2017 m. 05-07 mėn. Lietuva pralošė rekordinį kiekį bylų EŽTT už 64 092 eurų

Maksimavicius

Maksimavicius

2017 m. 05-07 mėn. Lietuva pralošė rekordinį kiekį bylų EŽTT už 64 092 eurų 

Kristina Sulikienė

Užsakomoji spauda nepraneša, jog lietuviams vis geriau sekasi Europos žmogaus teisių teisingumo teisme įrodyti savo tiesą, dėl Lietuvoje daromų grubių žmogaus teisių pažeidimų. 

Maksimavicius

Nuotraukoje Juozas Maksimavičius, kalintis 24 metus, ir klausės Lietuvos teismų, kaip jam parodyti visuomenei, jog jis pasikeitė? Jo skundas patenkintas EŽTT Didžiosios kolegijos. 

 

2017 07 11 Šidlauskas laimėjo Europos žmogaus teisių teisingumo teisme dėl neteisėto jo buto Jonavoje išvaržymo, kai buvo atimtas jo būstas dėl menkos 826, 60 eurų skolos. Butas, pirktas 1994 m. buvo 2004 m. parduotas už grašius – 982 eurus, vėliau perleistas tretiesiems asmenims. Šidlauskui iš Lietuvos valstybės priteista iš viso 18 870 – tai yra, 18 000 eurų daugiau, negu buvo jo skola.  Tai yra Didžiosios kolegijos byla, ir ši byla turėtų paveikti visus Lietuvos antstolius, kurie šitaip panašiai elgiasi – dėl menkos sumos atiminėja būstą, išmeta žmogų į gatvę. EŽTT Didžioji kolegija pažymėjo, jog Lietuva tokiais veiksmais  pažeidė Lietuvos  Konstitucijoje įtvirtintą nuosavybės ir būsto apsaugą (23 str.) Teismai, tvirtindami neteisėtus antstolių veiksmus, pažeidė Konvenciją, Konstituciją, nacionalinius teisės aktus. (Grybauskaitė: „Lietuvos teismai veikia vis efektyviau…“ ) Kaunietis advokatas Astromskis vedė ir laimėjo šią bylą.

2017 06 13 Raimundas Šimkus laimėjo prieš Lietuvą dvigubo nuteisimo byloje. Jis plaukė su valtele Nemunu tarp Lietuvos ir Rusijos, buvo nuteistas administracine nuobauda. Vėliau dėl to paties pasiplaukiojimo jam iškelta baudžiamoji byla. Dvigubą nuteisimą draudžia principas ne bis in idem. Šią bylą padėjo laimėti kaunietis advokatas Aidas Venckus. Priteista 1800 eurų žalos atlyginimo dėl neteisėto – dvigubo – nuteisimo.

Istorinę pergalę pasiekė kalinių grupė, kai kurie netgi be advokatų, o kiti su nemokamu advokatu V. Rutkausku laimėję 2017 05 23 bylą prieš Lietuvą dėl neteisėto kankinimo „iki gyvos galvos“. EŽTT kolegija pripažino, jog neteisėtas kankinimas neleidžiant pasitaisyti yra Konvencijos  3str. pažeidimas,ir nepriteisė  sumų atlyginti iš mūsų visų surenkamo biudžeto – nors spauda pranešė priešingai. Teismas pažymėjo, jog šis sprendimas, kuris priverčia Lietuvą pasitaisyti savo Baudžiamąjį kodeksą, ir pakankama satisfakcija kaliniams. Šioje byloje pareiškėjas buvo Juozas Maksimavičius, kuris kali jau 24 metus, neturi nuobaudų, dirba medienos gaminių gamykloje Lukiškių kalėjime, ir klausė Lietuvos teismų – kaip jam parodyti realiu gyvenimu, kad jis pasitaisė? Kadangi visi jo pareiškimai buvo atmesti, jis ir dar kiti kaliniai, kreipėsi į EŽTT. 

2017 07 04 kalinių grupė laimėjo prieš Lietuvą dėl neteisėto kankinimo – kalinimo, sulaikymų kankinant nežmoniškose sąlygose (kai kurie kaliniai įrodė, kad buvo kalinami 1,8 kv. m. asmeninio ploto sąlygomis). Šioje byloje, kurioje minimi advokatai Ašmys, bei Lietuvos spaudos nuolat šmeižiamas profesorius S. Tomas, teismas atvėrė skrynią, ir priteisė kaliniams dideles sumas iš mūsų visų biudžeto – vien dėl to, jog Lietuvos kalėjimų departamentas, su buvusia korumpuota savo vadove, auksinių dušų galvučių pirkle ir neegzistuojančios pirties išlaikytoja, nesilaiko įstatymų, ir kankina kalinius (kaliniai nėra blogi – o departamentas, kuris švaistė pinigus, yra prastas). Iš Lietuvos valstybės už nežmogiškas sąlygas ir kankinimą priteista iš viso 25 000 eurų šioje byloje:

EUR 2,400, Aleksandravičiui,  EUR 8,500 Gailiunui, EUR 4,600 Novikovui, EUR 5,800 Dūdai, EUR 3,700 Antonovui.

2017 06 13 Kostenko laimėjo prieš Lietuvą dėl netinkamo tyrimo, kai buvo vilkinamas procesas netiriant jo sumušimo prie Šiaulių degalinės. Advokatas Nerijus Ulčinas padėjo pareiškėjui laimėti ir 5000 eurų žalos atlyginimą, bei savo darbui padengti 1013 eurų (juos atgaus pareiškėjas.)

Beveik analogiškoje byloje tik dėl nelaimingo atsitikimo darbe – dėl prokurorų savivalės laimėjo Mažukna, kai Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra tyčia vilkino tyrimą, galiausiai tiek išvilkino, jog suėjo netgi padavimo civiline tvarka dėl žalos atlyginimo senatis. EŽTT nukentėjusiam ne tik darbe, bet ir nuo prokurorų, priteisė 6500 eurų žalos atlyginimo, 309 eurų advokato Naidenko išlaidoms apmokėti. 

2017 05 02 Lisovski laimėjo bylą prieš Lietuvą (advokatė Cimbolienė) dėl pernelyg ilgo sulaikymo, Konvencijos 5 str. pažeidimo. Teismas priteisė 4700 eurų žalos atlyginimo.

Iš viso per šias kelias bylas Lietuva pralošė 64092 eurų.Užsakomoji žiniasklaida aišku neparašė nieko apie tai, tik apdergė kalinius, kodėl jie bylinėjasi. Kaip matome, į teismą kreipiasi ne tik kaliniai, bet ir žmonės, nukentėję darbe (Mažukna), nuo pasieniečių (Šimkus), bei praradę dėl neteisėtų antstolių ir teismų veiksmų butus (Šidlauskas).Kalinių laimėjimas 2017 05 23, pagal kurį Lietuvos Seimas skubos tvarka turi taisyti Baudžiamąjį kodeksą, bei Bausmių vykdymo kodeksą – kol kas nesukėlė jokio rezonanso nei visuomenėje, nei apie promiles nuolat diskutuojančiame Seime, kuris vis susigalvoja savo skandalų ir pretekstų nedirbti.

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));