„Kad tai R. Miliūtės provokatoriai, mes iš karto supratome”, – sako bado akcijos organizatorė S.Katavičienė

Miliute

Miliute

Kad bado akcija prie prezidentūros tapo rakštimi Daliai Grybauskaitei, rodo ir jos prižiūrimo ir medaliais apdovanoto Andriaus Tapino ir Ritos Miliūtės  „Laisvės TV“ bandymai bet kokia kaina sukompromituoti šios akcijos rengėjus.

Du rusų kilmės žmonės, apsikarstę slaptais mikrofonais, bandė įsiūlyti bado organizatoriams pinigų, tačiau pastarieji buvo pasirengę tokioms provokacijoms.

„O jei mūsiškiai padėtų, ar brangu būtų, ar brangu organizuoti tokias akcijas, jeigu mūsų valdžia finansuotų tokias akcijas“ – rusiškai klausinėjo Miliūtės-Tapino provokatoriai, į ką sulaukė tik Razmino atsakymo, kad jie viską finansuoja iš savo kuklių lėšų.

Beje, ta pati propagandistė Rita Miliūtė prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu į naujai formuojamą Teisėjų garbės teismą paskyrė du naujus narius – visuomenės atstovus – žurnalistę Ritą Miliūtę ir teisės profesorių Juozą Žilį.

Kaip teigiama prezidentūros pranešime, teisėjų garbės teismas nagrinėja teisėjų drausmės bylas ir jų prašymus dėl teisėjo garbės gynimo. Galimybė įtraukti visuomenės atstovus į teisėjų reputacijos klausimus svarstantį Teisėjų garbės teismą buvo sudaryta po 2014 m. liepos mėnesio įsigaliojus Prezidentės inicijuotoms Teismų įstatymo pataisoms. Iki tol į Teisėjų garbės teismą buvo skiriami tik teisėjai. Teisėjų padarytus nusižengimus nagrinėjančiame Teisėjų garbės teisme dalyvaujantys visuomenės atstovai didina žmonių pasitikėjimą teismų sistema.

Miliute

Į Teisėjų garbės teismą skiriama žurnalistė R. Miliūtė yra Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidos „Teisė žinoti“ vedėja, Europos humanitarinio universiteto Medijų centro vadovė. R. Miliūtė yra dirbusi Lietuvos televizijos informacinės laidos „Panorama“ vedėja, Lietuvos radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pavaduotoja, LNK TV naujienų tarnybos vadove, radijo stočių M-1 grupės naujienų tarnybos vadove. Už nuopelnus Lietuvos valstybei ji yra apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.

{youtube}Fp5PjzaCj6U{/youtube}

„Miliūtės atliktas montažas buvo padarytas žiauriai profesionaliai,  – LL pripažino Scholastika Katavičienė, – nors jie prisistatė rusais, kad jie provokatoriai, mes iš karto supratome. Jeigu tie įrašai buvo parodyti Miliūtės laidoje, tai aišku, kas juos siuntė. Tie rusai prašė mūsų pasidalinti savo patirtimi ir mes mielai tai padarysime, jeigu jiems to reikia. Tada užėjo kalba apie palapines, ir jie pasakė, kad mūsų palapinės prastos, ir aš pasakiau, kad prašysime palapinių iš Lietuvos kariškių, nes artėja žiema, ir bus šalta čia gyventi. Tačiau mes tam pasirengę ir jau ieškome žieminių palapinių, nes matome, kad čia dar ilgai reikės sėdėti. O Miliūtė taip parodė, lyg mes prašysime palapinių iš rusų kariškių. Tačiau mes nė kiek nesuglumę nuo tokių provokacijų ir žinome, kad jų bus ir daugiau. O kalbant apie Miliūtę, tai aš galvoju, kad jie dvi savaites tylėjo, mes neišsivaikščiojome, ir dabar reikia kažkaip pasireikšti ir mus apjuodinti. Tačiau kokomis spalvomis Miliūtė nori mus paišyti, vis tiek ji turi pasakyti, kodėl mes čia ir kokią problemą mes keliame. Miliūtė rodo mus ir pasakoja apie mane ir visus mano kolegas. Tačiau mūsų bado akcijos tikslas yra visai ne tas ir mums nereikia reklamos. Mūsų reikalavimas paprastas – teismai turi vykdyti teisingumą. Ir mūsų reikalavimas labai konkretūs ir paprastas – reikalaujame teisingumo, ir jo sieksime“.

 

 

 Kataviciene

Scholastika Katavičienė žino, kad dar ilgai reikės sėdėti prie prezidentūros ir reikalauti teisingumo  todėl jau ieško, kur galėtų rasti žieminių palapinių. O Dalia Grybauskaitė toliau tyčiojasi – į protestuotojų laišką atsiuntė atsakymą, kad jie gali kreiptis į prezidentūros kanceliariją nustatytomis priėmimo valandomis

 

 

{youtube}EG17OIshZqU{/youtube}

 

Eda1

 

paniukaitis

Pats riebiausias dirba Trakų rajono savivaldybėje valstybės tarnautoju. Įdomu, darbe davė gal komandiruotę?

Facebook komentarai
});}(jQuery));