Narkobaronams – ekskomisarams siūlomas 18 metų kalėjimo

Narko1

Narko1

Alvydas VEBERIS

 

NARKOBARONAI TĘSIA ,,DARBĄ‘‘ PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISME

 

 Narko1

Dar 2011 metais D.Grybauskaitė teigė: ,,Tampame oligarchų ir nusikalstamo pasaulio valdoma valstybe. Korupcija Lietuvoje pradeda paralyžiuoti valstybės vystymąsi. Prezidentės teigimu, prie smulkios korupcijos žmonių mentalitetas taip įpratęs, tad ją tiesiog toleruoja. Prezidentė išskyrė kelis korupcijos lygius – kontrabandinį, savivaldybių ir politinę korupciją. D.Grybauskaitė sakė, kad šiuos lygius galima paveikti per įstatymus, kurių dalį inicijavo pati prezidentė, įskaitant galimybę konfiskuoti korumpuotų asmenų turtą ar didinti baudas. „Labai tikiuosi, kad sukūrus papildomą juridinę bazę bus galima pradėti reikalauti atsakomybės”, – sakė prezidentė. Gyvename jau 2019 metais. Gal sumažėjo kontrabanda ir jos mastai? O gal milijonierių sumažėjo, kurie prarado turtus už padarytus nusikaltimus? Anaiptol.

Kaip buvome rašę jau penkti metai, kai Panevėžio apygardos teisme tęsiama Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarų byla. Tai cigarečių, narkotikų kontrabanda ir jos plėtra Lietuvoje. Kaltinimai  ir kaltinamieji nesikeičia. Didžiausia bausmė siekia daugiau nei 18 metų nelaisvės. Tokį jos dydį teismo paprašė valstybinį kaltinimą palaikantis LR Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gelgaudas Norkūnas.

Šiandieninė teismo sudėtis: teisėjas S. Bagdonavičius, posėdžiui  sekretoriavo Edita Marcinkevičienė. Valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuroras Aurelijus Navickas, duodamas atsikvėpti G.Norkūnui.

Teismo posėdyje dalyvavo visi 18 kaltinamųjų bei jų gynėjai suvažiavę iš visos respublikos. Posėdis su pertrauka truko vos 2 valandas. Baigiamąsias kalbas per šį laikotarpį spėjo pasakyti R.Zyko gynėjas Žygimantas Rutkauskas. Jis nurodė daug bausmių kvalifikacijos neatitikimo padarytiems nusikaltimams ar remiantis protingumo kriterijais.

 

Narko3

nuotr. Panevėžio apygardos prokuroras Aurelijus Navickas stebisi ekskomisarų drąsa. Tarsi kiškiai slepiantys savo veidus. Matyt pripažįsta savo kaltę.

Savo baigiamąjį žodį pasakė etapu iš įkalinimo įstaigos vežiojamas Pavelas Osipovas.

Daug nepasitenkinimo žodžių ir priekaištų prokurorui ir ikiteisminio tyrimo atliktam darbui žėrė beveik visi kaltinamieji ir jų gynėjai. Iš šalies pasiklausius atrodytų, kad prokuroras tiktų ne nusikaltimus aiškinti, bet eiti žąsų ganyti. Juk ,,pakutenti‘‘ ne gatvės nusikaltėliai, bet komisarai – ,,profesionalai“. Kaip bebūtų,  ,,profesionalai‘‘ turėjo ne patys daryti nusikaltimus, bet juos atskleisti ar užkardinti jų veiklą. Nuo narkotikų kontrabandos kasdien mėtosi lavonai gatvėse, čigonų taboras dirba ištisą parą. Po tokio pareigūnų darbo, geriau jiems  patylėti  prašant atleidimo, o ne kaltinti kitus. Tai didžiulė gėda korumpuotai Valstybei ir jos uniformuotiems ,,tarnams‘‘!!!

 

Narko2

nuotr. Eksmomisarai Panevėžyje prie Miltinio dramos teatro. Gal derina įsidarbinti artistais?

Pagyrų sau negailėjo, ikiteisminio tyrimo metu 18 mėnesių belangėje išbuvęs ir mėtytas iš kameros į kamerą net 60 kartų, Ričardas Pocius. Jam nesuvokiama, kaip jo kolegos galėjo uždėti antrankius ir taip iš jo tyčiotis, daryti psichologinį spaudimą duodant suprasti, kad šioje žemėje jis nebeegzistuojantis. ,,Juk kenčiu ne tik aš, bet ir mano šeima, nepagydomą ligą turintis sūnus. Jei būsiu nubaustas, jam paūmės sveikata. Aš taip gerai dirbau 20 metų policijoje padėdamas žmonėms, nesu baustas, nesu teistas, tiek daug išaiškinau nusikaltimų, tiek daug kartų esu paskatintas ir  gavęs apdovanojimų, o dabar prokuroras prašo net 18,5  metų belangės. Tai prilygsta mirčiai,- graudeno savo iškalba R.Pocius. Nepamiršo savo  kalboje kaltinti prokuroro, žiniasklaidos, kuri, anot jo, daro įtaką teismui. Kaltino ir  savo kolegą Renatą Ivanovą, kuris  talkino prokurorui, kad gautų mažesnę bausmę. Mandagumo sumetimais  atsiprašė nukentėjusių ir prašė teismo skirti švelnesnę bausmę.

Remigijaus Dereškevičiaus gynėja prašė jos gynamąjį išteisinti.

Kaltinamasis Gintas Golovnia, tai dar vienas ,,šventasis‘‘, kuris be pagrindo apkaltintas. ,,Nusikaltimai padaryti Šiauliuose, o aš tuo metu dirbau Radviliškio policijos komisariate. Tai kokiu būdu galėjau dalyvauti nusikaltimuose? Kodėl iki teismo manęs nenušalino nuo darbo, leido toliau dirbti, jei padariau nusikaltimus, kuriais esu kaltinamas?‘‘,- piktinosi G.Golovnia. ,,Kodėl prokuroras tiki R.Ivanovu, taikydamas jam švelnesnę bausmę? Tas juk akivaizdžiai matosi‘‘- baigė kalbą G.Golovnia.

 

Balandžio 8 d. 9 val. teismas tęs darbą. Gal vėl dvi valandas? Valstybė turtinga. Galima tokiais tempais švaistyti lėšas kairėn ir dešinėn. Juk teisingumo vykdytojai nepakaltinami.  Už finansus irgi neatsakingi. ,,Vergai‘‘ juk uždirbs.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));