Elonas Muskas: laisvo žodžio čempionas ar vilkas avies kailyje?

musk2
Elonas Muskas: Muson Musk: laisvo žodžio čempionas ar vilkas avies kailyje?
Ryan Matters
Neseniai pasirodė žinia, kad Elonas Muskas (dabar turtingiausias pasaulio žmogus) įsigijo „Twitter”. E. Muskas teigia, kad jis yra „žodžio laisvės šalininkas”, o perimti bendrovę jį paskatino aistra atviram diskursui.
Muskas „Twitter” pavadino „skaitmenine miesto aikšte, kurioje diskutuojama žmonijos ateičiai svarbiais klausimais”. Jis mano, kad laisvas žodis yra „veikiančios demokratijos pagrindas”, todėl tiesiog negalėjo pakęsti, kad technologijų platforma užsiima tokia įžūlia cenzūra.
Skamba gerai, tiesa?
Juk daugelis iš mūsų per pastaruosius kelerius metus reiškė susirūpinimą dėl orveliško cenzūros plitimo, ir štai milijardierius (nors kartą) stoja mūsų pusėn.
Tiesą sakant, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai „Twitter” valdyba pritarė Musko pasiūlymui, į platformą pradėjo grįžti anksčiau uždraustos paskyros.
Atrodo, kad tai beveik per daug gerai, kad būtų tiesa… ir galbūt taip ir yra.
KAS YRA ELONAS MUSKAS?
Prieš įlipdami į Musko ekspresą, turėtume prisiminti, kas tai per žmogus ir ką jis atstovauja.
Patrickas Woodas iš Technocracy.news neseniai parašė puikų straipsnį būtent šia tema, kuriame Muską įvardija kaip turintį keturias skirtingas tapatybes: „transhumanistas”, „technokratas”, „kosmoso pionierius” ir „ekscentriškas tėvas”.
1. Transhumanistas
Nesuklyskite, Elonas Muskas yra atviras transhumanistas. Jo bendrovė „Neuralink” šiuo metu kuria smegenų sąsajų ateitį. E. Muskas teigia, kad trumpalaikis „Neuralink” tikslas – padėti klinikinių problemų turintiems žmonėms, o ilgalaikis „Neuralink” tikslas – įgyvendinti transhumanistinę svajonę apie žmogaus ir AI simbiozę.
Iš tiesų transhumanistai liaupsina techninio gyvenimo sąsajų „naudą” žmogaus gyvenimui „pagerinti”. Tokią viziją galima atsekti iki buvusio JAV nacionalinio saugumo patarėjo Zbigniewo Brzezinskio ir jo 1970 m. išleistos knygos „Tarp dviejų amžių”, kurioje jis išdėstė savo filosofiją apie technokratinę visuomenės kontrolę.
Kai kurie teigia, kad žmogaus elgesys gali būti iš anksto nulemtas ir sąmoningai kontroliuojamas. Žmogus vis labiau įgyja galimybę nustatyti savo vaikų lytį, vaistais paveikti jų intelekto lygį, keisti ir kontroliuoti jų asmenybes. Kalbėdamas apie ateitį, iki kurios liko ne daugiau kaip keli dešimtmečiai, vienas intelekto kontrolės eksperimentatorius teigė: „Aš numatau laiką, kai turėsime priemonių, taigi neišvengiamai ir pagundą manipuliuoti visų žmonių elgesiu ir intelektiniu veikimu, pasitelkiant aplinkos ir biochemines smegenų manipuliacijas.”
Ar Muskas kuria neuroninių nėrinių technologiją, nes nori išgydyti autizmą, ar tiesiog įgyvendina transhumanistinę svajonę?
2. Technokratas
Musko senelis, daktaras Džošua Haldemanas (Joshua Haldeman, D.C.), XX a. trečiajame ir ketvirtajame dešimtmetyje buvo bendrovės „Technocracy, Inc.” Kanadoje mokslinių tyrimų direktorius. Pats E. Muskas tęsia senelio darbą, kurdamas technokratinį valdymo tinklą su savo „Starlink” tinklu, automobilių be vairuotojo technologija ir, žinoma, savo novatorišku darbu dirbtinio intelekto srityje.
2014 m. E. Muskas dalyvavo DARPA robotų iššūkyje ir ne kartą yra kalbėjęs apie tai, kad robotai perims darbo vietas, o tai lems visuotinių bazinių pajamų įvedimą.
3. Kosmoso pionierius
E. Muskas yra raketų bendrovės „SpaceX” įkūrėjas, o vienas iš jo galutinių tikslų – kolonizuoti Marsą. 2020 m. „SpaceX” pasirašė 102 mln. dolerių vertės sutartį su JAV gynybos departamentu dėl „krovinių tranzito iš vieno taško į kitą per kosmosą”.
Kai kurių tyrėjų teigimu, „Didžiojo perkrovimo” darbotvarkė neatsiejama nuo pastangų perkelti visas finansiniam kliringui naudojamas technologijas, taip pat ir visuomenės kontrolę, į kosmosą. Atrodo, kad globalistai šiam darbui pasirinko būtent Muską.
Bendrovė „SpaceX” pateikė paraišką iškelti į žemąją orbitą apie 40 000 palydovų (12 000 iš jų jau patvirtinta), planuodama visame pasaulyje užtikrinti 5G interneto prieigą. Tačiau tokio tinklo naudingumas toli gražu neapsiriboja 5G vartotojui. Galimi tokie panaudojimo būdai: sekimas, sekimas, finansinis kliringas ir „gynyba”.
Kitaip tariant, E. Muskas ne tik bendradarbiauja su JAV kariuomene, bet ir jo palydovai gali tapti kosminio technokratinio valdymo tinklo pagrindu.
