Vytenis Aleksandraitis : dėl būtinybės ištaisyti, galimai, visuomenės dezinformavimą apie Jonavos rajone Gulbiniškių kaime nužudytą politinį veikėją – Tautininkų sąjungos Jonavos skyriaus atkūrėją Giedrių Valiūną

Vytenio

Vytenio

Vytenis Aleksandraitis

 

Parašiau PAREIŠKIMĄ visoms teisėsaugos ir žiniasklaidos institucijoms, nes, manau, kad iškreipta nužudymo informacija, nuslėpus nužudytojo politinę-visuomeninę veiklą ir Ievos Strazdauskaitės bei šio Giedriaus Valiūno nužudymo tos pačios dienos sutapimą ir vienodą lavonų slėpimo braižą sovietinėse karinėse bazėse. Be to, atrodo, kad Giedrius į rezervuarą buvo įmestas dar gyvas ir mirties priežastis nukraujavus jame. Be to, sportišką vyrą tik, matyt, iš pasalų galėjo nužudyti, o ne „susipykus”, juolab, jis ne girtuokliauja – nekentė girtuoklių-narkomanų ir todėl buvo aktyvus Tautininkų sąjungoje. Todėl aš, kaip buvęs Jonavos Rajono Sąjūdžio tarybos narys, parašiau tokį pareiškimą:

VytenioVytenio

Žiniasklaidos ir teisėsaugos institucijoms.

buvusio Jonavos Sąjūdžio tarybos nario

Vytenio Aleksandraičio

PAREIŠKIMAS

Dėl būtinybės ištaisyti, galimai, visuomenės dezinformavimą apie Jonavos rajone Gulbiniškių kaime nužudytą politinį veikėją – Tautininkų sąjungos Jonavos skyriaus atkūrėją Giedrių Valiūną.

 

Pirmiausiai, REIK PADĖKOTI TEISĖSAUGAI UŽ OPERATYVŲ NUSIKALTIMO IŠAIŠKINIMĄ.

Bet, kadangi visuomenė liko dezinformuota, dėl nužudytojo Giedriaus Valiūno ne visas nužudymo aplinkybes žiniasklaidoje paminėjus ir jas net iškraipius, todėl būtų gerai, kad būtų ištaisytos ir patikslinamos visos kraupaus nusikaltimo aplinkybės šios:

1. Nutylėta, kad nužudytasis Giedrius Valiūnas buvo aktyvus Tautininkų sąjungos veikloje ir šios politinės organizacijos Jonavos skyriaus atkūrėjas, skyrių atkūręs gruodžio 12 d.. Šį skyrių Jonavoje Sąjūdžio laikais buvo įkūręs Sociologijos mokslų daktaras ir laikraščio Statybininkas redaktorius Juozas Šalčius, o vėliau perėmė vadovavimą buvęs Jonavos rajono Švietimo skyriaus vedėjas, vėliau V-os vidurinės ir pervadintos į Justino Vareikio mokyklą direktorius a.a. Julius Smetona, kuris, lyg, ir buvo tolimas buvusio Prezidento 2. Antano Smetonos giminaitis.

2. Nepaminėta, kad nužudytojo tėvas mirė tą pačią dieną, kai buvo atrastas ilgai paieškomojo sūnaus lavonas. Tai, manyčiau, labai reta aplinkybė, daug ką galinti atskleisti.

Kai kurios žiniasklaidos priemonės, kaip Delfi.lt kovo 21 d., Jonavos laikraštis Naujienos“, atrodo, neteisingai nurodė lavono paslėpimo vietą, paminint kažkokia „sodybą“ (Užusalių seniūnijoje), nors video reportaže ir kitose straipsniuose aiškiai pabrėžiama, kad tai buvusio sovietinio karinio poligono – raketinės bazės teritorija, kuri visai ne panaši į „sodybą“ ir raketinė bazė yra Šveicarijos seniūnijos teritorijos pakraštyje.

3. Tai esminė detalė nuslėpta nuo visuomenės, nes Jonavoje NUŽUDYTAS IR PASLĖPTAS G.VALIŪNO LAVONAS , matyt, TĄ PAČIĄ DIENĄ, KAIP ir Kėdainiuose SOVIETINIAME KARINIAME AERODROME PASLĖPTAS MERGINOS Ievos STRZDAUSKAITĖS LAVONAS PANAŠIU ŽUDYMO – LAVONŲ SLĖPIMO BRAIŽU APLEISTUOSE KARINIUOSE OBJEKTUOSE. Tai panašu į organizuotas ir iš anksto planuotas žmogžudystes, nes sutapimas įvykių gali kažką reikšti.

4. Nors abu jauni žmonės panašiai dingo tuo pačiu metu, bet žiniasklaidos dėmesys buvo labai skirtingas. Dėl jonaviečio aplinkybių gali būti paskleista dezinformacija, apie „susipykimą girtaujant“, nes tokiai labai naudingai žudikams versijai galėjo, įtakoti patys žudikai ir jų kažkokie artimieji ar bendrai (apie tai žemiau), kurie suklaidino tyrėjus ir visą Lietuvą dėl, neva, dingusiojo „išvažiavimo į Jonavos miesto pradžią, nors pirtyje maudėsi apie 200 m. nuo savo namų ir naktį nebuvo ko jam į tą Jonavą naktį važiuoti. Teisėsaugą ir dingusiojo-nužudytojo artimuosius klaidinusiųjų bus, matyt, didesnis žmonių ratas.

