Žiniasklaida prevenciškai bus įspėta, kad kritiškai vertintų tokią informaciją…”

DARIUS KUOLYS

„Gimusi ir užaugusi sovietmečiu Dalia iki pat Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pradžios nieko nežinojo nei apie tremtis, nei apie pokario kovas, nei apie Trispalvę.
<…>
„Vanagai” – tai grupė dapkinio stiliaus politologų, apžvalgininkų… – tai įtakos žmonės, įpratę dalyti ir atimti postus, keisti įstatymus, teisėsaugos ir žiniasklaidos vadovus, net premjerus, turėję statytinių aukščiausiose valstybės postuose ir struktūrose. <…> Visose srityse klestėjo baimės kompleksai ir nepasitikėjimas.
<…>
Jos nuostata buvo aiški – Lietuvai bailios ir ribotos teisėsaugos nereikia.
<…>
Įpusėjus antrajai Dalios Grybauskaitės kadencijai teisėsauga pagaliau išgirdo raginimą nebijoti, išsivadavo iš baimių kažkam neįtikti, atsikratė telefoninės teisės… <…> Žmonių pasitikėjimas teismais ir prokuratūra irgi atsigavo.
<…>
Ji… pagyrė. Kadangi jos padėka ar pagyra laikomos už žemės drebėjimą Lietuvoje retesniu reiškiniu, teisėjai negalėjo patikėti savo ausimis. Matei? Gali ir pagirti!
<…>
Valstybės gynimo tarybos tvirtinami žvalgybos poreikiai ir užduotys, tarp kurių – ir vidaus, ne tik išorės grėsmių šalinimas, apibrėžta atsakomybė, – visa tai atvėrė naują puslapį šalies žvalgybos istorijoje.
<…>
Žiniasklaida prevenciškai bus įspėta, kad kritiškai vertintų tokią informaciją…”

/Daiva Ulbinaitė, „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė”, Vilnius: Tyto alba, 2019.

Facebook komentarai
});}(jQuery));