VRM slepia griežtą papeikimą komisarui Sauliui Skverneliui

Skvernonamas

Skvernonamas

Saulius Skvernelis buvo pagautas už kyšius klastojantis  kelių eismo taisyklių pažeidimo protokolus?

 

Vakar Vidaus reikalų ministreija „Laisvą laikraštį” informavo, kad atsisako pateikti 1999 m. policijos vadovų nutarimą skirti Trakų policijos komisarui Sauliui Skverneliui griežtą papeikimą. VRM mano, kad premjerą saugo „duomenų apsaugos įstatymas”: 

VRM <vrm@vrm.lt>
03-26, an 17:12 (prieš 16 valandų)
skirta aš

Laba diena,

 

atsakydami į Jūsų užklausą, informuojame, kad dėl asmens duomenų apsaugos Jūsų prašomo dokumento pateikti negalime.

 

Pagarbiai

 

Strateginės komunikacijos skyrius

 

 

 

 

 

Tai, kad premjeras Saulius Skvernelis, būdamas kelių policininku, tupėdavo krūmuose, gaudė greičio pažeidėjus, o vėliau galimai imdavo kyšius už tai, kad nesurašytų protokolo – tokia legenda jau seniai sklando ore, ir net Seimo narė A.Maldiekienė viešai pareiškė tikinti, kad taip galėjo būti.

Tai, kad Saulius Skvernelis gavo griežtą papeikimą už netinkamą dokumentų tvarkymą, arba klastojimą – apie tai facebooke prisipažino pats premjeras.

Pirmadienį Saulius Skvernelis savo feisbuko paskyroje prisipažino, kad 1999-aisiais būdamas Trakų kelių policijos viršininku gavo tarnybinę nuobaudą – griežtą papeikimą, kuris vėliau buvo pakeistas į pastabą.

Saulius Skverneilis paaiškino, kad 1999-aisiais, būdamas Trakų kelių policijos viršininku, gavo tarnybinę nuobaudą – griežtą papeikimą. Vėliau ši nuobauda buvo sušvelninta ir pakeista į pastabą.

 

 
 

Sveiki,

1999 m. lapkričio 10 d. Trakų r. PK kelių policijos komisarui inspektoriui S. Skverneliui už tarnybinės drausmės pažeidimą buvo skirtas griežtas papeikimas, tačiau atsižvelgiant į VRM generalinio inspektoriaus išvadą, nuobauda pakeista į pastabą. Išsamiau galėtų pakomentuoti Vidaus reikalų ministerija, kur saugoma jo asmens byla.

 

Pagarbiai

Ramūnas Matonis
Komunikacijos skyriaus vedėjas

Sužinojęs, kad žurnalistai jau renka informaciją apie šį įvykį, S.Skvernelis „pasiskiepino“ – pats pirmas apie tai pranešė facebooke, ir bandė tai nuleisti juokais.

 

Skvernonamas

 Tai, kad Saulius Skvernelis, visą gyvenimą dirbęs policijoje, gyvena ne pagal pajamas, jau seniai visiems aišku – vieną ko vertas  premjero dvaras ant Neries kranto, pastatyta iš kuklaus kelių policininko atlyginimo.

 

Matyt, atėjo metas prisipažinti.

Besimokydamas mokykloje esu gavęs pastabą. Skambėjo taip: nevykdo mokyklos ir klasės vadovo reikalavimų. Dar esu gavęs padėką, kuri, atsižvelgus į šiandienos kontekstą, turbūt irgi turėtų būti prilyginama pastabai ar kažkam baisesniam – už „sąžiningą darbą kolūkyje“.

Daugiau pastabų nebuvo. Tik pagyrimai.

Didžiausia gyvenimo nuodėmė nutiko 1999-aisiais. Kuo nusidėjau prieš 20 metų, dirbdamas tuometinėje Trakų kelių policijoje, planuoja skelbti portalas, kurio išskirtinį dėmesį, o gal net ir ypatingą meilę, jaučiu jau gerus metus. Jei ne ilgiau.

Tai bus šokiruojantį faktą atskleidžiantis žurnalistinis tyrimas. Nežinau, ar bus sudrebinti valstybės pamatai, tačiau skandalas garantuotas. Juokai menki: prieš 20 metų Skvernelis yra gavęs tarnybinę nuobaudą!

