Arabų kankinimą už dolerius Lietuvoje organizavę veikėjai toliau mus moko gyventi

atsisisti

atsisisti

atsisisti

nuotr. – M.Laurinkus klausė prezidento R.Pakso, ar gali VSD steigti kalėjimą žmonėms kankinti, šiam nesutikus, organizavo perversmą R.Paksui pašalinti

Arabų kankinimą Lietuvoje organizavę veikėjai toliau mus moko gyventi

Aurimas Drižius

Islamo valstybės lunatikų kerštas už IS bombardavimus Sirijoje kainavo šimtus gyvybių Paryžiaus gyventojams, kurie buvo įsitikinę, kad karas jų neliečia. „Tai karas” – kalba visi pasipiktinę Prancūzijos vadovai. O tai naujiena. Prancūzija dalyvauja kare jau keli metai, kai jos bombonešiai subombardavo klestinčios valstybės Libijos infrastruktūrą, taip sunaikindami šios valstybės galimybes gintis nuo įsibrovėlių ir teroristų. Tačiau pirmą kartą karas atėjo į Paryžių ir nekalti žmonės susidūrė su bejausmiais žudikais – anksčiau prancūzams karas buvo tik mėtant išmaniasias bombas Afrikoje.

Todėl aišku, kad karas gali bet kada ateiti ir į Lietuvą, tuo labiau, kad Lietuva, skirtingai nei Prancūzija, niekada savo šalyje neleido CŽV steigti arabų kankinimo centrų.

Dar blogiau, kad tokie veikėjai, kaip Mečys Laurinkus, iki šiol mus iš TV ekrano moko gyventi, nors jau seniai turėjo sėdėti kalėjime už tėvynės išdavimą. Yra toks BK straipsnis – tėvynės išdavimas, ir kitas straipsnis – žmonių grobimo ir kankinimo organizavimas. M.Laurinkus ir kiti VSD vadovai, kaip ir jų patronas, Seimo NSG komiteto pirmininkas  Artūras Paulauskas ir jų veikla puikiai atitinka minėtus straipsnius.

Dar būtų ne taip baisu žinant, kad šie veikėjai Lietuvoje buvo įkūrę slaptą kalėjimą, kuriame buvo kankinami arabai, CŽV įtariami teroriistai. Tai būtų galima pateisinti tuo, kad neva vyko karas prieš terorizmą, Lietuva padėjo savo sąjungininkams. Žymiai blogiau, kad CŽV visus tuos veikėjus nupirko atvežusi maišą dolerių, taip sakant, sustiprinti draugystei. Kad maišu dolerių saugumo vadovams buvo įteisintas kalėjimas talibams Vilniuje, paskelbė JAV Kongreo Žvalgybos komitetas. Iki šiol jos tyrimas dėl kyšininkavimo Lietuvoje nepradėtas.

Įsivaizduokite vaizdelį – atvažiuoja kažkokie veikėjai ir sako Lietuvos saugumo tarnybos vadovui – štai jums milijonas dolerių grynais, ir jūs man leidžiate čia kankinti žmones, nes to daryti JAV mums neleidžia įstatymai.

VSD vadovas paima dolerius, pasidalina su viršininkais, ir tie veikėjai Lietuvoje netrukdomi kankina žmones, kuriuos įtaria terorizmu (nors jokie kaltinimai iki šiol nepateikti). Tai tėvynės išdavimas – įstatymai Lietuvoje draudžia kankinti žmones, tuo labiau juos laikyti sulaikytus be teismo, tuo labiau už milijoną dolerių kyųių statyti slaptus kalėjimus. Beje, vieną arabą Antaviliuose taip nukankino, kad norėta jį vežti į vietos ligoninę atgaivinti. Tačiau net saugumiečiai sumojo, kad atvežus nukankintą arabą į ligoninę gydytojams kils klausimų, kaip jis čia pateko, ir kas su juo padaryta, todėl tą auką išvežė į kitą šalį ir už jo gydymą sumokėjo milijonus dolerių.

Tapkinis prezidentas Valdas Adamkus nieko nežinojo apie slaptą CŽV kalėjimą – apie tai jam niekas neva nesiteikė pranešti. Žinoma, kad tai eilinis Adamkaus melas, nes net Rolandas Paksas patvirtino, kad M.Laurinkus buvo pas jį atėjęs, ir klausė, ar VSD gali atidaryti slpatą kalėjimą Lietuvoje. R.Paksas atsisakė, ir tada VSD organizavo valstybės perversmą, pašalindami jį iš pareigų, ir prakišdami nežiniuką Adamkų.

