18 metų kalėjimo už vaikų prievartavimą nuteistas pulkininkas Saulius Vitkus : „Anksčiau ar vėliau aš būsiu pilnai išteisintas“

vitkus2

vitkus2

18 metų kalėjimo už vaikų prievartavimą nuteistas pulkininkas Saulius Vitkus : „Anksčiau ar vėliau aš būsiu pilnai išteisintas“

 vitkus2

Buvęs Lietuvos karo akademijos Kariūnų bataliono vadas pulkininkas Saulius Vitkus, nuteistas už mažamečių ir nepilnamečių mergaičių seksualinį išnaudojimą, atsiuntė laišką „Laisvo laikraščio“ redakcijai iš kalėjimo:

 „Gerb.  redakcija.  Netyčia man pakliuvo „Laisvas laikraštis“ Nr. 39. (http://www.laisvaslaikrastis.lt/10-policies/856-visi-mafijos-teisejai-ir-prokurorai) Mane nustebino jūsų drąsa ir atvirumas. Pirmiausiai prisistatysiu : rašo jums Saulius Vitkus. Toliau galima ir nieko nesakyti, kadangi žiniasklaidoje apie mane parašyta žymiai daugiau, nei aš pats žinau. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad anksčiau ar vėliau aš būsiu pilnai išteisintas ir tai nepriklauso nuo jūsų reakcijos į mano laišką. Kita vertus, jeigu atsirastų žurnalistas, kuris galėtų nešališkai įvertinti įvarius faktus ir juos paviešintų – procesas pajudėtų daug greičiau. Visiškai įmanoma, kad jūs jau esate rašęs apie mane, ir ko gero ne pačiame maloniausiame kontekste..Bet tai nesvarbu.

Siunčiu jums vieno dokumento kopiją, o būtent prokuroro Dariaus Alinsko raštą. Atkreiptinas jūsų dėmesys į paskutinę pastraipą. Rašoma : 

1. Aš buvau suimtas baudžiamojoje byloj nr…2009-04-15. Taip kaip mane galėjo suimti, ir kaip aš galėjau gintis, jeigu  2011-02-10 man dar nebuvo leista susipažinti su šios bylos dokumentais?

2. Rašte minimas prokuroro 2010-12-30 nutarimas, kuriuo taip pat buvo nuspręsta neleisti susipažinti su bylos dokumentais, o pagrindinis motyvas buvo – nepateikti įtarimai, tad negali naudotis įtariamojo teisėmis… O kaip aš buvau beveik du metus iki tol suimtas, jeigu įtarimai man nebuvo pareikšti?

3. Rašte minima Vilniaus m. apylinkės teisėjo 2011-01-19 nutartis, kurioje man buvo išaiškinta, kad prokuroras turi išimtinę teisę neleisti man susipažinti. Taigi, prokuroras yra aukščiau Konstitucijos ir gali suvaržyti konstitucines teises : teisę į gynybą, teisę į teismą, rungtyniškumo principą, ir t.t. 

Beje, ar ne keista jūsų laikraščio Nr. 39 straipsniuose figūruoja ir teisėjai Stasys Punys ir Rosita Patackienė, kurie „nagrinėjo“ mano apeliacinį skundą? Ar galima tikėtis teisinio proceso iš šių teisėjų?

Jeigu pridedamas dokumentas sudomino, prašau su manimi susisiekti, ir aš galėsiu papasakoti apie savo „stebuklus“ ir pateikti bylos dokumentus. Beje, kas liečia mano pridedamą dokumentą – jeigu man ikiteisminio tyrimo metu nebuvo leista susipažinti su bylos medžiaga, tai kaip galima tokius „įrodymus“ apskųsti?

Būtų įdomu, jeigu į šią bylą įkištų nosį koks nors teisės ekspertas, prieš tai uždengus byloje esančią mano pavardę. Žodžiu, trumpai apie savo bylą:

– Įrodymai, atsiradę iš niekur

– Ikiteisminį tyrimą atlieka ne ikiteisminio tyrimo pareigūnai

– Kaip daromos „ekspertizės“

– Kaip vyksta procesas teismuose

– Kaip Vilniaus apygardos ir Lietuvos Apeliacinis teismas vykdo Konstitucinio teismo funkcijas (tik mano byloje)

– Kaip gaunami reikalingi įrodymai

– Kaip formuojama teismų nuomonė

 

Akcentuoju – kiekvieną savo žodį aš patvirtinsiu atitinkamais dokumentais

Taigi, jeigu įdomu – susisiekite, jeigu neįdomu – pamirškite. Dar vienas įdomus faktas – jeigu policija žinojo, kad aš „darau nusikaltimus“ prieš vaikus (nes bylos duomenis, jie apie tai „žinojo“ nuo 2006 m., tai kodėl neužkirto kelio nusikaltimams? Buvo svarbiau nuteisti mane? Ar ne policijos darbas užkirsti kelią vaikų prievartavimui žaginimui ir kitokiam išnaudojimui? Argi tai ne nusikaltimas (šių nusikaltimų slėpimas)?

S.Vitkus

 

vitkus1

 

Šis dokumentas įrodo, kad S.Vitkus buvo nuteistas, nors jam net neleista susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pasirengti gynybai – jis net nežinojo, kuo yra kaltinamas, tačiau Vilniaus apygardos teismo teisėjo S.Punio ir Patackienės buvo nuteistas 

 

 

Paskutinė žinia apie S.Vitkų : buvęs Lietuvos karo akademijos Kariūnų bataliono vadas Saulius Vitkus, nuteistas už mažamečių ir nepilnamečių mergaičių seksualinį išnaudojimą, neįrodė, kad jis Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (TIK) laiką leido neteisėtai. Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, kad S. Vitkaus pateikti reikalavimai panaikinti skirtą kardomąją priemonę yra išvestinio pobūdžio. Teismo sprendimu, buvęs Lietuvos karo akademijos Kariūnų bataliono vadas buvo suimtas ir laikomas Lukiškėse pagrįstai ir teisėtai. 18 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas pulkininkas leitenantas S. Vitkus siekė įrodyti, kad daugiau kaip 4 metus už grotų laikomas neteisėtai. Esą tai įrodo jo pateikta informacija, kad teismo nutartys, kuriomis jam buvo pratęstas kardomasis kalinimas, Lukiškių administraciją pasiekdavo keliomis dienomis vėliau, nei būdavo skiriama griežčiausia kardomoji priemonė. Be to, anot S. Vitkaus, neteisėtas teisėsaugos pareigūnų elgesys prasidėjęs 2009 m., kai jis buvo sulaikytas ir teismo nutartimi suimtas. Esą jau tuomet jis galėjo būti laikomas ne Lukiškių TIK, o Karo policijos areštinėje.

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));