Matyt, geriau iš anksto viską atskleisti pačiam.

1999 metais man buvo skirtas griežtas papeikimas. Kadangi tikrintojai nepasižymėjo nei objektyvumu, nei kvalifikacija, nuobaudą bei tyrimo išvadas teko apskųsti Vidaus reikalų ministerijos generaliniam inspektoriui.

Pastarasis padarė išvadą, jog „…komisaras inspektorius S. Skvernelis buvo patrauktas drausminėn atsakomybėn už daugumą jam inkriminuojamų pažeidimų nepagrįstai ir neteisėtai, t. y. nesant jo kaltės“.

Generalinis inspektorius nurodė skirti švelnesnę nuobaudą. Taip ir buvo padaryta. Griežtas papeikimas virto… pastaba. Praėjus pusmečiui ir ji buvo panaikinta.

Įdomus faktas: praėjus 20-čiai dienų po skirto griežto papeikimo buvau paaukštintas tarnyboje.

Daugiau nuobaudų neturiu. Per tarnybą policijoje buvau 28 kartus apdovanotas ir skatintas. Bet, aišku, toji pastaba nubraukia visą triūsą ir pasmerkia mane visuomenės akyse… Ar bent jau to norėtųsi „Skvernelio ištyrimų skyriui“ ?

Šaržuoju, žinoma. Jei rimtai – paliksiu tiems, kurie skaitys šį bei kitus „tyrimus“ ar net rengiamas knygas, patiems spręsti, kiek tai susiję su objektyvumu, visuomenės teise žinoti – o kiek tėra tiesiog dar vienas įrankis politinėje kovoje.

Visuomenė tegul pasidaro išvadas, kodėl ši „aktuali informacija“ traukiama būtent dabar. Aš savuosius atsakymus turiu. Nesiruošiu smerkti žmonių, kurie visais įmanomais būdais siekia, kad, neduok Dieve, žmonės ir vėl neišrinktų „ne to“.

Kai kurie iš tų būdų turi mažai ką bendro su žurnalistika. Puikiai žinau, jog konkretūs asmenys jau senokai vizituoja mano buvusius bendradarbius, kolegas ir pažįstamus, prašydami papasakoti „bent kažką neigiamo apie Skvernelį“. Prisidengdami argumentu „mes stabdome diktatūrą“.

Stipru. Tik ar etiška ir garbinga?

P. S. Nesu tikras, bet dėl viso pikto – Politinė reklama, parengta paties rinkiminės kampanijos dalyvio.

Saulius Skvernelis nuotrauka.
Saulius Skvernelis nuotrauka.

Premjeras neįvardijo, už ką gavo nuobaudą, bet jo atstovai viešai tvirtino, kad tai susiję su neteisingai užpildytais kelių eismo taisyklių pažeidėjams išrašomais protokolais. „Per tarnybą policijoje buvau 28 kartus apdovanotas ir skatintas. Bet, aišku, toji pastaba nubraukia visą triūsą ir pasmerkia mane visuomenės akyse… Ar bent jau to norėtųsi „Skvernelio ištyrimų skyriui“, – rašo S.Skvernelis.

15min. lt rašo, kad turi du šaltinius : pirmasis šaltinis sakė, kad iki Baudžiamojo kodekso pakeitimų (galima spėti, kad iki 2003 metų) S.Skvernelis buvo apklaustas Vidaus tyrimų valdybos tardytojo. Pirmasis šaltinis turėjo konkrečią versiją, kodėl buvo atliekamas tyrimas, bet žurnalistai sako, kad nerado šią versiją patvirtinančių įrodymų, todėl jos neskelbia.

 Antras šaltinis neturėjo informacijos apie tardymą, bet nurodė, kad 1999-aisiais S.Skvernelio atžvilgiu išties buvo atliekamas tyrimas, susijęs su kelių eismo taisyklių pažeidimų protokolų netinkamu pildymu, – šaltinis pavartojo žodį „klastojimu“. Antrasis šaltinis nurodė, kad S.Skverneliui buvo skirta griežta tarnybinė nuobauda ir priimtas sprendimas „patraukti jį nuo gatvės“.

