V.Titovo baudžiamoji byla, apie galimo Ramanausko – Vanago vardo pažeminimą, jau teisme

Titovo

Titovo

V.Titovo baudžiamoji byla, apie galimo Ramanausko – Vanago vardo  pažeminimą, jau teisme.

 

Zenonas Volkovas

 

Titovo

2019 m. kovo 26 d. 9 val. Klaipėdos m. apylimkės teisme, buvo nagrinėjama politinė  Viačeslavo Titovo baudžiamoji byla. Kurią pradėjo 2018 m. liepos mėn. Klaipėdos prokuratūroje, kuriai vadovavo iš Vilniaus neskaidriai atsiūstas prokuroras Simonas Minkevičius. Baudžiamąjį tyrimą atliko irgi Simonas tik Genys. Šis prokuroras V.Titovui pateikė ir kaltinimus, neva jis apšmeižė partizanų vadą Ramanauską – Vanagą. Kaip aiškino pats V.Titovas, būdamas Klaipėdos savivaldybės tarybos nariu, buvo išreikęs tik nuomonę, dėl partizanų vado atminimo lentos pakabinimo. Nes tebėra tarybinis galiojantis teismo sprendimas, kur yra minimi kraupūs Ramanausko – Vanago  nusikaltimai. Vietoje to, kad pradėti tyrimą, paaiškėjus kitoms aplinkybėms, realibituoti Ramanauską – Vanagą, Lietuvos aukščiausiasis administracnis teismas paskelbia, kad V.Titovas pažeidė priesaiką. Kadangi  V.Titovas gerbia Lietuvos įstatymus, kad nebūtų trukdžių pradėti tyrimą, jis geranoriškai padeda Klaipėdos miesto tarybos mandatą. 

 

Į teismo posėdį, iš Vilniaus atvyksta du politiniai rykliai: istorikas Arvydas Anušauskas ir politkos analitikas apžvalgninkas Marius Laurinavičius. Kurie traktavo, kad tais laikais Ramanausko – Vanago atžvlgiu buvo suklastota politinė byla. Kalbėjo ilgai, prokuroras A.Anušauskui turėjo aibes klausimų. Liudytojai visur akcentavo, kad tai Rusijos ambasados nuopelnai, o V.Titovas vykdo jų užsakymus. Neva ambasados nuopelnai, kad V.Titovą pakartotnai išrinko į miesto tarybą. V.Titovas tokius teiginius vadina šiurkščiais, nes jokios paramos iš konsulato nėra gavęs.

 

 

V.Titovas paaiškino, kad jeigu bus 1957 m. teismo sprendime paskelbti nusikalstamo Ramanausko – Vanago duomenys apie jį panaikinti, jis nedvejodamas atsiprašys. Deja lyg šiol minėta byla neperžiūrėta. Kaltnamasis pastebėjo, kad A.Anušauskas yra suinteresuotas asmuo, mat už savo straipsnius ir knygas gauna honorarus.

 

Taip pat kaltinamasis akcentavo, kad gerbia Lietuvos laisvę ir partizanus, kurie nedalyvavo takių žmonių žudyme bei holokauste. Nei viešai, nei neviešai, nei šiurkščiai, nei nešiurkščiai nėra menkinęs pasipriešinimo judėjimo, nenaikino mirusiojo atminimo. Nusikaltimo nuomonėje apie Ramanauską – Vanagą dalyvavimą Abvero sukurtoje organizacjoje nėra.

 

Faktiškai visur išplatinta, kad kaltinamasis V.Titovas teisme kalbėjosi raštiškai, buvo užsisiuvęs burną ir panašiai. Būčiau nebuvęs, būčiau patikėjęs. Viso posėdžio metu, V.Titovas kalbėjo žodžiu, tik savo atsiliepimą į kaltinimus, pateikė raštu ir su teisėja aptarė, kokiu laiku jį paviešinti, ką teisėja ir padarė. Apie jokius slaptumus nebuvo posėdyje nei kalbos. Bendravo geranoriškai žodžiu ir su visa buvusia žiniasklada. Patiko V.Titovo žodžiai: „ Tai, kad nesu nusiteikęs prieš Rusiją, nereiškia, kad esu nusiteikęs prieš Lietuvą ir lietuvius.

 

Mano nuomone, ši kurpta byla nueis į savartyną, jau vien todėl, kad prieš posėdį ir iki parodymų davimo liudytojai nebuvo išprašyti į koridorių, o teisėja jau balandžio 4 d. pažadėjo, kad tai bus paskutinis posėdis. O gal tik pirminis? 

Facebook komentarai
});}(jQuery));