Todėl klausimas – ar Lietuva nusipelno arabų keršto už čia nukankintus jos piliečius? Bijau, kad islamistams pradėjus keršyti, nukentėtų paprasti žmonės, o ne tie patys veikėjai, už dolerius ardavę savo tėvynę, kurie iki šiol iš televizijos ekrano mus moko gyventi. Patraukus šiuos žmones atsakomybėn, būtų galima reabiliuoti Lietuvą pasaulio akyse.

VSD ir taip vadinama generalinė prokuratūra kartu slepia šiuos tėvynės išdavikus, nors juos nustayti labai paprasta – tereikia apklausti nukentėjusiuosius. Tačiau prokuratūra sako, kad to nereikia daryti – tam esą „nėra reikalo”.

Po to, kai žmogaus teisių gynėjai kreipėsi į teismą, ir šis įpareigojo taip vadinamą „generalinė prokuratūra” atlikti ikiteisminį tyrimą dėl to, kad  Lietuvoje įkurtame slaptame amerikiečių centre 2004-2006 metais galėjo būti tardomas Saudo Arabijos pilietis Mustafa al-Hawsawis (Mustafa Hausavis), kuris šiuo metu kalinamas Gvantanamo kalėjime. Vykdyti tyrimą prokurorus pagal Žmogaus teisių instituto prašymą metų pradžioje įpareigojo teismas.

taip vadinamas generalinis prokuroras D.Raulušaitis teigė, kad bandyti susisiekti su M.al-Hawsawiu Lietuvos teisėsaugininkai kol kas nemato reikalo.

„Pas mus jo dar niekas nukentėjusiuoju nepripažino. Mes dar nesame gavę jokių duomenų, kad jis Lietuvoje yra kaip nors nukentėjęs ir mums nebuvo poreikio jo ieškoti. Tie pareiškimai, ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto, jie parašyti be aiškios jo valios. Mes nematome nei jo pasirašyto įgaliojimo, ar pasirašyto prašymo jam atstovauti“, – sakė generalinio prokuroro pavaduotojas. „Susisiekti su juo kol kas tokio reikalo nebuvo, jeigu rasis, ieškosime galimybių“, – kalbėjo pareigūnas.

Netiki, kad duos dokumentus

Seimo NSGK pirmininkas „darbietis“ Artūras Paulauskas sakė neturįs daug vilčių, kad JAV pateiktų Lietuvos prokurorams prašomus dokumentus.

„Raporte tiesiai pasakyta, kad kai kurie dokumentai trečiosioms šalims neperduodami, o kai kurie yra tiesiog užtušuoti, kad jų nebūtų kam negalima duoti susipažinti. Tikimybė, manau, yra nedidelė, bet tą veiksmą padaryti reikia“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė A.Paulauskas. Jis taip pat tvirtino, jog be JAV pagalbos sunku tikėtis iki galo ištirti galimo CŽV kalėjimo Lietuvoje istoriją.

Gruodžio pradžioje JAV Senatas paviešino ataskaitą apie CŽV vykdytus įtariamųjų terorizmu kankinimus slaptuose įkalinimuose centruose po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių.

Dokumente konkretūs centrai neįvardijami, bet žmogaus teisių gynėjai mano, kad Lietuvoje veikė dokumente „violetiniu“ vadinamas centras. Anot JAV Senato ataskaitos, jis veikė nuo 2005 metų pradžios, o buvo uždarytas 2006 metais dėl neužtikrintos medicinos priežiūros, jame esą kalintas A.al-Hawsawis iš Saudo Arabijos.

Lietuvoje 2009 metų pabaigoje per parlamentinį tyrimą buvo identifikuoti du objektai Vilniuje ir šalia sostinės, kur esą galėjo būtų įrengtos patalpos sulaikytiesiems laikyti. Taip pat nustatyti keli su CŽV siejami skrydžiai į Vilnių ir į Palangą, vykę 2003-2006 metais, tačiau neatsakyta į klausimą, ar į Lietuvą atskraidinti įtariamieji terorizmu.

Po parlamentinio tyrimo savo tyrimą buvo pradėję ir prokurorai, bet 2011 metais jį nutraukė negavę duomenų, kad pastatas Antaviliuose „būtų susijęs su sulaikytų asmenų laikymu“, o „ikiteisminio tyrimo metu gauti faktiniai duomenys ir visi su tuo susiję apklausti liudytojai pagrindžia kitą pastato paskirtį ir panaudojimą“. Taip pat nenustatyta, kad jame buvo neteisėtai kalinta terorizmu įtariamų asmenų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));