 Tikrindami šią informaciją, pradėjome kalbinti aukšto rango policijos pareigūnus, kurie galėjo apie tai žinoti. „Puikiai žinau, jog konkretūs asmenys jau senokai vizituoja mano buvusius bendradarbius, kolegas ir pažįstamus, prašydami papasakoti „bent kažką neigiamo apie Skvernelį“. Prisidengdami argumentu „mes stabdome diktatūrą“, – feisbuke rašo S.Skvernelis.

Buvęs Vidaus tyrimų valdybos viršininkas Aleksandras Katinas patvirtino, kad S.Skvernelio atžvilgiu buvo atliekamas tyrimas, bet į išsamesnius komentarus nesileido. „Aš neprisiminsiu visų detalių, – sakė A.Katinas. – Tikrai neatsimenu, kadangi ne aš asmeniškai tą tyrimą atlikau.“ Buvęs generalinis policijos komisaras Visvaldas Račkauskas taip pat patvirtino apie S.Skverneliui paskirtą tarnybinę nuobaudą: „Taip, buvo toks įvykis.“ V.Račkauskas taip pat sakė neprisimenantis įvykio detalių. „Manau, kad už tarnybinės drausmės pažeidimo, susijusio su administracinių bylų dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų nagrinėjimu, forminimu“, – sakė V.Račkauskas. Jis patikslino, kad „tai yra susiję su nustatytų tvarkų nesilaikymu“.

 

Kaip Saulius Skvernelis gelbėjo nuo atsakomybės girtus vairuotojus

Premjeras Saulius Skvernelis mėgsta pasakoti, kad būdamas Trakų kelių policijos vyr. komisaru, jis kovojo su kažkokiomis „gaujomis“, ir tie greičio pažeidėjai net neva grasindavo mūsų premjerui. Tačiau drąsusis policininkas nepasidavė, ir toliau nuožmiai kovojo su visokiais įstatymo pažeidėjais.

Tokia S.Skvernelio sukurta legenda, o realybė kitokia – Trakų rajono gyventojas Pranas Pečkaitis papasakojo LL, kaip prieš beveik 20 metų Trakų kelių policijos vyr. inspektorius Saulius Skvernelis išgelbėjo nuo atsakomybės Vievio seniūną Ivaškevičių, kuris girtas sudaužė R.Pečkaičio automobilį, ir pabėgo iš įvykio vietos:

– Papasakokite tą istoriją apie avariją?

– Su tuo S. Skverneliu aš turėjau reikalų, kai jis dar vadovavo Trakų kelių policijai prieš 20 metų, buvo jų viršininkas. Jis jau tada buvo toks pat trintukas, koks yra dabar. Tai Vievio seniūnas girtas sudaužė mano automobilį. Tuo metu važinėjau dyzeliniu „Ford Granada“. Pakviečiau policiją, atvažiavo net prokurorai. Girtas seniūnas padavė avariją ir pabėgo iš įvykio vietos, o kai policininkai nuvažiavo pas jį, tai seniūnas pasakė, kad ne jis vairavo, o jo žmona. Kitą dieną tą sudaužytą automobilį seniūnas išvarė jau remontuoti. Kitą dieną aš nuvažiavau į Trakų kelių policiją, mane priėmė pats S. Skvernelis.  Tas Skvernelis man ir sako : „žinai, jis nenori prisipažinti, kad girtas vairavo“.  Tada S.Skvernelis ėmė man pasakoti, kad ten ne seniūnas, o jo žmona važiavo. Tada aš jam pasakiau, kad gal ir esu invalidas, nes sunkiai vaikštau,  tačiau ne psichinis invalidas, kad neatskirčiau, kas vairavo – ar seniūnas, ar jo žmona.  Sakau S. Skverneliui, kad tas seniūnas, išlipęs iš mašinos, nuo manęs už trijų metrų stovėjo, ir aš tikrai žinau, kad jis vairavo. Tačiau S. Skvernelio „autoįvykio tyrimas“ tuo ir baigėsi.  Vėliau tas seniūnas man sumokėjo 250 litų žalai atlyginti, o S. Skvernelis girtam vairuotojui nieko nedarė. Nors girtas vairuotojas padarė avariją, sudaužė kitą automobilį, paskui pabėgo iš įvykio vietos, tačiau S.Skvernelis jo niekaip nenubaudė. Visą istoriją policija numuilino. Nors parašiau pareiškimą Kelių policijai, kuri buvo prie Neries, tačiau jie nieko nedarė.

