Kodėl N. Venckienė suimta tik dabar?

nerka

nerka

 
 
 nerka
 
 
 

Autorius : Aurimas Guoga

Teisėsaugos suaktyvėjimas persekiojant N. Venckienę ir jos garbaus amžiaus mamą veikiausiai bus susijęs su siekiu išvengti tolesnių klausimų apie D. Kedytės likimą.

 
Teisėsaugos nuosprendžiai pedofilijos byloje (N. Venckienės šalininkams) jau kuris laikas nebuvo skelbiami, tačiau praėjusį mėnesį netikėtai vėl pasipylė sankcijos.
 

Pirmiausia, vasario 15 d. buvo nuteista N. Venckienės mama, 74 metų L. Kedienė. Teismas pripažino L. Kedienę savo kalbomis tvirkinusią anūkę, ir paskelbė netikėtą sprendimą: močiutė turės lankytis elgesio koregavimo kursuose, be to dvejus metus nuo 23 val. iki 6 val. privalės likti namuose. 

Toks nutarimas turėtų prasmės tik tokiu atveju, jeigu senolė rodytų polinkį kabinėtis prie nepažįstamų vaikų, dalintis su jais kokiomis tai iškreiptomis seksualinėmis fantazijomis. Juo labiau absurdiškai atrodo sankcija nepalikti namų nakties metu; galima pagalvoti, kad L. Kedienė naktimis ieško vaikų, kad jiems pripasakotų apie kremuotus sysalus ir ką nors panašaus.

Niekas tikrai neturi pagrindo manyti, kad garbaus amžiaus L. Kedienė ką tai panašaus įteiginėja kitiems vaikams; po to, kai 2012 m. gegužės 17 d. iš jų namų buvo prievarta išvežta D. Kedytė, ji tikrai nėra įtariama tokia veika. O jei taip, tai kam tuomet tie elgesio koregavimo kursai, kam reikalingas draudimas išeiti iš namų nakties metu? Toks sprendimas gali turėti tik vieną logiką – norima įteisinti išvadą, kad L. Kedienė neadekvati ir patologiškai likusi į vaikų tvirkinimą. Išvada absurdiška, tačiau labai reikalinga tiems, kurie nori įtvirtinti priimtus teismų nutarimus visuomenės sąmonėje. 

Vasario 26 d. įvyko dar vienas teismo posėdis – šį kartą L. Kedienę šmeižtu kaltina garsus advokatas Kęstutis Betingis. Aiškina, kad močiutė ji apkaltino D. Kedžio nužudymu, dėl ko šis jaučiasi pažemintas ir sugniuždytas. Iš pensininkės už įžeistą garbę neatsižvelgdamas į jos pajamas advokatas siekia prisiteisti 7000 eurų. Be to, dar anūkės ir dukros netekusiai močiutei nori prikirpti Lietuvos himno išniekinimą.

Visi šie kaltintojai nė trupučio nenori atsižvelgti į vieną esminę aplinkybę: vaikas teismo sprendimu išgabentas 2012 gegužės 17 dieną, o pedofilijos byloje dėl kaltinimų įtariamam pedofilija A. Ūsui pirmos instancijos nutarimą teismas skelbė tik po pusės metų – 2012 m. lapkričio 30 d. Vadinasi, vaikas išgabentas dar nenagrinėjus pedofilijos bylos kaltinimų, o tai reiškia ne daugiau ir ne mažiau, kad vaikas buvo perduotas mamai, nuo kurios nenuimti kaltinimai pedofiliniu sąvadavimu!

Ankstesni ir pastarųjų savaičių sprendimai rodo, kad teisėsauga tikisi ramios ir santūrios reakcijos iš artimųjų, kai nenagrinėjusi kaltinimų ši perdavinėja vaiką galimai sąvadautojai! Teisėsauga nutarė, kad išnagrinėti kaltinimų pedofilija nebuvo būtina, o jei kas piktinasi sprendimu perduoti vaiką sunkiu nusikaltimu prieš jį įtariamai mamai, tai toks asmuo neva yra nekultūringas ir jam priklauso vaikščioti į elgesio koregavimo kursus!

Toliau, žinoma, kiek nustebino N. Venckienės suėmimas vasario 22 d. Šis, kaip matėme, taip pat sutapo su nauju sankcijų pliūpsniu. Jei N. Venckienė suimta ne dėl Lietuvos pusės suaktyvėjimo, lieka nesuprantama kodėl JAV teisėsaugai prireikė beveik penkių metų N. Venckienei suimti – priminsiu, kad buvusi mergaitės globėja į JAV pasitraukė dar 2013 m. balandžio 8 d.

Tad kas pasikeitė pastaruoju metu, kad tai iššaukė teisėsaugos veiksmų suaktyvėjimą prieš sąžiningo pedofilijos bylos nagrinėjimo reikalavusius aktyvistus? Du dalykai.

Pirmiausia, žinoma, tai disidentės N. Sadūnaitės kalba Seime iškilmingo renginio metu š.m. sausio 13 dieną. Atsiimdama laivės premiją garsioji kovotoja už laisvę pareikalavo įrodymų, kad D. Kedytė dar gyva, o jei ne – kad nurodytų kur jos kapas. Atsakydami į tai prezidentė D. Grybauskaitė disidentei į ausį prasitarė, kad nežino ir niekuomet nežinojo kur yra D. Kedytė, o ministras pirmininkas S. Skvernelis vėliau išrėžė, kad N. Sadūnaitei ir nepriklauso nieko žinoti apie vaiko likimą! Tuo tarpu jau nuo 2014 m. pabaigos jokie D. Kedytės giminės ar artimieji neturi iš vaiko visai jokių žinių.

Antra aplinkybė, kuri galimai paskatino teisėsaugą atnaujinti aktyvistų persekiojimą, buvo tai, kad net ir prievartiniam vaiko perdavimui pritarę Lietuvos žmonės būtų visai ne prieš įsitikinti, kad iš to išėjo kas tai doro. Todėl netikėtai šį kartą visuomenėje pasipiktinimas violetiniais aktyvistais po N. Sadūnaitės kalbos buvo vangus.

Visa tai leidžia numanyti, kad teisėsaugos suaktyvėjimas persekiojant N. Venckienę ir jos garbaus amžiaus mamą veikiausiai bus susijęs su siekiu išvengti tolesnių klausimų apie D. Kedytės likimą. Vietoj to atnaujintos pastangos mus įtikinti, kokie šlykštūs ir išprotėję tie Garliavos patvoriniai. Tai labai primena retoriką, kuria sovietinė propaganda svaidėsi dergdama laisvės kovotojus, įskaitant ir tą pačią N. Sadūnaitę. Tik kaip kažkas pastebėjo, net ir sovietų valdžia prieš šventes skelbdavo amnestijas, o ne naujus nuosprendžius (L. Kedienei nuosprendis paskelbtas vasario 16 d. išvakarėse). 

Pasaulinė panašių rezonansinių bylų istorija rodo, kad anksčiau ar vėliau vis tiek sužinosime tiesą. Su sąlyga, žinoma, kad nenustosime ryžtingai jos reikalauti. 

Facebook komentarai
});}(jQuery));