Ievos Strazdauskaitės sukapotų palaikų mįslė

Ievos Strazdauskaitės sukapotų palaikų mįslė

Kristina Sulikienė

Naujausiame „Laisvo laikraščio“ numeryje yra teisininkės Daivos Guobienės nusistebėjimai, jog Ievos Strazdauskaitės palaikai buvo praktiškai subjauroti: išmušti dantys, kūnas sukapotas.

Teisininkė manė, jog tai rodo nusikaltimo motyvą: kad nusikaltimas – keršto vedamas.

Tačiau sugretinus su palaikų identifikavimo Interpolo taisyklėmis, akivaizdu, jog dantų eliminavimas iš kūno, bei kūno padalinimas dalimis reikalingas dėl lavono tinkamo nebeatpažinimo.

Mano, kaip teisininkės, klausimas skambėtų taip: kada įvyko kūno atpažinimas?

Kas iš artimųjų giminaičių dalyvavo?

Kokie duomenys (DNR, pirštų antspaudai, dantų konfigūracija) buvo tikrinami ir gretinami?

Sukapoti lavonai turi būti ištiriami teismo medicinos ekspertizėje: turi būti suskaičiuotas lavono ūgis, sudėjus kūną iš dalių.

Deja, panašiai kaip ir Henriko Daktaro byloje, net radus sukapotą kūną, iš karto teigiama, jog čia būtent tas kūnas.

Vėliau tik per apeliacinį procesą išsiaiškinama, jog kūnas – 25 metų“senesnis“.

Dabar subjauroto kūno tyrimas turėjo atsakyti – ar šis lavonas šviežias, ar „senas“. Kitas klausimas: ar sukapotą kūną sudėjo į maišus, ar užanstpaudavo? 

Nes dar ieškant Ievos Strazdauskaitės, aš iškėliau mintį, jog ji gali būti pagrobta kaip svarbi liudytoja apie Lietuvos mafijos nusikaltimus, o kūnas bus numestas kitos merginos.

Policija ir prokuratūra absoliučiai atsisako bendradarbiauti teikdama informaciją visuomenei.

Po šiai dienai nesugebėjo atsakyti: kaip įmanoma nuo Plungės per 1,5 valandos nuvažiuoti iki Elektrėnų, kai to nesugeba labai patyrę vairuotojai (229 kilometrų, o dalis kelio – ne greitkeliu, o regioniniu keliu važiuojama): dėl transporto kamščių ir objektyviųjų aplinkybių – kad žiemos metu greitis autostradoje ribojamas iki 110 km/h, ir tokį greičio mėgėją būtų fiksavę visi radarai, kurių greitkelyje ne vienas ir ne du.

Mūsų policija ir prokuratūra tiesa turbūt nė nežino Iterpolo palaikų identifikavimo taisyklių.

Gabalais sukapotas kūnas su neidentifikuotinais dantimis – keista, jog žmonės nesusimąstė, kam reikalinga juos išmušti – jau sukūrentas, ir palaidotas.

Visuomenė vis tiek teiraujasi: kokios tikrosios nusikaltimo aplinkybės?

Kada išvažiavo ir į kur Ieva Strazdauskaitė, kada ji dingo?

Kodėl mašinoje nėra grumtynių pėdsakų – jeigu sakoma, jog ji žiauriai užkapota? Ir dar dėl mašinos?

Kaip įvykdytas palaikų atpažinimas: ar tik pagal įtariamųjų parodymus? O lavonas čia tikrai buvo Ievos Strazdauskaitės – juk dantys išdaužyti? Kokie procesiniai veiksmai buvo atlikti atpažįstant, kas iš artimųjų dalyvavo (ne būsimas vyras – o kas iš artimųjų – kurie galėjo pasakyti: čia ji ar ne ji?).

Ar Ieva Strazdauskaitė yra Klaipėdos kriminalinės žvalgybos vadovo Ramūno Strazdausko giminaitė? Ar nusikaltimas gali būti susijęs su šios institucijos vykdyta veikla – kad ir neteisėtu asmenų persekiojimu dėl tariamo kenkimo valstybei? Visi prisimename garsųjį „antivalstybinį“ tyrimą, kur kai kur prieš kratas žvalgėsi net karininkai, ir stengėsi viską sukergti su „rusai puola“ isterija. Kas iš tikrųjų vyksta Lietuvoje – ir koks tikrasis Ievos Strazdauskaitės pagrobimo tikslas? O gal pagaliau užpuolė rusai – tačiau visuomenei apie tai bijoma pranešti?

Kol nėra objektyvių duomenų, kad ten tas sukapotas lavonas jos, o visuomenei nieko nebuvo parodyta – o politinėse byloje neretai artimieji net nevežami atpažinti kūno, atpažįsta policija (mano brolį kai „rado“ Italijoje, atpažino Italijos policija, o Lietuvos policija atsisakė atnaujinti tyrimą. Lavono nuotraukų nemačiau iki šiol – o praėjo 3 metai. Kūno irgi nemačiau, toks įspūdis, kad visa istorija – išgalvota. ) – tol nėra aišku, kieno ten iš viso lavonas, tuo labiau, jog jis rastas visiškai kitoje vietoje, negu rastas merginos vairuotas automobilis, priklausęs nežinia kam – iki šiol visuomenė neinformuota.

Kai žuvo žvalgybos karininkas Liutauras Balčiūnas, artimieji irgi nebuvo pakviesti į atpažinimą, tačiau bent buvo sutikrinti pirštų atspaudai.

Koks merginos mirties laikas? Ką sako ekspertizės aktas? Kodėl romai atsisakė savo parodymų? Kodėl ekspertai teigia, jog net 3 mėnesius ieškos mikrodalelių – nors pačiomis pirmosiomis dienomis Linas Pernavas pareiškė, jog visas nusikaltimas kruopščiai ištirtas, o visa laisvės karta – beviltiška, o romai – degradai: ir, kurstydamas visuomenėje nesantaiką, tai pareiškė net per televiziją?

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));