skip to Main Content

DARIUS KUOLYS

„Gimusi ir užaugusi sovietmečiu Dalia iki pat Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pradžios nieko nežinojo nei apie tremtis, nei apie pokario kovas, nei apie Trispalvę.
<…>
„Vanagai“ – tai grupė dapkinio stiliaus politologų, apžvalgininkų… – tai įtakos žmonės, įpratę dalyti ir atimti postus, keisti įstatymus, teisėsaugos ir žiniasklaidos vadovus, net premjerus, turėję statytinių aukščiausiose valstybės postuose ir struktūrose. <…> Visose srityse klestėjo baimės kompleksai ir nepasitikėjimas.
<…>
Jos nuostata buvo aiški – Lietuvai bailios ir ribotos teisėsaugos nereikia.
<…>
Įpusėjus antrajai Dalios Grybauskaitės kadencijai teisėsauga pagaliau išgirdo raginimą nebijoti, išsivadavo iš baimių kažkam neįtikti, atsikratė telefoninės teisės… <…> Žmonių pasitikėjimas teismais ir prokuratūra irgi atsigavo.
<…>
Ji… pagyrė. Kadangi jos padėka ar pagyra laikomos už žemės drebėjimą Lietuvoje retesniu reiškiniu, teisėjai negalėjo patikėti savo ausimis. Matei? Gali ir pagirti!
<…>
Valstybės gynimo tarybos tvirtinami žvalgybos poreikiai ir užduotys, tarp kurių – ir vidaus, ne tik išorės grėsmių šalinimas, apibrėžta atsakomybė, – visa tai atvėrė naują puslapį šalies žvalgybos istorijoje.
<…>
Žiniasklaida prevenciškai bus įspėta, kad kritiškai vertintų tokią informaciją…“

/Daiva Ulbinaitė, „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“, Vilnius: Tyto alba, 2019.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));