– Iš kur jūs žinote, kad tas seniūnas buvo girtas?

– Po avarijos aš iškviečiau policija, jie atvažiavo, net ir prokuratūros darbuotojai. Aš pats mačiau, kad jis girtas, svirduliavo. Mūsų kaime buvo vedamas telefono ryšis, per kelią buvo perkąstas toks siauras griovys. Jis sustojo, aš sustojau už seniūno, kuris sustojo prieš tą griovį. Pagalvojau, kad tuoj į mane atsitrenks – ir iš tiesų, tas seniūnas įjungė atbulinę pavarą ir trenkėsi į mane, sudaužė mašinos priekį, bamperį  ir žibintus. Aš išlipau iš mašinos, jis taip pat išlipo, pamatė mane ir – į kojas, sėdo į mašiną, ir nuvažiavo namo. 

peckaitis

Pranas Pečkaitis : „S.Skvernelis jau prieš 20 metų buvo trintukas”

– Kaip to seniūno pavardė?

– Ivaškevičius. Nors aš iškviečiau policiją, jie atvažiavo, nuvažiavo į to seniūno namus, tačiau jis policininkų neįleido. Policija pasakė, kad neva neturi teisės pas jį užeiti.  O tas seniūnas iš antro aukšto į mus su prožektoriumi šviečia ir juokiasi. O S. Skvernelis nesiėmė jokių veiksmų,  man pasakė, kad vairavo ne Ivaškevičius, o jo žmona. Ir visas „policijos tyrimas“ baigėsi. Nežinau, gal S.Skvernelis pasikeitė nuo to laiko, tačiau jau prieš 20 metų buvo trintukas.  Jis yra niekas, nors kai kas galvoja, kad jis pusdievis.

– S.Skvernelis mėgo spaudai girtis, kaip jis Trakuose kovojo su „gaujomis“, nors apie tas gaujas mes nieko nežinome?

– Jis buvo tik kelių policijos vyr. inspektorius, kaip ir brigadininkas. 

– Man baisiausia ta Kauno pedofilijos istorija, kur tiek daug žmonių nužudyta – Ūsas neva paskendo baloje, Kedys užspringo žolės lapu, Furmanavičių nušovė Kedys, ir t.t. Prisiminkite, kas tuo metu vadovavo visai policijai – vyr. komisaras Saulius Skvernelis. Jeigu jis taip dirbo Trakuose, aišku, kad ir vėliau pridengė sunkius nusikaltimus.

– Tas Ūsas paskendo baloje, o netoliese gyveno kažkoks saugumietis, ir girdėjau kalbas, kad Ūsui skersai kelio, kai jis važiavo keturačiu girtas, buvo ištiesta viela, jis už jos užkliuvo, ir tėškėsi į balą. Buvau net nuvažiavęs pas Venckienę pasikalbėti

– O kur dar skundėtės dėl nusikaltėlių dengimo?

– Kreipiausi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką V.Gailių, pateikiau jam visus dokumentus, kaip grobiama žemė Trakų rajone. Jis pažadėjo viską išsiaiškinti, ir aišku, kad apgavo – nieko neišsiaiškino. Kadangi esu užsispyręs suvalkietis, tai kitą kartą nuėjęs pas V.Gailių, jam pasakiau, kad jis laimingas, Eligijaus Masiuliu vežime nudardėjęs į Seimą, o kiti jo kolegos, pvz. Kęstutis Braziulis, nebuvo toks laimingas, ir dabar dirba taksistu.  Tada iš Gailiaus jau nebegavau jokio atsakymo. Nors per televiziją V.Gailius pasakojo, kaip blogai dirbo tie, kurie nesugebėjo išsaugoti Kėdainiuose nužudyto vaiko gyvybės, kaip visi atsainiai dirba, niekas nieko nedaro, tik nuo savęs stumia. Tai V.Gailius viską darė tą patį, kaip tie, kuriuos jis kritikavo. Bus kovo 22 d.  Antikorupcijos komisijos posėdis, nueisiu paklausyti.

Facebook komentarai
});}(jQuery));