Į Lilį D.Grybauskaitė skrido žiūrėti krepšinio finalo už mokesčių mokėtojų pinigus – tai nusikaltimas (papildytas begėdišku prezidentės melu)

53

53

Aurimas Drižius

 53

 

Paaiškėjo, kad visas m0sų politikos elitas, vadovaujamas prezidentės Dalios Grybauskaitės,  žiūrėti Europos krepšinio finalo Lilyje skrido su Lietuvos KOP lėktuvu „Spartan”. Mano galva, tai yra pats akivaizdžiausias piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi – elitas pasinaudojo tarnybine padėtimi, kad nuskrįsti pažiūrėti krepšinio KOP lėktuvu. Neaišku, kiek mokesčių mokėtojams kainavo šis turizmas, tačiau aišku, kad karinių oro pajėgų panaudojimas turizmui ir krepšinio žiūrėjimui yra aiškus pasinaudojimas tarnybine padėtimi. Ironiška, kad premjeras A.Butkevičius su žmona į Lilį nuskrido už savo pinigus, sumokėję už bilietus, o tuo metu visa prezidentūra, bei Krašto apsaugos ministras J.Oleka ir užsienio reikalų ministras L.Linkevičius žiūrėti krepšinio skrido už mokesčių mokėtojų pinigus. 

Šiandien pat kreipsiuos į prokuratūrą, kad būtų pradėtas tyrimas pagal BK 228 straipsnį. Piktnaudžiavimas)

 

1. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo,

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką siekdamas turtinės ar kitokios asmeninės naudos, jeigu nebuvo kyšininkavimo požymių,

baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

 

T.y.prezidentė D.Grybauskaitė nurodė karinėms oro pajėgoms nugabenti juos į Prancūziją vien tam, kad su gauja savo gerų bičiulių jie galėtų pažiūrėti finalines Europos krepšinio čempionato rungtynes. Jokių tarnybinių pareigų jie ten neatliko, o tik ištaškė dešimtis tūkstančių mokesčių mokėtojų pinigų, kad galėtų pamatyti šį reginį.

 

Karinių oro pajėgų atstovė žiniasklaidai Ieva Gulbinienė LL informavo, kad rugsėjo 20 d. „Spartan” vykdė „prezidentūros užduotį”, ir paneigė, kad lėktuvas buvo išnuomotas spalvingai turistų miniai. „Ne, ne, jokių būdu mes nesame komercinė struktūra, ir tas lėktuvas nėra nuomojamas, – sakė ji, – yra atitinkamos sutartys su prezidentūra, pagal kuriais galima naudotis KOP orlaiviais. Tos sutartys yra griežtai apibrėžtos, ir pagal jas lėktuvai ir yra naudojami”. Paklausta, ar prezidentūra gali skraidyti kur nori ir kada nori, atstovė atsakė, kad tai numatyta sutartyse, kurios yra neviešos. „Mes esame tik vykdytojai, o visais kitais klausimais prašome kreiptis į prezidentūrą, nes mes esame tik vykdytojai”, – sakė I.Gulbienė.

 

Prezidentės atstovės spauda Daiva Ulbinaitė telefonu neatsiliepia, o kita patarėja užuominomis leido suprasti, kad tai ne prezidentūra, o premjeras A.Butkevičius organizavo šią ekskursiją į Prancūziją.

 

 

Tiek prezidentūrai, tiek KAM  yra LL išsiųsti oficialūs paklausimai raštu:

 

1. Kas organizavo kelionę į Lilį rugsėjo 20 d. lėktuvu Spartan?
2. Kiek buvo keleivių ir kas jie?
3. Kas mokėjo už šią ekskursiją?

 Gavome tokį atsakymą:

 

Gavome tokį atsakymą:

 

 

Dovilė Dildaitė <Dovile.Dildaite@prezidentas.lt>

13:33 (prieš 9 minutes)
cleardot
 
cleardot
cleardot
skirta Aurimas
cleardot
 
 
 
profile mask2

Prezidentės spaudos tarnyba <spauda@prezidentas.lt>

15:06 (prieš 35 minutes)
cleardot
 
cleardot
cleardot
skirta Aurimas
cleardot
 
 
 
 
 
Laba diena,

Į Europos krepšinio čempionato finalą Prancūzijoje kariuomenės lėktuvu „Spartan“ Prezidentė Dalia Grybauskaitė vyko drauge su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Prieš krepšinio varžybas Lilio mieste įvyko dvišalis Lietuvos vadovės ir Ispanijos karaliaus Felipe VI susitikimas, kuriame buvo aptarta pabėgėlių krizė, kiti svarbūs europiniai klausimai.

Gražios dienos,

 
 
 
 

„Jeigu keliautojai už šį skrydį susimokėjo savo lėšomis, tada viskas tvarkoje, tačiau jeigu tai mokesčių mokėtojų pinigai, tai žinoma, kad tai įstatymų pažeidimas, – LL konsultavo teisininkė Daiva Guobienė, – ne tam mes mokame mokesčius, kad valdžios žmonės galėtų skraidyti krepšinio pažiūrėti. Gal ir aš noriu už dyką nuskristi į Prancūziją”.

 

dura

Prezidentė Dalia Grybauskaitė stebėti Europos vyrų krepšinio čempionato finalo Prancūzijoje vyko garsiuoju Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvu C-27J „Spartan“.

Stebėti Europos vyrų krepšinio čempionato finalo patraukė nemažai Lietuvos politinio elito veikėjų. Tarp jų – ir prezidentė D. Grybauskaitė bei premjeras Algirdas Butkevičius. Aukščiausi valstybės pareigūnai neturi valstybinio lėktuvo, todėl neretai svarbiems skrydžiams naudoja kariškių transportinį lėktuvą „Spartan“.

Naujienų portalas Alfa.lt pasiteiravo Krašto apsaugos ministerijos (KAM), kas iš Lietuvos politinio elito atstovų skrydžiui į Prancūziją pasinaudojo „Spartan“ lėktuvu, tačiau į KAM adresuotą laišką atsakė prezidentūros Spaudos tarnyba, patvirtinusi, kad šalies vadovė D. Grybauskaitė į Prancūziją keliavo karinių oro pajėgų lėktuvu. Jai kompaniją palaikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Prezidentės Spaudos tarnybos laiške taip pat teigiama, kad prieš krepšinio varžybas D. Grybauskaitė susitiko su Ispanijos karaliumi. Tiesa, jis Ispanijoje realios politinės galios neturi ir atlieka labiau ceremoninį vaidmenį.

„Į Europos krepšinio čempionato finalą Prancūzijoje kariuomenės lėktuvu „Spartan“ prezidentė Dalia Grybauskaitė vyko drauge su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Prieš krepšinio varžybas Lilio mieste įvyko dvišalis Lietuvos vadovės ir Ispanijos karaliaus Felipe VI susitikimas, kuriame buvo aptarta pabėgėlių krizė, kiti svarbūs europiniai klausimai“, – rašoma prezidentūros siųstame atsakyme.

Tiek prezidentė, tiek karalius dalyvavo Europos vyrų krepšinio čempionato apdovanojimo ceremonijoje, kurioje įteikė medalius savo šalių nacionalinių rinktinių nariams.

Facebook komentarai
});}(jQuery));