Mama ligoninėje verkė ir prašė pagalbos savo sergančiam kūdikiui, tačiau patyrė psichologinį smurtą

Lietuvos bioetikos komitetui prie LR SAM

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigai 

„Vakaro žinios” redakcijai

„Laisvas laikraštis” redakcijai

 

VIEŠAS KREIPIMASIS DĖL LR SAM SPECIALISTO KONSULTANTO V. URBONO ELGESIO

 

Nuo 2017-12-29 viešoje erdvėje publikuojami LR SAM specialisto konsultanto pranešimai apie VU Santaros klinikų vaikų ligoninės reanimacijoje gydytą kūdikį sirgusį vėjaraupiais ir žarnyno infekcija.

Pranešama, kad mama ligoninėje verkė ir prašė pagalbos savo sergančiam kūdikiui (kaip žinia į ligoninę tėvai kreipiasi būtent dėl jos), ir tai pagal dabartinius antismurtinių programų kriterijus leidžia manyti, kad mama ligoninėje patyrė  psichologinį smurtą.  

Galimai ši aplinkybė dalinai įtakojo  specialisto konsultanto V. Urbono elgesį šios šeimos atžvilgiu 

Nors VU Santaros klinikose Vaikų ligoninėje pagal  2016 m. ataskaitą (2017 m. ataskaita dar neskelbiama) intensyviosios terapijos skyriuje buvo hospitalizuota 594 vaikų kuriems buvo būtina skubi pagalba ir 34 vaikai, kurie į intensyviosios terapijos skyrių hospitalizuoti dėl nebūtinosios pagalbos, V. Urbono iniciatyva nuo 2017-12-29 viešoje erdvėje aptarinėjamas vaiko hospitalizavimo atvejis priskirtas „motinos vaiko kankinimo” atvejui, ko pasėkoje esą kūdikis, sergantis vėjaraupiais ir roto virusu „buvo nukankintas mamos”. 

V. Urbonas viešai platina informaciją, esą kūdikio veganės  motinos pienas neatitinka kūdikiui reikiamų medžiagų ir vitaminų poreikio, 6 mėnesių kūdikis buvo  maitinamas motinos pienu, vaisių ir daržovių tyrelėmis,  nebuvo maitinamas mėsa, todėl jis esą buvo gydytas reanimacijoje

Po šių V. Urbono pareiškimų  virtualioje erdvėje gausiai liejasi įžeidūs kometarai visų asmenų, nevalgančių mėsos, atžvilgiu. Aš šiuo atveju esu labai objektyvi, nes nesu žaliavalgė. 

LR SAM specialistą konsultantą V. Urboną cituojančiuose straipsniuose reiškiama mintis, jog turėti abejonę dėl mediko pareiškimų neturi teisės joks asmuo.

V. Urbonas be radikalių abstrakčių teiginių kontekste apie kūdikio mamą (pvz. „vaiko kankinimas” ir pan.) nenurodė jokių įtikinamų argumentų, kad kūdikio kraujo tyrimuose aptiktas baltymo ir vit B12 trūkumas nesusijęs su individualiu kūdikio organizmo medžiagų apykaitos atveju. 

Kaip žinia turintys įgimtų metabolinių sutrikimų kūdikiai ir vaikai labai sunkiai reaguoja į bet kokį dirgiklį, tame tarpe ir į infekciją.

Dar daugiau, paaiškėjo, jog V. Urbono gydyto kūdikio motinai nebuvo nustatyta jokių medžiagų trūkumo, o jos vit B12 rodiklis kraujyje puikus. 

LR SAM specialistas konsultantas V. Urbonas pareiškė, jog  kraujo tyrimus   sau, kūdikio mama turi atlikti savo pačios iniciatyva

Mama tai ir padarė, nepaisant to, kad verdiktą jai LR SAM specialistas konsultantas V. Urbonas jau buvo paskelbęs

Mama rizikuoja, kad  šis LR SAM specialistas konsultantas V. Urbonas po kurio laiko šią mamą apkaltins dar ir psichikos sutrikimais. Yra žinoma, kad šis medikas praktikuoja paskelbti psichikos ligoniais ir vaiko kankintojais tuos tėvus, kurie  medikų rekomenduotus  tyrimus atliko ir apmokėjo juos savo lėšomis.

