Generalinė prokuratūra apie narkotikais svaiginamas, prievartaujamas ir žudomas mūsų merginas: tai nėra ypatingos svarbos ir turintis ypatingą visuomeninę reikšmę įvykis

Dovile

Dovile

Generalinė prokuratūra apie narkotikais svaiginamas,prievartaujamas ir žudomas mūsų merginas: tai nėra ypatingos svarbos ir turintis ypatingą visuomeninę reikšmę įvykis

 

Darius Kuolys

 

Generalinė prokuratūra apie narkotikais svaiginamas, prievartaujamas ir žudomas mūsų merginas:

„Vien tai, jog ikiteisminis tyrimas sukėlė visuomenės susidomėjimą ir yra atliekamas pagal kelis BK straipsnius, savaime neleidžia daryti išvados, kad tai yra ypatingos svarbos ir turintis ypatingą visuomeninę reikšmę ikiteisminis tyrimas…“

 Dovile

Nužudytos merginos šeima:

„Mes, Dovilės Didžūnaitytės šeima ir kiti artimieji, kreipiamės į visuomenę prašydami moralinės paramos ir palaikymo siekiant Tiesos ir Teisingumo. Dovilės mums niekas nebesugrąžins, tačiau ši byla – tai lakmuso popierėlis, parodantis, ar gyvename teisinėje valstybėje, kurioje veikia įstatymai, piliečiams užtikrinamos konstitucinės teisės ir laisvės, teisėsauga juos gina ir saugo. O gal gyvename „kreivų veidrodžių karalystėje“, kur platinami narkotikai, merginos svaiginamos, prievartaujamos ir žudomos, įtariamieji sunkiais nusikaltimais vaikšto laisvėje, o teisėsauga priklausoma nuo „narkobaronų“ ir sąvadautojų, pardavinėjančių merginas? Praėjo dešimt mėnesių nuo Dovilės žūties, o tyrimas, pradėtas sunkiai ir didžiulėmis pastangomis, sustojo mirties taške. Nuo pat pirmų dienų tiek iš policijos, tiek iš prokuratūros pusės buvo jaučiamas nenoras tirti šią tragediją. 

<…>

Šiuo atveju įvykis susijęs su nusikalstamu narkotinių medžiagų platinimu, kitais sunkiais nusikaltimais ir tai kelia grėsmę visuomenės, t.y. visų mūsų saugumui. Kol asmenys, naudojantys oksibutiratą ir kitus narkotikus merginų išnaudojimui ir prievartavimui, yra laisvėje, tol Dovilės tragedija nebus paskutinė…”

Lietuvos Respublikos prezidentė apie generalinio prokuroro ir jo komandos poziciją bei darbą tiriant narkobiznio bylas: …….???

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas tuo pačiu klausimu: ….???

Ministras pirmininkas, teisingumo ir vidaus reikalų ministrai apie teisėsaugos darbą kovojant su narkobizniu: …..???

Lietuvos medikų bendruomenė apie „oksiku” merginas girdantį, prievartaujantį ir toiau sėkmingai reziduojantį kolegą Aivarą Miltenį: …..???

Šaunioji Lietuvos šou verslo bendrija apie kolegą Ričardą Piniką: ,,,,???

Tyla?

Merginos dėdė Arūnas Pakulevičius: „Čia kalba ne tik apie mus, ne tik apie Dovilę. Tokių bylų, kurios dingsta, išnyksta, būna numarintos – jų yra daugybė. <…> Dovilės mamai Daivai rašė kelios merginos, panašiai susidūrusios su R. Piniku. Jos pasakojo, kad kreipėsi į policiją, bet pareigūnai tik pasakė, jog jos pačios kaltos, nereikėjo eiti į tą kompaniją. Šios merginos atsisako liudyti teisme, nes bijo dėl savo saugumo. O ir prokuratūra stengiasi numarinti šią bylą, nes už to stovi kur kas galingesni žmonės nei R. Pinikas ir A. Miltenis. Jie bijo traukti už virvelės, nes jeigu patrauks, gali viskas tapti baisiau nei baisu“.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));