ir jokios socialiai orientuotos valstybės lietuviams nesulaukti.

Per ilgus savo prezidentavimo metus Lietuvoje Dalia Grybayskaitė šalies prezidentės postą priėmė kaip tremtį į kaimą, svajodama apie tarptautinės karjeros galimybes.

Jos „žvaigždžių valanda“ tapo Lietuvos pirmininkavimas ES – teigiama, kad už tai, kad Ukraina pasirašytų asociacijos ES sutartį Vilniaus samite, Daliai Grybauskaitei buvo žadamas ES komisijos pirmininkės postas.

Būtent todėl oficialusis Vilnius taip nuožmiai kovojo už tai, kad Kijevas pasirinktų „Europos kelią“ – Lietuvos diplomatai kaip dramblys porceliano parduotuvėje bandė priversti Ukrainos prezidentą pasirašyti minėtą sutartį bet kokia kaina, atsisakydami bet kokių reikalavimų prezidentui Janukovičiui.

Barosas

 Visi prisimena, kas nutiko paskui – Vilniaus „samitas“ baigėsi fiasko, nuo kurio Europos lyderiai iki šiol negali atsitokėti ir nusiplauti gėdos.

 

27 valstybių lyderiai visą naktį prievartavo Ukrainos prezidentą pasirašyti minėtą ES asociacijos sutartį, ir ryte išskrido iš Vilniaus.

 

Po to Janukovičius buvo apšauktas „nelegitimiu prezidentu“. Ukrainos valstybė dėl grubaus bandymo įtraukti ją į ES įtakos sferą patyrė didžiulę krizę ir iki šiol negali atsigauti.

 

Dėl tokios nesėkmės Daliai Grybauskaitei nebešviečia jokie, tačiau ji tikėjosi, kad tokios galimybės yra, todėl iki paskutinės akimirkos atidėliojo savo paskelbimą kandidatuoti į Lietuvos prezidentus.

 

Tačiau kvietimo į Briuselį ji taip ir nesulaukė, todėl sukandus dantis teko eiti antrąją kadenciją vadovauti Lietuvai.

Tačiau Dalia neatsisakė savo svajonės išsvajoti iš provincijos į Vakarus. 2014 m. sklandė gandai, kad Dalytė nori tapti Jungtinių tautų generaline sekretore. Tačiau Rusija aiškiai pasakė, kad vetuos tokį pasirinkimą, todėl Grybauskaitei teko likti Vilniuje.

Šiandien šansų išvažiuoti dirbti į Briuselį „geležinei leidi“ itin nedaug.

Ji nebeturi ką pasiūlyti ES biurokratijai ir Vokietijos kanclerei Merkel.

Kita vertus, dėl savo ypatingo vulgarumo Dalia Grybauskaitė Vakaruose nėra mėgstama – ES sostinėse ji žinomai tik dėl savo ypatingai antirusiškų isteriškų pasisakymų. 

 „Rusija – teroristinė valstybė“, „Putinas – paranojikas“, „Lietuva užpulta arba tuoj puls“, „Ukrainai duokime ginklų“ – kas po tokių Dalytės išsišokimų leis jai prisiliesti prie tarptautinės diplomatijos?

 

Todėl Daliai lieka vienintelis kelias – po 2019 m. tapti Lietuvos premjere.

Išeiti į pensiją ir žaisti su anūkais Grybauskaitė negali – kokie ten pas ją anūkai?

Parodomieji nuolatiniai premjero S.Skvernelio susitikimai su Gabrieliumi Landsbergiu, konservatoriu lyderiu, kuriuos kontroliuoja Dalia Grybauskaitė.

Socialdemokratai labai nerimauja dėl šių susitikimų ir įtaria, kad „žalieji valstiečiai“ juos mes per bortą ir sudarys naują vyriausybę su „landsbergistais“.

Tačiau tikroji tokių dažni Skvernelio ir Gabrieliaus Landsbergio susitikimų priežastis gali būti ir kita – rengiamasi 2019 m. rokiruotei (Skvernelis tampa prezidentu, Grybauskaitė – premjere).

Tokiu būdu konservatoriai vėl vadovaus vyriausybei, o jeigu ir toliau vadelios nepatyrusį Skvernelį, tai galės kontroliuoti ir prezidentūrą.

Grybauskaitė bijo išėjimo į pensiją ir vienišos senatvės, todėl tokia perspektyva atmetama. Dabar beliko tik tokį scenarijų suderinti su Briuselio ir Vašingtono „centro komitetais“.

Šios rokiruotės esmė paprastiems lietuviams aiški – jų gyvenime niekas nesikeičia, šaliai toliau vadovauja Grybauskaitė.

Kartu žlunga ir Lietuvos gyventojų viltis kada nors gyvenime turėti valdžią, kuri jais rūpintusi ir būtų socialiai atsakinga.

Per paskutinis prezidento rinkimus Grybauskaitė žadėjo pakelti pensijas iki 650 litų ir gražinti ligos išmokas.

Tačiau vos išrinkta prezidente, Dalytė visas socialinėms reikmėms skirtus pinigus nukreipė pirkti tankams

Ką jau nekalbėti apie 2009 m. prezidento rinkimus. Tada Grybauskaitė žadėjo per trumpą laiką susidoroti su krize Lietuvoje, ypatingą dėmesį skiriant žmonių pajamų augimui, taip pat didelį dėmesį skirti geriems santykiams su kaimynais.

Realybė pasirodė kitokia – per visus prezidentavimo metus Dalytei nerūpėjo nei gyventojų pajamos, nei ekonomika, nei santykiai su kaimynais.

Dalytės mėgstami užsiėmimai – „Rusijos sulaikymas“, ‚Rytų partnerystė“, Ukrainos ginklavimas, „demokratijos eksportas“ į Gruziją, Moldovą, Baltarusiją.

Bet kas, bet tik ne tai, ką Dalytė žadėjo per rinkimus.

Ir jeigu visi dar likę Grybauskaitės gerbėjai ir megztos beretės teisino savo numylėtinę, kad žlugusi šalies ekonomika yra vyriausybės, o ne prezidentės kompetencija, tai Dalytei tapus premjere bus aišku, kad jokių permainų Lietuvos gyventojams bent jau šiame gyvenime nenusimato.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));