Jei  LR SAM specialisto konsultanto V. Urbono maitojama vaiko motina atlieka rekomenduotus tyrimus vaikui ir sau, V. Urbonas tuomet  skelbia, kad vaiko mama (tėvų V. Urbonas nekritikuoja) kankina vaiką, nes daro jam kraujo tyrimus, o kadangi daro juos dar ir sau, turi psichikos sutrikimų. 

Trumpai tariant kiekvienam  emociškai ar kitaip jam neįtikusių tėvų veiksmui V. Urbonas turi iš anksto parengtą „kaltinamąjį aktą”, kuris kad ir koks bebūtų nelogiškas ir antimoksliškas, teismuose nekvestionuojamas, o akrediavimo tarnyboje jį paprastai atsisako įvertinti. 

Iš  turimos praktikos ir atsiliepimų galima daryti išvadą, kad įtikti LR SAM specialistui konsultantui V. Urbonui  nepaprasta

Žinau vegetarų šeimų, kurios ne tik kad neduoda vaikams mėsos žuvies ir kiaušinių, bet ir neveda savo  vaikų į ugdymo įstaigas, gimdo vaikus namuose ir jų neskiepija, bet V. Urbonas ar kitas pediatras jų nepaskelbia „vaikų žudikais” ar „kankintojais”. Gal todėl, kad vienas iš tėvų dirba vienoje iš ministerijų?

LR Konsitucija sako, kad valstybė saugo ir globoja motinystę, vaikystę, šeimą, tėvystę

Stebint LR SAM bioetikos komiteto poziciją paskutinius kelis metus, susiformuoja nuomonė, kad šią LR Konstitucijos nuostatą kai kurie LR SAM specialistai konsultantai primiršo. 

Dar keletas klausimų LR SAM specialistui konsultantui V. Urbonui, ir vaiko teisių apsaugos sistemos atstovams. Teigiama, jog šios mamos minėjimas kaip „vaiko kankintojos” (tėvo V. Urbonas nemini pagal turimą patirtį tikslingai) skirtas „šviesti visuomenę”. 

Bet kodėl tai taip primena nesantaikos kurstymą?

Be to ar neturėtų švietimas apimti visų netradicinį gyvenimo būdą pasirinkusių bendruomenių ir asmenų? Juk yra tam tikrą gyvenimo būdą pasirinkusių bendruomenių, kurių teisės labai aktyviai saugomos ir už  įžeidžiančio  turinio komentarus taikoma griežta  atsakomybė

LR SAM specialistas konsultantas V. Urbonas, ir jo kolegos chirurgai, galėtų informuoti visuomenę kokie  ženklai praneša, kad kūdikis ar vaikas patyrė seksualinę prievartą, ir kaip kūdikio ar vaiko mamai tokiu atveju elgtis

2017-01-02 LR SAM specialisto konsultanto V. Urbono viešas atsakymas Kauno technologijos universiteto profesoriui, Semiotikos instituto direktoriui Dario Martinelli nekviečia diskusijai, atvirkščiai – V. Urbonas radikaliai ir direktyviai primena „tvarką prie ruso”, o kitą nuomonę vadina „karu”. 

Pakviesčiau Bioetikos komitetą prie LR SAM paanalizuoti, ar nereikia etikos specialistų ir LR Konsitucijos nuostatas medikams galinčių paaiškinti specialistų pagalbos kai kuriems LR SAM specialistams, ir kokius rezultatus lemia taip nevaržomai save reiškiančių pediatrų geri norai, kuriais kaip liaudies išmintis sako „ir pragaras grįstas”. 

 

K. Kareckienė

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));