Vladimiras Troščenka : Kaip mąsto tipinis Lietuvos kvailys?

 

Vladimiras Troščenka 

Kaip mąsto tipinis Lietuvos kvailys?

Mano vaikai mokosi Anglijoje, todėl su šeima gyvename per dvi valstybes, Lietuvą ir Angliją. Neseniai atvažiavau į Lietuvą ir vienas pažįstamas mokyklos direktorius, pamatęs mano automobilio Britiškus numerius pašiepiamai praėjo krizenti: „Na ką, dabar jau viskas, prisidirbo Britai su savo referendumais. Nebežino ką daryti kai juos išspirs iš Europos sąjungos. Dabar šakės jų ekonomikai ir visi vargšai emigrantai grįš čia ant mūsų sprando”. Šiaip pradžioje pagalvojau, jog žmogelis tiesiog taip nelabai vykusiai juokauja. Bet pažvelgęs į jo dideles, vandeningas ir karviškai naivias akis, supratau jog ne, šis žmogus yra nuoširdus savo pasisakyme. Galvoje šmėstelėjo mintis – „siaubas tokie žmogeliai moko Lietuvos vaikus, ruošia juos ateičiai t.y. moko juos neturėti jokios ateities būnant savo bendruomenėje ir valstybėje”.

Šis pedagogas ne originalus (beje, trumpas atsitraukimas nuo temos PEDAGOG yra graikiškas žodis reikšiantis VERGAS VEDŽIOJANTIS VAIKUS. Pedagogais skirdavo tuos vergus kurie jokiam darbui ne buvo tinkami, bet buvo šuniškai atsidavę savo šeimininkui), paskaičius mūsų internetinę žiniasklaidą susidaro įspūdis jog prasčiokiškas naivumas ir nesugebėjimas matyti to, kas akivaizdu, yra gan paplitęs reiškinys. Dažnai galima perskaityti „Britai prarado galimybę turėti prieigą prie milžiniškos 450 milijonų žmonių Europos rinkos.” Arba: „Europos vadovai geranoriškai leidžia Britams išeiti, – nenorite eikite lauk” ir panašius kliedesius. Nelabai suprantu, na nejaugi šie žmonės visiškai nesuvokia Britanijos mąsto. Kas tai per valstybė ir koks jos svoris pasaulyje?

Kas yra Europos sąjunga be Britanijos? Tai kažkoks nevykęs, beformis žmogienos šiupinys. O kas yra Britanija, atsikračiusi ubagiškos Europos sąjungos? Tai turtinga, gilias šaknis ir aiškią kilmingą struktūrą turinti pasaulio galybė.

Žmogeliams nedašunta, jog ne ES biurokratai sprendžia koks bus santykis tarp ES ir Britanijos, tai tik Britų sprendimas ir nuo jų noro priklausys ką paskiau priims ES institucijos. Be abejo prasčiokams bus parodyta jog čia patys biurokratai, dėl savo begalinio kilnumo, taip nuolaidžiauja Britams.

Tiesiog pamąstykite dėl šių faktų:

Europos sąjunga 450 milijonų žmonių. Britanijos Tautų draugija (The Commonwealth) kurios vadovė yra Britanijos Karalienė, 2 milijardai 400 milijonų. Geografiškai virš britų tautų draugijos saulė niekada nenusileidžia.

Britų sostinė Londonas yra pasaulio finansų centras. Britų svaras buvo pirmoji rezervinė valiuta pasaulyje išlaikiusi savo galią iki šiol. Tai vienintelė gyvoji valiuta, ant kurios yra pavaizduotas valstybės vadovas. Visos kitos valiutos vaizduoja nabašnikus arba peizažus su natiurmortais. Ką tai reiškia? O gi tai, kad už Britų valiuta atsako tas kas iki šiol gyvas ir valdo, o visa kita tėra popiergaliai, kurių vienintelė vertė yra mulkių pasitikėjimas. Virtualūs pinigai virtualiems turtuoliams.

Britų karinė galia, tai ne vien tautų draugija, bet dar ir JAV, kurios elitas, kalba ir kultūra yra tų pačių Britų palikuonių kūrinys.

p.s. Žinokite tik vieną, Europos sąjunga tai nevykęs projektas. Beje, būtent istoriškai, visi Europos sąjungų projektai (Napoleono ir Hitlerio) kuriuose nutardavo nedalyvauti Britanija, baigdavosi labai tragiškai.

Vladimiras Troščenka

Facebook komentarai
});}(jQuery));