Dalia Grybauskaitė Roko Masiulio rankomis griauna “valstiečių” vyriausybę

0rokasmasiulis

0rokasmasiulis

 

Dalia Grybauskaitė Roko Masiulio rankomis griauna “valstiečių” vyriausybę

Aurimas Drižius

 

Susisiekimo ministro Roko Masiulio žingsnis, atleidžiant savivaldos rinkimuose dalyvavusį Klaipėdos uosto vadovą Vaitkų, turėjo susilaukti Ramūno Karbauskio atsakomojo žingsnio – pačio R.Masiulio atleidimo. Pats R.Masiulis sakė, kad laukė tokio atleidimo, tačiau nesulaukė – „valstiečiams“ užteko proto neįsivelti į „dvarų karus“, likus iki prezidento rinkimų dviem mėnesiams. Mat atšaukus iš vyriausybės Roką Masiulį, kitą dieną išeitų dar bent vienas Dalios Grybauskaitės paskirtas ministras „profesionalų vyriausybėje“, ir tada premjerui Sauliui Skverneliui reikėtų iš naujo formuoti vyriausybę, o visa opozicija su Daukanto aikšte klyktų, kokie baisūs yra „valstiečiai“, atleidžiantys ministrus, kurie iki dangaus pakėlė „skaidrumo standartą“.

 

0rokasmasiulis

Mat tas pats R.Masiulis sakė, kad atleidžia R. Vaitkų ne už tai, kad jis ką nors padarė, bet už tai, kad gali padaryti ateityje – neva galės supainioti interesus, Klaipėdos miesto taryboje spręsdamas uosto klausimus. Tokia seno aferisto Roko Masiulio pasiūlyta atleidimo priežastis – atleisti už tai, kad žmogus gal ateityje ką nors padarys, tik dar kartą parodo, kad šio scenarijaus autorius sėdi Daukanto aikštėje. Juk tas pats Rokas Masiulis prasuko „Independence“ aferą, išsinuomodamas 250 mln. eurų vertės SGD terminalą už daugiau nei 1,2 mlrd. Eurų. Ir nieko – nė šuo nesulojo. Aišku, „valstiečiai“ patys kalti, kad leido į savo vyriausybę pritupdyti tokių kadrų, kaip Rokas Masiulis, matyt tikėdamiesi, kad D.Grybauskaitė netrukdys jų sumanytoms reformoms.

Būtent taip galvoja Seimo narys Artūras Skardžius:

  • Ką reiškia šitas Roko Masiulio išsišokimas, atleidus Klaipėdos uosto direktorių?
  • Manau, kad tai buvo suderinta su prezidentūra, kuri remia Ingridą Šimonytę arba kitą kandidatą. Ir šiuo atveju R.Masiulis žaidžia nepralošiamą žaidimą, nes greičiausiai jis pats pasitrauks iš ministro posto, ir bando provokuoti tai, kad būtų išmestas. O iš ministrų kabineto pasitraukus dviem ministrams (be R.Masiulio, „profesionalų“ vyriausybėje liko keturi D.Grybauskaitės statytiniai – finansų, energetikos ir krašto apsaugos ministrai), premjerui tektų galvoti ne apie savo rinkimų kampaniją, o kuo juos pakeisti. Likus dviem mėnesiams iki rinkimų, S.Skverneliui reikėtų formuoti naują vyriausybę, o ne galvoti apie prezidento rinkimus. Būtų kalbama tik apie tai, ar tinka vienas ar kitas ministras.
  • Tai manote, kad tai pagaliai į ratus S.Skvernelio rinkimų kampanijai?
  • Manau, kad tai sugalvojo konservatorių ar Šimonytės pasamdytos viešųjų ryšių bendrovės. Manau, kad jie komunikuoja su prezidentūra ir tuos veiksmus derina. Mano įsitikinimu, tik tokiame kontekste reikia žiūrėti į Roko Masiulio drąsą, nes ji būtų labai naudinga I.Šimonytei.  Nes po rinkimų R. Masiulo vyriausybėje turbūt jau nebeliks.
  • O ar padidėjo Šimonytės šansai laimėti rinkimuose – juk Seimo biudžeto komisija niekaip nebaigia tyrimo, kaip buvusi finansų ministrė Šimonytė skolinosi milijardus už 12proc. palūkanų, nors galėjo tai padaryti už 3 proc.?
  • Tai kad S.Jakeliūnas daugiau koncentruojasi į ‚Revolut“ reikalus, ir kaip jį globojo buvęs Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas V.Vasiliauskas. Nes matyt Jakeliūnas mano, kad dar gali išgelbėti Lietuvą nuo „Revoluto“ („didžiausia baimė – kad visoje ES veikiantis „Revolut“ bankroto atveju Lietuvos valstybei tektų padengti milijardus eurų indėlių, nes bankas registruotas Lietuvoje – aut. Pastaba), o tas Šimonytės 12 proc. palūkanas vis tiek reikės mokėti. Tie dalykai jau sunkiai pakeičiami, todėl tiek Šimonytės reikalai ir nuėjo į antrą planą. Tuos 2 mlrd. Eurų, permokėtų kaip palūkanas už bankų kreditus, mes vis tiek turėsime mokėti.  O Grybauskaitės statytinių vyriausybėje pasitraukimas likus mėnesiui iki rinkimų tikrai pasitarnautų Šimonytės labui.
  • O kaip baigėsi istorija su Austėja Landsbergienę ir jos mokykla?
  • Ji dar nesibaigė, o mes esame užsiprašę daug dokumentų, norėdami sužinoti, ką slepia šis sandoris.

 

Papildyta Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno komentaru:

„2013 m. R. Masiulis Vyriausybės kanceliarijoje pristatė SGD terminalo projektą. Kai jo paprašiau parodyti finansinę projekto dalį, jis pasakė, kad jos geriau nežiūrėti. Kaip buvęs finansininkas, Audito rūmų viceprezidentas ir dirbęs tarptautinėse audito įmonėse jis puikiai suprato, kad šis projektas valstybei ir jos žmonėms finansiškai tikrai bus nuostolingas. Taip ir yra. Tad du klausimai ministrui. Ar jis kaip finansinkas ir auditorius tinkamai atliko savo profesinę pareigą ir ar nepatyrė profesinio ir kognityvinio konflikto, vadovaudamas tokiam projektui? Kadangi už šio ekonomine ir finansine prasme žalingo Lietuvos piliečiams projekto įvykdymą prezidentė D. Grybauskaitė jį apdovanojo ir paskyrė ministru, ar jis nemano, kad yra korumpuotas politikas? Nes mano įsitikinimu, tai – didžiausio įmanomo masto korupcija. Lietuvai būtų užtekę tris kartus mažesnio pajėgumo terminalo. Ministras tai puikiai žinojo. Ar toks žmogus turi moralinę teisę toliau būti politikoje ir atstovauti valstybei tarptautiniuose forumuose – klausimas mums visiems, įskaitant ir premjerą.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));