4. Ekscentriškas milijardierius
Apibūdinti E. Muską kaip „ekscentrišką” gali būti šiek tiek per maža. E. Muskas yra iš viso 8 vaikų tėvas, paskutinius du iš jų jis susilaukė su savo naujausia drauge „Grimes”, save vadinančia pagoniška ragana, kuri tvirtina galinti astraliai keliauti į skirtingus matmenis. Musko pirmasis vyriškos lyties vaikas su Grims iš pradžių buvo pavadintas „X Æ A-12”. Vėliau jis buvo pakeistas į „X Æ A-Xii” (vėliau sutrumpintas iki tiesiog „X”) – mažų mažiausiai keistas vardas.
Pasak Grims, „X” reiškia „nežinomą kintamąjį”, „Æ” yra jos „elfiškas” Ai, reiškiančio „dirbtinį intelektą”, užrašymas, o pirminis „A-12” buvo užuomina į CŽV žvalgybinį lėktuvą Lockheed A-12 (dislokuotą 51 zonoje). Ji taip pat vienam „Instagram” vartotojui pasakė, kad vardas tariamas „X” (kaip raidė) ir tada „A.I”.
Šių metų pradžioje pasirodė žinia, kad Muskas su Grims susilaukė antrojo vaiko, pavadinto „Exa Dark Sideræl”. Pasak Grimeso, „Exa” reiškia „exaFLOPS” – superkompiuterijos terminą (taigi dar vienas palinkėjimas į dirbtinį intelektą), „dark” reiškia „tamsiąją medžiagą”, o „Sideræl” yra tam tikra astrologijos rūšis, kuri, pasak Grimeso, reiškia „tikrąjį visatos laiką”.
Paskutinių dviejų Musko vaikų vardai puikiai atspindi jo santykius su Grimesu, nes reiškia technokrato ir okultisto suartėjimą; technologijų ir ezoterikos sintezę. Tas pats senojo ir naujojo, magijos ir medžiagos susiliejimas turėtų būti pažįstamas visiems, kurie tyrinėjo transhumanizmą.
KAS IŠ TIKRŲJŲ SLYPI UŽ MUSKO „TWITTER” ĮSIGIJIMO?
Taigi pereiname prie labai svarbaus klausimo – kokia tikroji Musko „Twitter” įsigijimo priežastis?
Kai Muskas padarė pirmąjį pareiškimą apie savo planus, susijusius su socialinės žiniasklaidos platforma, viena frazė buvo itin keista.
Taip pat noriu padaryti „Twitter” geresnį nei kada nors anksčiau: patobulinti produktą naujomis funkcijomis, padaryti algoritmus atviro kodo, kad padidėtų pasitikėjimas, nugalėti šlamšto botus ir patvirtinti visų žmonių autentiškumą.
Nors abejoju, ar Muskas įvykdys kurį nors iš šių pažadų (ypač tą, kad „Twitter” algoritmai taps atviro kodo), labiausiai mane pribloškė jo komentaras apie „visų žmonių autentiškumo nustatymą”.
Galbūt aš čia labai klystu, bet man vienintelis būdas „autentifikuoti” žmones platformoje yra integruoti ją su kokiu nors skaitmeniniu tapatybės ar biometriniu identifikatoriumi. Ir tai skamba bauginamai panašiai į WEF viziją, pagal kurią norint naudotis interneto paslaugomis būtina turėti „skaitmeninę tapatybę”. Po velnių, gal Muskui taip pat buvo pavesta tai įdiegti. Kas žino.
GERAS POLICININKAS, BLOGAS POLICININKAS
Visiškai aišku, kad Muskas pritaria visai technokratinei ir transhumanistinei darbotvarkei, tad kodėl jis staiga tampa demokratijos ir žodžio laisvės gynėju? Paprasta. Globalistai žaidžia žaidimą „geras policininkas, blogas policininkas”. Klausas Švabas, Bilas Geitsas, Rokfeleriai ir t. t. yra „blogiukai”, o Muskas yra „gerasis”, kuris atėjo pasiūlyti žmonijai geresnį kelią į priekį.
Yra tik viena problema. Švabo ateities vizija ir Musko ateities vizija yra lygiai tokia pati. Kelias į ją gali būti skirtingas, bet tikslas nepasikeitė.
Tad kodėl „gerojo policininko” vaidmeniui atlikti pasirinktas Muskas? Visų pirma, jis yra tinkama asmenybė, ekscentriškas ir jau dabar garbinamas kaip mūsų laikų genijus. Antra, jis nėra siejamas nei su politine dešine, nei su kairiąja puse, todėl vienodai patinka abiejų spektro pusių žmonėms.
Nors ir gerai, kad uždraustos paskyros grįžo į „Twitter” ir kad žodžio laisvė šioje platformoje (tariamai) atkurta, svarbu išlikti atsargiems prieš lenkiantis Muskui kaip kokiam nors gelbėtojui.
Tiesą sakant, nežinau, kaip jūs, bet aš nepatikėčiau Elonui Muskui, kad jis man pasakytų laiką kambaryje, pilname laikrodžių.
Ryanas Mattersas yra rašytojas ir laisvas mąstytojas iš Pietų Afrikos Respublikos. Po gyvenimą pakeitusios ligos jis ėmė abejoti pagrindine medicina, mokslu ir tikrąja prasmės būti gyvam prasme. Ryanas taip pat yra NewBraveWorld.org įkūrėjas, kur skelbia savo esė, susijusių su tokiomis temomis kaip mokslas, filosofija, medicina, dvasingumas ir dabartiniai įvykiai. Jį taip pat galite sekti „Twitter” tinkle.
Elon Musk: Champion of Free Speech or Wolf in Sheep’s Clothing?
Facebook komentarai