STI vadovas Rimas Jankūnas : „Nėra jokio medicininio pagrindo prievartiniams skiepams ar karantinui”

Lietuva kalba 2021.09.01
Rimas Jankūnas
Po Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrės Aušra Bilotienės-Motiejūnienės kalbos 2021 m. rugsėjo 1 d. LRT laidoje „Lietuva kalba“ atrodo, kad Lietuvos Respublikos valdžios institucijos, svarstančios galimybių paso tikslingumą, yra tiesiog klaidinamos.
Dėl to Sveikatos teisės institutas parengė kreipimąsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, Lietuvos nacionalinį radijų ir televiziją bei Lietuvos Respublikos Prezidentą.
Ekstremalios priemonės gali būti taikomos tik esant labai tvirtiems mokslo įrodymais. Galimybių paso atveju jie, švelniai tariant, yra abejotini, bet be jo planuojama neleisti į tarpmiestinius autobusus!
Anot Harvardo universiteto epidemiologo profesoriaus Martin Kulldorff, antivakseriai per dešimtmečius nepadarė tiek žalos, kiek entuziastingi prievartinės vakcinacijos gerbėjai per vienerius metus.

 

Gerbiamieji,

Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į galimą Lietuvos Respublikos valdžios institucijų ir visuomenės klaidinimą. 2021 m. rugsėjo 1 d. LRT laidoje „Lietuva kalba“ Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė nurodė, kad „Vakcinų klinikiniai tyrimai atliekami ir kai leidžiama vartoti būna praėjusios 3 fazės.“ Dėl to žiūrovai galėjo susidaryti nuomonę, kad Covid-19 vakcinų 3 fazės klinikiniai tyrimai yra baigti. Norėtume pažymėti, kad 3 fazė yra pagrindinė klinikinių tyrimų dalis, kurios metu moksliškai įrodomas saugumas ir veiks¬min¬gumas Prašytume pagrįsti viceministrės teiginį, kadangi Sveikatos teisės instituto duomenimis, Covid-19 vakcinų 3 fazės klinikiniai tyrimai dar neįpusėjo. Viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė taip pat nurodė, kad „Turimi ne tik kovo mėnesio, bet ir vėlesni duomenys“. Tačiau viename iš didžiausią prestižą turinčių medicinos žurnalų The British Medical Journal 2021 m. rugpjūčio 23 d. straipsnyje nurodoma, kad JAV registracija remiasi duomenimis, gautais iki mano minėtos 2021 m. kovo 13 d. https://blogs.bmj.com/bmj/2021/08/23/…. Tuo tarpu Europos Komisijos patvirtintoje Pfizer vakcinos Comirnaty preparato charakteristikų santraukoje (žr. 2 lentelę) https://www.ema.europa.eu/en/document… . Jeigu Sveikatos apsaugos ministerija disponuoja kitokiais klinikinio tyrimo, kuriais remiasi Comirnaty regis-tracija, duomenimis, prašytume juos pateikti, o jeigu ne – paneigti paskleistą informaciją kaip neatitinkančią tikrovės. Be to, viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė teigė, kad „Pfizer vakcina registruota kaip ir nuolatiniam, ne ilgalaikiam stebėjimui, tai yra patvirtinta klinikiniais duomenimis“. Iš šio teiginio žiūrovams galėjo susidaryti įspūdis, kad Lietuvoje galioja pilnavertė Pfizer vakcinos registracija. Tačiau tai neatitinka tikrovės, nes Europos Komisija yra užregistravusi šią vakciną sąlyginai, negavus visų įprastinėmis sąlygomis būtinų duomenų. Prašytume šį viceministrės teiginį patikslinti viešai. Pabaigoje norėtume paprašyti mūsų prašymą įvykdyti skubiai, kad Lietuvos Respublikos valdžios institucijos nebūtų klaidinamos ir, priimdamos galutinį sprendimą dėl galimybių paso, disponuotų visa objektyvia infor-ma¬cija, atitinkančia tikrovę.

Facebook komentarai
});}(jQuery));