Narkotikų baronų – Šiaulių ONTT komisarų byla gęsta ir nesulaukia jokio žiniasklaidos dėmesio

Siualiuontt1
A.Veberis
TĘSIAMA narkotikų baronų –
Šiaulių AVPK ONTT – komisarų byla Panevėžio apygardos teisme
Į Panevėžio apygardos teismą vėl sugūžėjo Šiaulių ,,ereliai” nuleistais sparnais. Bailūs lyg pagauti į narvą. Lakstė prieš objektyvą kampais, slėpė savo veidus. Nors posėdžio pradžia turėjo prasidėti ir salė buvo atvira, bet visi kaltinamieji laukė įeinančio teisėjo koridoriuje, kad nepakliūtų į objektyvą. Posėdžių sekretorei teko juos registruoti išėjus iš posėdžių salės. Tačiau pamatę, kad ir čia neišvengs viešumos, tuoj pat, kaip vilkai sugūžėjo į salę. Čia neturėjo kur pasislėpti. Išradingesni įlindo į savo striukių kapišonus. Daugelis ,,žvaigždžių‘‘ trokšta reklamuotis, būti matomais… O šie, priešingai. Dar, matyt, ne visai sugedę, kad turi gėdos jausmą. Kur liko nuginkluotų ,,nepakaltinamųjų angelų” drąsa, kai patiems reikia atsakinėti į prokuroro ir teisėjo klausimus nusiėmus suteptus mundurus?
Panevėžio apygardos teisme, pradedant nuo 2014 m. spalio 14 d. pagal suderintą iš anksto grafiką nagrinėjama REZONANSINĖ Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų byla. Posėdžiui sekretoriauja Neringa Aukštuolienė, pranešėjas teisėjas Pranas Šimkus. Valstybinį kaltinimą palaiko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gelgaudas Norkūnas.
Šiaulių AVPK ONTT pareigūnai privalėjo išaiškinti nusikaltėlių veiksmus, tačiau jie patys piktnaudžiavo tarnyba ir darė nusikaltimus. Iš 40 ONTT pareigūnų, kurie ikiteisminio tyrimo metu buvo sulaikyti, dalis jau nubyrėjo. Kai kurie, įkalinime prabuvo vos ne dvejus metus ( Ričardas Pocius). Jų galiausiai liko 18, kuriems pateikti kaltinimai. Teismų posėdžiai numatyti iki 2017 metų birželio mėnesio. Byla yra didelės apimties. Ją sudaro net 84 bylos tomai. Byla nagrinėjama pagal atskirus nusikaltimo padarymo epizodus. Jų net 40! Nors byla išskirstyta nagrinėti pagal atskirus nusikaltimo epizodus, tačiau ji sunkiai skinasi kelią. Viena po kitos nenumatytos kliūtys neleidžia įvykti teismo posėdžiams, o jiems įvykus nagrinėjimas atidedamas. Šiandien dar kartą tai pasitvirtino. Nors susirinko visi kaltinamieji, liudininkai, tačiau neatvykus vieno iš kaltinamųjų Gedimino Ainos gynėjui Jonui Vytautui Meilučiui (nepatvirtintais duomenimis dėl ligos, kurios diagnozės nepatvirtinta, neva susilaužė šonkaulius) bylos nagrinėjimas nepasistūmėjo. Bylos nagrinėjimas ir vėl atidėtas. Sekantis posėdis numatytas už keturių dienų, bet iš anksto atsirado nauja kliūtis. Kaltinamasis Ričardas Pocius pareiškė, kad dėl vaiko priežiūros negali dalyvauti, nes reikia jį nuvežti į dienos centrą ir jį iš ten po pusiaudienio paimti. Turi išduotą pateisinamą dokumentą, kurį galįs pristatyti, bet šį kartą geranoriškai nepasinaudojo juo, kad netrukdyti teismui. Sekančiam teismo posėdžiui pristatys pateisinimą. Davė suprasti, kad geriau iš anksto nukelkit posėdžio datą. Tai ir buvo padaryta. Juokingos priežastys. Įdomu, kaip vaikas augo, kol šis beveik dvejus metus sėdėjo įkalinime?
Kaltinamasis Giedrius Vaitkus posėdyje paprašė, kad jam gynybai atstovautų ir būtų skirtas valstybės išlaikomas gynėjas. Teismui pirmininkaujantis teisėjas P.Šimkus pareikalavo prašymą pateikti rašytine tvarka, nurodant motyvus. Keista, kad tais klausimais nepasirūpinama iš anksto.
Šiaulių AVPK ONTT pareigūnams pateikti kaltinimai dėl nusikalstamo susivienijimo, piktnaudžiavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kyšininkavimo, laisvės apribojimo, vagystės, dokumento klastojimo ir kt. nusikalstamų veikų.
Šiaulių AVPK ONTT pareigūnai, kuriems pateikti kaltinimai, tai:
Remigijus Dereškevičius, Remigijus Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.
Ši rezonansinė byla gėdą daro visai Lietuvai, tačiau ja nesidomi nei vienas sisteminės žiniasklaidos atstovas. Gal jie dengia valdininkijos nusikaltimus ar dirba tik pagal duotas komandas ir užsakymus iš viršaus? Gal privalu jiems atidirbti už visų mūsų suteiktą finansavimą iš biudžeto? Jei pakritikuos ar viešins nusikaltimus tikriausiai užtruktų jų melžiama ,,karvutė“ ir tektų kaip policininkams basiems mitinguoti. Ne paslaptis, kad korupcija klesti ten, kur dideli pinigai: spirito kontrabanda (dabar privatizavimu įteisinta), narkotikai, prekyba žmonėmis patenkinti organų donorystę, viešnamiai, klestinti pedofilija, parsidavėliška žiniasklaida…
Pagrįstas klausimas,- ar komisarai be visiems matomų romų-čigonų ,,taškų” sugebėtų rutulioti šį verslą? Kaip susieta Ieva Strazdauskaite su čigonais? Ar tikrai automobilis buvo žiaurios mirties priežastis? Pasirinkta nelabai įtikinama versija.
. Lietuvoje kol kas teisinio nihilizmo era tęsiasi. Tikėkimės teisingumas kada nors sugrįš. NEBIJOKITE! Su teisingumo mafija kova nėra lengva. Savo nuomonę, pagrįsdama tai, kas parašyta, ne kartą išsakė šalies PREZIDENTĖ DALIA GRYBAUSKAITĖ. Tikėkimės, kad tai ne vien žodžiai.
Apie Panevėžio apygardos teisme nagrinėjamą Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų bylą ir kitus pareigūnų daromus nusikaltimus: http://www.tiesoskariai.lt/straipsniai-65/lt/alvydas-veberis—valdzios-isliaupsinti—angelai-sargai—268.html