A.Drižiaus skundą prieš Nausėdą apsiėmė nagrinėti pats teismų sistemos „nepulinys” Gintaras Kryževičius  

Kryzevicius1

Kryzevicius1

A.Drižiaus skundą prieš Nausėdą apsiėmė nagrinėti pats teismų sistemos „nepulinys” Gintaras Kryževičius

 

 

LIETUVOS VYRIAUSIOJO ADMINISTRACINIO TEISMO PIRMININKAS

 

N U T A R T I S

 

2021 m. gegužės 21 d.

Vilnius

 

Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, konstatuodamas, kad pareiškėjo Aurimo Drižiaus atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2021 m. kovo 31 d. nutarties administracinėje byloje pagal pareiškėjo Aurimo Drižiaus skundą atsakovui Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, tretiesiems suinteresuotiems asmenims Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui, Visuomenės informavimo etikos asociacijai, Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybai dėl sprendimo panaikinimo galima nagrinėti teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 43 straipsnio 2 dalimi, 43 straipsnio 4 dalimi, 67 straipsnio 4 dalimi, 137 straipsniu, 141 straipsnio 1 dalimi, 151 straipsniu,

 

n u t a r i a:

 

  1. Sudaryti šią teisėjų kolegiją minėtam atskirajam skundui nagrinėti:

1)  Gintaras Kryževičius – kolegijos pirmininkas.

2)  Stasys Gagys – pranešėjas.

3)  Audrius Bakaveckas.

  1. Atskirąjį skundą skirti nagrinėti teismo posėdyje 2021 m. birželio 16 d. 1000 val.

 

 

 

 

 

 

 

Teismo pirmininkas                                                                                      Gintaras Kryževičius

 

Redakcijos komentaras : apskritai mane šita publika juokina. Kiek „Laisvame laikraštyje” buvo aprašyta Gintaro Kryževičiaus žygių – ir še tau, kad nori, pats straipsnių herojus imasi nagrinėti straipsnių autoriaus skundus.

Kas per kadras yra tas Gintaras Kryževičius, tam sužinoti užtenka vieno epizodo iš jo biografijos:

trio 1

Kodėl teismų pirmininkai S.Rudėnaitė ir G.Kryževičius vis dar eina savo pareigas?

Aurimas Drižius

Sausio 15 d. buvusi Lietuvos aukščiausiojo teismo teisėja Janina Januškienė brūkštelėjo komentarą savo facebooke :

janusk

Šiame komentare Janina Januškienė atskleidė ne tik, kad aukščiausiojo teismo pirmininke Sigita Rudėnaitė tapo tik todėl, kad yra buvusio šio teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus meiluže. Ji taip pat atskleidė ir sunkius nusikaltimus – kad jau minėtas Kryževičius buvo mafijos bosas, kuris pats viską sprendžia. Kaip žinia, teismų įstatymas numato, kad niekas negali daryti teisėjams spaudimo priimant sprendimus. Dabar paaiškėjo, kad LAT sprendimai buvo priimami tokie, kokius nurodydavo G.Kryževičius. Paaiškėjo ir tai, kad Kryževičius prieš tai į LAT pirmininko postą kišo Laužiką, kuris vėliau pagautas imantis kyšius ir dabar tos pačios mafijos nariai visokiais būdais bando jį „ištraukti“.

LL turi vieną nusikalstamą Sigitos Rudėnaitės nutartį, kuriame ji man nurodė, kad cenzūra neprieštarauja jokiems Lietuvos teisės aktams. Nors cenzūrą tiesiogiai draudžia tiek LR Konstitucija, tiek ir Visuomenės informavimo įstatymas, tačiau Rudėnaitė nusprendė, kad tokių dalykų nėra. Teisėjai šiuo metu bando visokiais būdais nuslėpti Rudėnaitės nusikaltimus, nurodydami, kad Rudėnaitės nutartis yra ne nutartis, o šiaip popiergalis. Ir taip šita mafija tik traukia dar daugiau savo narių į teisiamųjų suolą.

Dar blogiau, paaiškėjo, kad meilužiia dviese sėdėjo, ir nagrinėjo bylas aukščiausiame teisme – dėl to tiek EŽTT, tiek ir STT turėjo daug vargo, „taisant jų darbelius“.

Praėjo jau dvi savaitės, tačiau į šią žinią niekaip nereaguoja nei prezidentas Gitanas Nausėda, kuris atsakingas už tai, kad teismai laikytų Konstitucijos, nei minėtieji teisėjo S.Rudėnaitė ir G. Kryževičius.