5. Galimai, visuomenę ir dabar klaidina parašymas, kad nužudytas vyko, neva, „Gumbiškių“ kaime, nors tai visai kita vieta, nuo Gulbiniškių už kelių kilometrų – tai rašė Kauno diena.

6. Kliūva 15 min. tinklalapio prieštaringas parašymas, kad, neva, nužudytasis „linksminosi“, nors jis prižiūrėjo prieš mirtį labai sunkiai sergantį tėvą ir pirtį savaitgalyje naudojosi higienos-sveiko gyvenimo būdo tikslu, nes buvo sportiškas ir, pagal artimųjų pasakojimus, naudodavo tik alų pirties metu. Be to pagal nužudytojo politines nuostatas kovai su narkomafija ir alkoholizmą, nelabai panašu, kad velionis galėjo labai girtauti su degradavusiais, nes jis į pirtį išsinešė tik alų ir, sako, jo nemaišo su stipriais gėrimais – jų nevartodavo. Todėl labai pasigerti, lyg, ir negalėjo. Pažinoti, galimai, degradavusių žudikų, kaži, ar galėjo ir, ar galėjo juos vaišinti? Juolab, žmogus užsiėmęs darbe ir politinėje-visuomeninėje veikloje, ar galėjo turėti kokių bendrų interesų su degradavusiais žudikais? Pirtyje velionis vaišino, kiek žinoma, lyg, ir kitą asmenį ar asmenis? Todėl tyrėjams reikia palinkėti kruopštumo tyrime.

7. Vien nužudytojo sportinė išvaizda, geri fiziniai duomenys (pagal jo švogerio ir buvusio Tautininkų sąjungos sekretoriaus Eugenijaus Pukėno pasakojimą) ir nužudytojo dar išmanymas apie kovos menus, kelia abejonę, ar galėjo nukentėti nuo silpnesniųjų žudikų net ir „konflikto“ metu? Ar pirtyje vaišinantis svečiai gali normaliai turėti šaltą ginklą prie savęs? Ar negalėjo nužudymui būt panaudota iš anksto planuota klasta-netikėtumas?

8. Organizuoto nužudymo braižą įrodo tolimesnis velionio labai šlykštus šmeižimas ir džiūgavimas, kad jis nužudytas čia šiame komentare – , http://www.delfi.lt/…/dar-viena-zmogzudyste-jonavos-rajone-…, kurios autorė „Vietinė“ 2017-03-21 09:22 IP: 88.223.66.57 

Kad piktybinis komentaras, tai įrodo, kad apie nužudytąjį google nerodo jokios jo „autobiografijos“, ir „Vietinė“ pažinoti jo žmonos negalėjo, nes ji Vilniuje gyvena ir pas ją nužudytasis dažnai gyvendavo-vaikus prižiūrėdavo.

9. Todėl akivaizdžiai piktybinis komentaras gali būt susijęs su siekiu išteisinti žudikus – pašalinis dergti nužudytąjį negalėtų. Todėl, manyčiau, šis komentaras įrodo organizuotą žudymo veiką ir žudymo pateisinimą.

10. Tikiuosi, kad žiniasklaidos klaidos bus ištaisytos ir šios žmogžudystės tyrimas bus visuomenei nušviestas taip, kad ištaisyti visuomenės dezinformavimą, nes bet kokia dezinformacija ir svarbių faktų nuslėpimas turi neigiamos įtakos demokratiniams procesams valstybėje. Ypač, kai nužudytas jaunas vyras ėjo į politiką, o tai nuo visuomenės nuslėpta, jis paverstas „degradu“, besikivirčijęs, neva, „dėl menkaverčių dalykų“, nors buvo sportiško būdo ir galėjo būt nužudytas klastingai, iš anksto pasiruošus nužudyti.

Vytenis Aleksandraitis

Pridedu nuotrauką nužudyto Giedriaus Valiūno, kuris Tautininkų sąjungos posėdyje dešinėje kraštinis. Priekyje garsus psichologas profesorius Navaitis. https://visuomenedotcom.wordpress.com/…/nuzudytas-jonavos-…/

Norėčiau, kad šį pareiškimą peržiūrėtų nužudytojo žmonos brolis Eugenijus Pukenas, politikai: Gintaras Songaila, Julius Panka, Eglė Mirončikienė, Algimantas Algis Matulevicius, Algirdas Sysas, Rūta Zabielienė, Naglis Puteikis, Tomas Baranauskas, Romualdas Povilaitis, Darius Kuolys, Vytautas Paulikas žurnalistai: Rūta Janutienė, Tomas Cyvas, Aurimas Drižius, Giedrė Gorienė, Virginijus Savukynas, Vytautas Matulevičius ir kiti

Facebook komentarai
});}(jQuery));