Portugalija ir Švedija uždraudė izraeliečiams, įskaitant ir paskiepytus nuo Covid-19, atvykti į šias šalis

F210805AVS07 640x400 1

Travellers wear protective face masks at Terminal 3, Ben Gurion International Airport, as Israel restricts air travel more, on August 05, 2021. Photo by Avshalom Sassoni/FLASH90 *** Local Caption *** ??? ????? ?? ?????? ???? ??????

Portugalija ir Švedija uždraudė izraeliečiams, įskaitant ir paskiepytus nuo Covid-19, atvykti į šias šalis

Nauji apribojimai įsigalioja ironiškai, nes Izraelis palengvina karantino taisykles grįžtantiems keliautojams; Izraelio ir Portugalijos ryšius skatinanti grupė prašo Lisabonos persvarstyti šį klausimą.

https://www.timesofisrael.com/portugal-sweden-slap-covid-entry-ban-on-israelis-including-those-vaccinated/
Portugalija ir Švedija nusprendė uždrausti Izraelio piliečiams atvykti į šalį, nes žydų valstybėje sparčiai auga koronaviruso infekcija; tikimasi, kad šiuo žingsniu paseks ir kai kurios kitos Europos šalys.

Izraelio piliečiams, ketvirtadienį turėjusiems skristi į Portugaliją, Ben Guriono oro uoste neleista užsiregistruoti. Švedijos draudimas įsigalios pirmadienį, „The Times of Israel” sakė Švedijos ambasados Tel Avive atstovas.

Nors skiepijimo rodikliai Izraelyje yra vieni didžiausių pasaulyje, Portugalija ir Švedija atsižvelgia į padidėjusį susirgimų skaičių ir nedaro išimčių izraeliečiams, kurie yra paskiepyti arba pasveikę nuo COVID-19. Šios dvi šalys pripažįsta tik Europos Sąjungos skiepų sertifikatus.

Jų sprendimai priimti po to, kai Europos Sąjunga pirmadienį išbraukė Izraelį iš „epidemiologiškai saugiomis” laikomų šalių sąrašo.

Valstybės narės neprivalo laikytis ES rekomendacijos, o Italija laikėsi visai kitokio požiūrio nei Portugalija ir Švedija, nusprendusi neleisti skiepytis neskiepytiems izraeliečiams, bet priimti Izraelio skiepų sertifikatus turinčius asmenis.

Nyderlandai savo ruožtu penktadienį paskelbė, kad nuo šeštadienio į šalį bus įleidžiami tik paskiepyti izraeliečiai, o atvykę jie turės būti karantine. Nuo pirmadienio Izraelio keliautojai taip pat turi pateikti neigiamą koronaviruso testo rezultatą.

Ben Guriono universiteto profesorius epidemiologas Nadavas Davidovičius sakė, kad Izraelis šiuo metu yra „keistas atvejis”, kurį kitos vyriausybės bando klasifikuoti. „Mūsų infekcijų ir skiepijimų rodikliai yra vieni didžiausių”, – pažymėjo N. Davidovitch, aiškindamas, kad dėl to šalys skirtingai vertina izraeliečių keliamos rizikos lygį.

Sveikatos priežiūros darbuotojai 2021 m. liepos 21 d. Modiine, važiuojamajame komplekse, ima izraeliečių mėginius, kad patikrintų, ar jie neužsikrėtė koronavirusu. (Yossi Aloni/Flash90)
Daugeliui izraeliečių apmaudu, kad Portugalija ir Švedija uždraudė įvažiuoti į šalį būtent tuo metu, kai jie planuoja atnaujinti keliones į užsienį po to, kai vyriausybė sušvelnino karantino taisykles grįžtantiems keliautojams, jei jie neatvyksta iš „raudonųjų” šalių, kuriose infekcijos paplitimo lygis yra aukštas.

 

Penktadienį įsigaliojo naujos karantino taisyklės atvykstantiems keliautojams, pagal kurias Sveikatos apsaugos ministerija nuo šiol atleidžia nuo savaitės saviizoliacijos tuos, kurie yra imunizuoti.

Buvo tikimasi, kad karantino taisyklių sušvelninimas taps paspirtimi kelionėms į Portugaliją, todėl Izraelio ir Portugalijos keliones skatinanti organizacija „Over the Rainbow” parašė laišką aukštiems ministrams Lisabonoje, kuriame apskundė šį sprendimą.

Ženklas prie COVID-19 skubios pagalbos skyriaus Santa Marijos ligoninėje Lisabonoje 2021 m. liepos 2 d. (PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP)
Itay Mor, organizacijos „Over the Rainbow” prezidentas, sakė, kad „nesuprantama”, jog Jungtinių Valstijų ir Brazilijos, dviejų kitų šalių, išbrauktų iš ES saugaus sąrašo, piliečiai yra laukiami Portugalijoje, o izraeliečiai – ne.

„Absurdiška, kad vienai iš labiausiai paskiepytų šalių dabar pradedama neleisti patekti į kai kurias Europos šalis”, – sakė Moras laikraščiui „The Times of Israel”, teigdamas, kad tai ypač nesąžininga, nes, jo teigimu, sunkių viruso atvejų skaičius Izraelyje pradėjo mažėti.

Moras parašė laišką Portugalijos ministrams: „Kreipiamės į Jus prašydami užtikrinti, kad šiuo metu Portugalijoje galiojančios priemonės būtų kuo greičiau ištaisytos, kad daugybė izraeliečių, norinčių keliauti į šią šalį, galėtų tai padaryti kuo greičiau.”

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Facebook komentarai
});}(jQuery));