Petras Plumpa: „O kaip gi mergaitė, gerbiamieji?“


Petras Plumpa: „O kaip gi mergaitė, gerbiamieji?“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 24 d. 21:26

 

 

 

Petras Plumpa: „O kaip gi mergaitė, gerbiamieji?“

Žinią, kad Čikagos teismas nusprendė areštuoti Neringą Venckienę ir, Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros prašymu, pradėti įtariamosios ekstradicijos į Lietuvos Respubliką teisminį procesą, viešojo lauko komentatoriai sutiko su neslepiama piktdžiuga ir… fantazijomis, kuo dar būtų galima N. Venckienę apkaltinti ir, žinoma, nuteisti.

Akivaizdu tik viena: po sesers Nijolės Sadūnaitės išsakyto reikalavimo pateikti neginčijamus įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. Lietuvos Respublikos vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą, stojusi tyla jau buvo tapusi pernelyg aštri. Ar kilęs erzulys ją prislopins?

Petras Plumpa, disidentas, buvęs VSD vadovas, „Vakaro žinių“ paklaustas, kaip vertina šią naujieną, sutapimu ar atsitiktinumu tokio JAV teisėsaugos sprendimo nepavadino.

Siūlome žurnalistų Alios Zinkuvienės ir Dariaus Čiužausko interviu ištrauką (visas interviu – ČIA):

N.Venckienės korta ištraukta maždaug po mėnesio, kai sesuo Nijolė pateikė savo klausimą. Nepanašu į sutapimą?

Matyt, po N.Sadūnaitės kalbos Seime ir jos drąsiai iškelto klausimo buvo nuspręsta bandyti kaip nors sukompromituoti dingusios mergaitės šalininkus, kurie nori jai padėti. Ko gero, teisėsaugininkai nusiuntė į JAV kažkokią tendencingą informaciją, kažkuo beskiriančią nuo tos, kurią JAV pareigūnai turėjo iki šiol, ir tai privertė JAV teisėsaugą suimti N.Venckienę. Tokią išvadą galima padaryti iš per televiziją rodyto advokato Gintaro Černiausko interviu, kur jis sako, kad „mes išsiuntėme informaciją“, esą nekaltindami N.Venckienės sąmokslo prieš valstybinę santvarką, nužudymo organizavimu, o tik siaurą spektrą reikalavimų išduoti ją Lietuvai. Tai kodėl nepateikė amerikiečiams visko, kuo ji arba jos šalininkai kaltinami čia, Lietuvoje? Nes tokių argumentų apskritai nėra – nėra ką pateikti.

Atsakymo, ar gyva mergaitė, laukia ir neabejinga visuomenė, bet jo nėra. Kaip manote, kodėl?

Iš to paties advokato G.Černiausko pasisakymo galima įtarti, kad jis žino, kur abi mergaitės. Bet jis sako: „mes susitinkame su tėvais“, o apie vaikus – jokios kalbos. Susidaro įspūdis, kad arba mergaičių nebėra, arba jos tiesiog nebendrauja, gal bijo… Sunku pasakyti ką nors iš esmės, kadangi čia duomenys tik iš „trečios bangos“.

Ko galima tikėtis iš N.Venckienės ekstradicijos proceso – ar jis netaps dar vienu Tautos suskaldymu?

Pedofilų klanas turi ilgus čiuptuvus, tai yra tarpkontinentinė problema. Šitie žmonės taip paprastai „neatsiverčia“, jie arba pasodinami į kalėjimus, arba triumfuoja, sodindami kitus. Čia yra baisus nusikaltimas, kuris visą teisėsaugą paverčia korumpuota, paklusnia šantažui. Jeigu ši korupcija, kilusi iš pedofilinių nusikaltimų, nebus sunaikinta, tikro Lietuvos atgimimo ir klestėjimo negalės būti.

Bet šiuo atveju, galimas daiktas, kad ekstradicijos procesas, jeigu jis bus atviras, kaip tik gali padėti tegiamai išspręsti bylą ir tiesiog demaskuoti klaną. Jeigu JAV teisėsauga imsis priemonių atskleisti tiesą, tai pedofilų klanas, kuris čia, Lietuvoje, dominavo, tikrai gali pralaimėti.

O gal ši Garliavos istorija vėl aktyvuojama dėl artėjančių rinkimų – juk Kedžių namo šturmą 2012 m. gegužę laimino ne kas kitas, o dabartinis šalies premjeras Saulius Skvernelis?

Taip, galima įžvelgti norą kaip nors reabilituotis, kadangi kyla per daug įtarimų. Tai panašu į bandymą eiti va banque. Ko gero, į JAV valdžią galėjo būti kreiptasi aukščiausiu lygmeniu, tokiu atveju labai daug gali priklausyti ir nuo politikų. O politika daugiausia vadovaujasi ne morale, o interesais. Ir iš klano, ir iš valdininkų tikėtis tiesos neverta. Manau, šios istorijos teisinga baigtis priklausys nuo visuomenės, nuo Lietuvos ir nuo Amerikos piliečių laikysenos, jeigu jie bus apie šią kraupią istoriją informuoti. Prisimenate, kaip „svetingai“ po Garliavos šturmo Amerikos lietuviai pasitiko ten apsilankiusią mūsų prezidentę.“

* * *

P. S. Vasario 22 d. „Lietuvos ryto“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ dalyvavęs advokatas Gintaras Černiauskas, atsakydamas į laidos vedėjos prašymą pasidalyti turimomis žiniomis apie tai, kaip gyvena Deimantė Kedytė ir jos motina Laimutė Stankūnaitė, kiek sutrikęs, ėmė svarstyti: „Viskas jiems yra gerai, jie puikiai integravosi, jie įsiliejo į tą normalų viešą gyvenimą ir yra patenkinti“.

Ir dėkoti šalies pareigūnams, sugebėjusiems taip „juos“ paslėpti, kad niekas nieko neranda…

 

Visą laidą, kurioje savo įžvalgas išsakė ir buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, žiūrėkite ČIA.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));