Buvęs VRM ministras Gintaras Furmanavičius : „už kiek man siūlė (galimai) nusipirkti ramybę vieno tuo metu įtakingo dienraščio redaktorius man dirbant VRM”

Gintaras Furmanavičius

„Mirė koronavirusu užsikrėtęs garsus italų architektas” – trimituoja Delfi.

Antraštė, priverčianti krūptelėti (nors krūpčioti jau mums kuris laikas lyg ir uždrausta: https://www.knygos.lt/lt/knygos/nustokim-krupciot–prezidente-dalia-grybauskaite/?fbclid=IwAR28PZHfleDdEgOV4KZVwbBmAkAPQjLOlyjM21z2S8tFSndCUklPnYqCSjY
Ir tik pradėjus skaityti tekstą paaiškėja, kad „užsikrėtęs naujuoju koronavirusu mirė žinomas italų architektas Vittorio Gregottis, paskelbė Italijos žiniasklaida. Vyrui buvo 92-eji metai.” Tikrai labai retas atvejis kai numiršta 92 metų sulaukęs žmogus. Tačiau juk ši antraštė puikiai tinka generuoti click’us ir auginti paniką bei masinę psichozę Lietuvoje. (https://www.delfi.lt/…/mire-koronavirusu-uzsikretes-garsus-…

Tokių antrašcių pastarosiomis savaitėmis kasdien matome begalę. Ir taip yra ne tik pas mus. Prieš kelias dienas amerikiečių leidinyje Washington examiner daktaras Drew Pinsky (https://g.co/kgs/VBh8YE) maldaute maldavo: „nustokite klausyti žurnalistų!”.(https://www.facebook.com/100000112765079/posts/4018676778146041/)

Pikti liežuviai plaka, kad vyks nuožmios lenktynės tarp žiniasklaidos atstovų, kas pirmas sužinos ir paskelbs apie tai, kad neduok Dieve koronavirusas pasiglemš pirmąją auką…

Puikų rašinį apie tai parašė Nida Vasiliauskaitė https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/nida-vasiliauskaite-apie-nerima.d?id=83804239&fbclid=IwAR3atySI9dURk7fbmAVtvY65lKo33BKh2mMlaxY49WfkL7kZsPREulczd0A. Čia citata iš šio taiklaus teksto, nusakanti visą straipsnio esmę:

„Kad nerimas niekada neišeitų atostogų ir būtų nuolatinis, dirba visa žiniasklaidos ir reklamos industrija: tik reaktyviai krūpčiojantis ir trūkčiojantis (dėl klimato atšilimo, dėl bado Afrikoje, dėl ŽIV, dėl vėžio, dėl pabėgėlių, dėl nykstančių pandų, dėl Rusijos, dėl Lietuvos, dėl Donaldo Trumpo, dėl ekonominės krizės, socialinės neteisybės, būsimos pensijos, neapdrausto buto ar koronaviruso… – dėl to, kas nuo jo sąmoningumo, norų ir veiksmų visiškai nepriklauso arba priklauso nykstamai mažai….”

Aš nesuprantu ir negaliu sau paaiškinti, koks viso šito tikslas. Ar ne geriau būtų, jei šiomis sunkiomis visam pasauliui dienomis mes visi būtume susitelkę ir kartu su žiniasklaida stengtumes raminti ir palaikyti vienas kitą, o ne kasdien gąsdinti apokaliptinėmis antraštėmis ir nuolat atakuoti tuos, kurie kaunasi su netikėtai visus užklupusia nauja grėsme už save ir už mus visus?

Ir štai vakar vyšnaitė ant torto: žiniasklaida prašo valstybės paramos! (https://www.vz.lt/rinkodara/medijos/2020/03/17/praso-paramos-ziniasklaidai-reklamos-rinka-gali-trauktis-iki-60-mln?fbclid=IwAR2WAxxwfsyjxz0LVMDn4lODHS6BPwquIQw9DlvdhW9qeiCH2hbhhcSCIeE). Vieni pirmųjų. Užbėgdami už akių socialiai remtiniems, gyvenantiems nuo algos iki algos, smulkiam verslui. Motyvai: „Žiniasklaidos sektoriaus atstovai imasi visų įmanomų priemonių siekiant patenkinti visuomenės poreikį žinoti naujausią ir svarbiausią informaciją, tačiau atsižvelgiant į dabartinę sudėtingą situaciją ir paminėtas aplinkybes, tam, kad išgyventų visų rūšių žiniasklaida, reikalingas valstybės palaikymas, bent iš dalies kompensuojant netenkamas komercines žiniasklaidos pajamas.”

Tai jau ne cinizmas. Tai kažkas daugiau.

O štai ta „naujausia ir svarbiausia” pastarųjų dienų informacija, kurią mes turime žinoti:

https://www.delfi.lt/…/oksana-pikul-is-rojaus-maldyvuose-pr…

https://www.delfi.lt/…/is-azijos-grizes-zilvinas-grigaitis-…

https://www.lrytas.lt/…/per-karantina-natalija-bunke-pasis…/

Norite tarptautinių naujienų? Prašome:

https://www.lrytas.lt/…/itakos-formuotoja-perzenge-visas-r…/

Tikrai sutinku, kad būtina paremti šiuo sunkiu visiems metu regioninę žiniasklaidą, kurios visada laukia mažųjų miestelių ir rajonų gyventojai. Ne iš nuogirdų žinau, kaip Zarasų krašto žmonės laukia „Zarasų krašto” laikraštuko, išeinančio du kartus per savaitę ir kaip laikraštukas keliauja iš rankų į rankas ir yra skaitomas nuo pirmos iki paskutinės raidės. Ten nėra melo ir politikos, ten yra žmonėms skirtos naujienos ir kita naudinga informacija.

Aš jau prieš daug metų esu iškeltas už mainstream’inės žiniasklaidos paraščių ir nuo galvos iki kojų išmaudytas užsakomajame purve. Todėl man giliai tas pats, ką dar apie mane parašys. Galėčiau papasakoti įdomių istorijų, už kiek man siūlė (galimai) nusipirkti ramybę vieno tuo metu įtakingo dienraščio redaktorius man dirbant VRM, kaip net į Olandiją su fotokorespondentu atbildėjo žinomo dienraščio „žurnalistė” vien tam, kad mane su mano draugais nufotografuoti meditacijų centre ir po to parašyti ilgą ir kupiną melo straipsnį (beje, meditacijų centro apsauga juos abu girtutėlius pagavo bandančius įveikti tvorą ir patekti į privačią teritoriją) ir daug kitų sunkiai protu suvokiamų epizodų.

Tačiau kol kas dar niekas neužsiuvo man burnos, neatėmė galimybės vadovautis savo protu ir dalintis pastebėjimais su jumis, kaip mums visiems reguliariai plaunamos smegenys.
Apokaliptinės antraštės toliau liesis laisvai.
O mes bandykime šiame informaciniame šiukšlyne atrinkti tikrą ir svarbią informaciją.

Sveikatos, stiprybės ir ramybės visiems!
Nepamirškite, kad už lango pavasaris ?

 

Redakcijos komentaras

Furmanavičiaus minimas straipsnis buvo išspausdintas ‘Lietuvos ryte”

 

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2007/08/06/news/osho-sirma-dengia-istvirkeliu-roju-5947852/

Facebook komentarai
});}(jQuery));