Kaip žinia, prezidentas Gitanas Nausėda jau siūlė praeitos kadencijos Seimui Sigitos Rudėnaitės kandidatūrą į LAT pirmininkus, tačiau Seimas jos kandidatūrai nepritarė.

Tada kandidatė „labai įsižeidė“, kad Seimas nepritarė jos kandidatūrai ir kreipėsi į savo kolegas teisėjus, kad toks SEimo sprendimas „būtų panaikintas kaip neteisėtas“.

tada atrodė, kad ši vadinamoji teisinė sistema peržengė paskutines raudonas linijas – vos Seimas priėmė specialų įstatymą, kad teisėjams kratyti nereikia specialaus Seimo sutikimo, ir kitą dieną Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad patenkina Seimo atleistos buvusios laikinosios Aukščiausiojo Teismo (LAT) vadovės Sigitos Rudėnaitės prašymą ir grąžino ją į LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas.

Dra juokingiau, kad kai Seimas balsavo už jos atleidimą iš LAT civilinių bylų skyriaus pirmininkės ir paskui atmetė jos kandidatūrą į LAT pirmininkes, tai panelė Rudėnaitė turėjo tapti bedarbe – iš darbo buvo atleista, į naujas pareigas nepaskirta – turėjo keliauti į darbo biržą.

Mat teismų įstatymas aiškiai sako :

1. Aukščiausiojo Teismo pirmininką iš paskirtų šio teismo teisėjų skiria Seimas Respublikos Prezidento teikimu.

2. Aukščiausiojo Teismo skyriaus pirmininką iš paskirtų šio teismo teisėjų skiria Seimas Respublikos Prezidento teikimu.

3. Dėl Aukščiausiojo Teismo pirmininko, skyriaus pirmininko skyrimo Respublikos Prezidentui pataria Teisėjų taryba.

Ir štai – stebūklas – S. Rudėnaitės kandidatūrą į LAT pirmininkes atmetė slaptu balsavimu. Atrodo, kad daugiau nėra apie ką kalbėti, tačiau visa ši mantijomis apsikarsčiusi gauja nesutinka su Seimo apsisprendimu – neva Seimas negali kištis į „teisėjų savivaldą“.

Tai, kad aukščiausiojo teismo gauja prieš pusę metų buvo apskirtai legalizavusi kyšius teisėjams – paskelbė, kad kratos pas bet kuriuos kyšį paėmusius teisėjus yra neteisėtos, jeigu nėra SEimo pritarimo (tai reiškia, kad pvz., STT, pamačiusi, kaip teisėjas X ima kyšį, turi su įrodymais bėgti į Seimą, tas sudaro komisiją ir pusę metų svarsto, ar galima daryti past kyšininką kratą, per tą laiką kyšis jau seniai pragetas) ir iš esmės tai reiškia, kad krata pas bet kurį nusikaltimą padariusi teisėją yra neteisėta. Tik konstitucinis teismas išaiškino, kad šis aukščiausiojo teismo išaiškinimas yra neteisėtas.

O dabar šios korumpuotos gaujos atstovė Rudėnaitė kreipėsi į savo gaujos narius prašydama pripažinti jos atleidimą iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų neteisėtu ir pritaikyti laikinąją apsaugos priemonę – grąžinti ją į buvusias pareigas, kol bus priimtas teismo procesinis sprendimas dėl ginčo esmės.

„Apie tai, kad S.Rudėnaitės paskyrimas į LAT pirmininkes turėjo būti tik formalumas, rašė ir 15min.lt : „Tačiau atėjus balsavimui netikėtai pateko į Lietuvos bei tikriausiai visos Europos teisinėje praktikoje precedento neturinčią situaciją: kaip prezidento pasirinkta kandidatė į LAT vadovus, S.Rudėnaitė Seimo valia buvo atleista iš Skyriaus pirmininkės pareigų, bet į naujas pareigas nepaskirta ir liko paprasta teisėja. Peripetijų Seime įkarštyje 15min pakalbino vėtomą ir mėtomą teisėją, kuri, kaip pati teigia, dažniausiai tiesiai rėžia viską, ką galvoja:

„Išnaudoti progas protingai patylėti neišmokstu. Bet jei tylėčiau, slėpčiausi situacijose, kaip ši – tai būtų mano asmenybės galas.“

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));