N. Sadūnaitė neturi teisės susipažinti su informacija apie D. Stankūnaitę, be to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“

Kiskispernavas

Kiskispernavas

N. Sadūnaitė neturi teisės susipažinti su informacija apie D. Stankūnaitę, be to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“ 

Paskelbta: 2018-03-05 09:30 Autorius: ekspertai.eu

 Kiskispernavas

Lietuvos kriminalinės policijos biurio viršininkas Rolandas Kiškis.

Lietuvos kriminalinės policijos biurio viršininkas Rolandas Kiškis.

Vasario 17 d. Laisvės premijos laureatei Nijolei Sadūnaitei bei visuomenei nesulaukus valdžios atsakymo į pateiktą reikalavimą, grupė piliečių kreipėsi į prezidentę, premjerą ir Seimo pirmininką.

 

Po piliečių kreipimosi iš karto paaiškėjo, kad Vyriausybė atsakymo nežino, nors šiuo klausimu į aukščiausią šalies valdžią viešai iš Seimo tribūnos N. Sadūnaitė kreipėsi dar sausio 13 d. Todėl Vyriausybė piliečių paklausimą persiuntė policijai. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Prašymą dėl Deimantės Kedytės Vyriausybės kanceliarija pagal kompetenciją persiuntė policijai“.

 

Prezidentė bei Seimo pirmininkas kol kas iš viso niekaip nesureagavo į piliečių raštą.

 

Primenama, kad piliečių rašte buvo klausiama to paties, ko šių metų sausio 13 d. iš Seimo tribūnos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio reikalavo N. Sadūnaitė: iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo buvo prašoma pateikti neginčijamus  įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.

 

Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos kriminalinės policijos biurio viršininkas Rolandas Kiškis pateikė piliečiams atsakymą.

 

„Informuojame, jog L. ir D. Stankūnaitėms apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės yra taikomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatyme nurodytais pagrindais ir tvarka“, – sakoma policijos rašte.

 

Pasak viršininko R. Kiškio „pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatas detali informacija apie saugomų asmenų apsaugos oprganizavimą sudaro valstybės ir tarnybos paslaptį yra įslaptinama“.

 

„Su įslaptinta informacija gali susipažinti asmenys, turintys šio įstatymo nustatyta tvarka jiems išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija bei vadovaujantis šio įstatymo įtvirtintu principu – „būtina žinoti““, – nurodė R. Kiškis.

 

Kadangi, pasak policijos, N. Sadūnaitė neturi leidimo susipažinti su įslaptinta informacija, bet to neatitinka įtvirtinto principo „būtina žinoti“, nėra galimybių suteikti jai tokį leidimą susipažinti su įslaptinta informacija – valstybės paslaptimi.

 

N. Sadūnaitė po policijos bandymo paaiškinti apie valstybės paslaptį: „Tai absurdas. Absurdas kube“

 78

 
Paskelbta: 2018-03-04 17:04 Autorius: ekspertai.eu
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. Nuotr. lsveikata.lt
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. Nuotr. lsveikata.lt

Tik kokybiškos informacijos portalas 15min.ltpranešė, kad Laimutė Stankūnaitė ir jos keturiolikmatė dukra yra gyvos, sveikos ir tebesaugomos.

Apie tai skelbiama publikacijoje „Policija neigia iš Seimo tribūnos paskleistas abejones: L.Stankūnaitė ir jos dukra – gyvos ir sveikos“.

„Šie du asmenys (motina ir dukra) yra toliau saugomi, joms taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu. Detalės sudaro valstybės paslaptį, todėl jų atskleisti negalime“, – atskleidė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Ekspertai.eu primena, kad N. Sadūnaitė sausio 13 d. prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo, reikalavo pateikti neginčijamus  įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d.valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.

Kaip žinoma, prezidentė iš karto po N. Sadūnaitės kalbos jai į ausį pašnibždėjo, kad nežino ir niekada nežinojusi kur yra vaikas, premjeras S. Skvernelis tą pačią dieną pasakė, kad N. Sadūnaitė viską savo kalboje melavo(tik nepatikslino – ką konkrečiai melavo), o Seimo pirmininkas V. Pranckietis vis dar iš viso nieko nepasakė.

Po tokių valdžios „atsakymų“, visuomenėje kilo tik dar daugiau įtarimų, kad atsitikusi didelė nelaimė, o nusikaltimo autoriai smarkiai išsigandę tiesiog nedrįsta pasakyti tiesos.

skirt

Ekspertai.eu pasidomėjo, ar N. Sadūnaitę tenkina toks policijos paaiškinimas apie Deimantės Kedytės būklę. Atsakydama į klausimus N. Sadūnaitė neslėpė nuostabos ir pasipiktinimo.

– Ar jau teko susipažinti su internetiniame portale „15min.lt“ kovo 3 d. paskelbta informacija, kurioje policijos atstovas R. Matonis atsakė į žurnalistų klausimą apie tai, ar L. Stankūnaitė bei jos dukra yra gyvos ir sveikos.

Screen%20Shot%202018 03 04%20at%205 00 50%20pm
N. Sadūnaitė

– Ne, dar neteko.

– Policijos atstovas R. Matonisatsakydamas į žurnalistų klausimą atskleidė, kad motina ir dukra yra toliau saugomi, kad joms taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymu, detalės sudaro valstybės paslaptį, todėl jų policija atskleisti negali

– Absurdas! Nuo ko saugo? Kas kėsinasi į ją? Nuo ko ją saugo? Nuo ko saugo Deimantę?

– Tai, galima suprasti, po tokio šviežiausio policijos paaiškinimo apie valstybės vardu paimtą ir izoliuotą vaiką neketinate nurimti ir padėti tašką šioje istorijoje?

– Žinoma kad ne. Tai absurdas. Absurdas kube.

skirt

Ekspertai.eu anonsuoja, kad kitą savaitę besikuriančioje visuomeninėje internetinėje televizijoje „PressJazz TV“ tiesioginiame eteryje laidoje „PressJazz pokalbiai“ numatomas pašnekesys su N. Sadūnaite.

Susiję:

Tik kokybiškos informacijos portalo žurnalistė: koks jūsų reikalas, ar ji gyva ar negyva   

Prašymą dėl Deimantės Kedytės Vyriausybės kanceliarija pagal kompetenciją persiuntė policijai 

Portalas 15min.lt paskelbė, kas nužudė teisėją J. Furmanavičių ir nuo ko mirė A. Ūsas

logo bottom

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));