FNTT šefas K.Jucevičius atskleidė itin sudėtingą nusikaltimą – sukčius senjorams nemokamai padalino maisto papildus
FNTT šefas K.Jucevičius atskleidė itin sudėtingą nusikaltimą – sukčius senjorams nemokamai padalino maisto papildus
Šiandien FNTT, dirbanti kaip kokia reklamos agentūra, ir nuolat pranešanti apie ištirtas bylas, pranešė tokią naujieną:
FNTT TYRĖJAI ATSKLEIDĖ NEĮPRASTĄ KONCERTŲ ORGANIZATORIAUS PINIGŲ IŠŠVAISTYMO SCHEMĄ
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame koncertus ir renginius organizavusios viešosios įstaigos direktorius įtariamas apgaulingai tvarkęs apskaitą ir iššvaistęs daugiau nei 380 tūkstančių eurų.
Atlikto ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad Šiaulių arenoje didelius koncertus ir renginius organizavęs viešosios įstaigos direktorius iššvaistė per kelerius metus iš šios veiklos uždirbtas pinigines lėšas. Siekdamas šį faktą nuslėpti, įtariamasis iš Latvijoje registruotos bendrovės už daugiau nei 534 tūkstančius eurų įsigijo 7 100 dėžučių prancūziškų maisto papildų. FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai surinko pakankamai duomenų, įrodančių, kad šis sandoris su Latvijos bendrove viešajai įstaigai buvo ekonomiškai nuostolingas, kadangi už įsigytus maisto papildus buvo permokėta daugiau nei 3 kartus. Realiai 7 100 dėžučių maisto papildų galima buvo įsigyti už 150 tūkstančių eurų, o šiaulietis už juos permokėjo daugiau nei 380 tūkstančių eurų. Įtariamasis teigė, kad visi įsigyti maisto papildai nemokamai buvo išdalinti kaip labdara Šiaulių senjorams.
Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Šiaulių apygardos prokuratūros Antrasis baudžiamojo persekiojimo skyrius. Baigta baudžiamoji byla perduota Šiaulių apygardos teismui. Už apgaulingai tvarkytą apskaitą ir didelės vertės turto iššvaistymą viešosios įstaigos direktoriui gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų.
Direktorius Kęstutis Jucevičius
Paskačius šį pranešimą, kyla tokie klausimai – iš kur FNTT žino, kiek Latvijoje kainuoja vienokie ar kitokie maisto papildai, ir nuo kada FNTT skaičiuoja, kokie sandėriai privačioms bendrovėms yra naudingi, o kurie nuostolingi. Net tame pačiame pranešime rašoma, kad maisto papildus „buvo galima|“ įsigyti už vieną kainą (iš kur FNTT tai žino), tačiau jie buvo įsigyti už kitą, didesnę kainą.
Tokie „balerinos“ anekdotai jau seniai nebejuokingi žinant, kokie pinigai yra išplaunami iš valstybės biudžeto, pvz., per kelių statybos konkursus.