skip to Main Content

Valdemar Tomaševski: Nebijojome ir nebijosime

„Lietuvos lenkų rinkimų akcija kategoriškai pasisako prieš valdžios stumiamą naująjį socialinį modelį ir darbo santykių liberalizavimą. Kai kurie naujojo Darbo kodekso projekto nuostatai iš esmės keičia darbuotojų padėtį, ją blogina“, – šiandien per Seime surengtą spaudos konferenciją pabrėžė Zbignev Jedinskij iš parlamentinės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos.

 

Spalio 16-ąją prie Vyriausybės rūmų 4000 žmonių protestavo prieš bandymus priimti Darbo kodekso pakeitimus.

 

Parlamentaro teigimu, valdžios stumiamas socialinis modelis prieštarauja sveikam protui ir netgi vadintinas „darbuotojų Lietuvoje naikinimo modeliu“.

 

Z. Jedinskij retoriškai klausė, kodėl valdžia taip įnirtingai bando priimti Darbo kodekso pakeitimus būtent dabar ir nurodė niūrias jų priėmimo galimas pasekmes. „Net pabėgėliai nenori atvykti į Lietuvą ir dirbti esamomis sąlygomis. Jei ir toliau eisime šiuo keliu, šalyje liks tik valdžia ir pensininkai“, – pabrėžė Seimo narys.

 

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski pareiškė, kad penktadienį surengta protesto akcija buvo didžiausias per paskutinius kelis metus šalyje vykęs protestas „Tai buvo naujos kokybės mitingas, sutelkęs visus geros valios žmones, kai savo teises petys petin gynė profesinių sąjungų atstovai, mokytojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, tautinės mažumos, kultūros srities darbuotojai. Šiuos žmones sutelkė bendra grėsmė – baimė prarasti savo dabartinį socialinį statusą“, – pabrėžė LLRA lyderis ir pridūrė, kad situacija yra labai rimta, todėl apie ją būtina kalbėti nuolat ir garsiai.

 

„Balsavimas dėl naujojo socialinio modelio parodė, kad dirbantieji turi parlamente labai mažai šalininkų. Visos frakcijos balsavo už pakeitimus, vien LLRA frakcija ir pavieniai parlamentarai balsavo prieš pražūtingus pakeitimus“, – pabrėžė V. Tomaševski.

 

Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas akcentavo, kad negalima atmesti galimybės, jog naujasis dokumentas, kuris gali itin skaudžiai smogti visiems mūsų šalies dirbantiesiems, yra valdančiųjų, opozicijos ir darbdavių susitarimo rezultatas, savotiškas valdžios ir kapitalo susivienijimas tam, kad būtų galima išvengti mokesčių.

 

Europarlamentaras priminė Maišiagalos lopšelio-darželio direktorės Ivonos Matveiko per penktadienio mitingą išsakytus žodžius, kad neleistina yra tokia situacija, kuomet ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, kurie turi atitikti begalę reikalavimų, ir kurių darbas yra nepaprastai atsakingas ir tikrai nelengvas, per mėnesį gauna 400 eurų, tuo tarpu valdžia deklaruoja, kad atvyksiantiems pabėgėliams valstybė mokės 800 eurų per mėnesį.

 

„Elitas išsigando piliečių, protesto akcijos, nes ne kartą bandyta manipuliuoti protesto akcijos tema“, – pareiškė politikas. Taip jis komentavo žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie tariamai mažesnį nei pranešė organizatoriai mitingo dalyvių skaičių, publikacijas, kuriose protesto akcija buvo pavadinta Lietuvoje gyvenančių lenkų protestu. „Matome valdžiai naudingus veiksmus pagal principą „skaldyk ir valdyk“. Bandoma suskaldyti visuomenę ir nukreipti dėmesį į kitką, tik ne į bandymus pakeisti Darbo kodeksą“, – pabrėžė LLRA lyderis, taip komentuodamas, pavyzdžiui, LRT laidą „Panorama“ penktadienį surengto protesto tema. Nors pagrindinė mitingo tema buvo naujasis socialinis modelis, nacionalinis transliuotojas visiškai ignoravo šią problemą ir susikoncentravo vien į tautinius klausimus ir į lenkų dalyvavimą mitinge.

 

„Skandalinga, kai valdantieji ateina pas darbdavius „ant kilimėlio“ o nachališkumo viršūnę pasiekė liberalai, kurie pasiūlė socialinį modelį priimti skubos tvarka. Susidaro įspūdis, kad šalį valdo ne baugštūs socialdemokratai, o darbdaviai ir liberalai“, – pareiškė V. Tomaševski.

 

Politikas pareiškė besidžiaugiantis tuo, kad pakankamai yra drąsos ir gebėjimų pakelti žmones į kovą už savo teises – nepaisant bandymų įbauginti žmones ir begalės dezinformacijos, platinamos per žiniasklaidą ir pačių žiniasklaidos priemonių.

 

LLRA lyderis pareiškė, kad protesto akcijos organizatoriai buvo ne kartą užsipulti – visų pirma žiniasklaidoje. Neišrankių atakų auka tapo ir pats V. Tomaševski.

 

Primename, kad neseniai žiniasklaidose kilo isterija dėl Lenkų rinkimų akcijos pirmininko susitikimo su „Pervyj Baltijskij kanal“ vadovybe. „Interviu šiam kanalui duoda visi oficialūs asmenys, taip pat svarbiausi šalies politikai. O štai LLRA negalima. Kodėl? Ogi todėl, kad valdantieji bijo, kad žmonės sužinos, kas iš tikrųjų gina jų teises. Mūsų niekas negali iškviesti „ant kilimėlio“, nes esame vienintelė politinė jėga, kuri principingai neima pinigų iš verslo struktūrų“, – pareiškė V. Tomaševski.

 

Politikas nuogąstavo dėl to, kad po 25 metų nuo nepriklausomybės atgavimo šalį valdo buvę komunistai, kurie šiandien bando šmeižti tuos, kurie sako tiesą ir turi kitokią nuomonę. „Nei sovietmečiu, nei dabar nebijojau ir nebijau sakyti tiesos. Dar 1980-aisiais mokykloje kalbėjau apie Katynės žudynes, apie stalininius budelius. Nebijojome ir nebijosime“, – pareiškė politikas.

 

Prieš penktadienio mitingą LLRA lyderį buvo bandyta apšmeižti platinant per žiniasklaidą informaciją apie tai, kad privažiavimo kelias prie sklypo, kurį prieš kelis metus įsigijo jo šeima, buvo tariamai išasfaltuotas iš biudžetinių lėšų. „Iš tikrųjų sklypą įsigijome po to, kai kelias jau buvo išasfaltuotas. Dar daugiau: už asfaltavimo darbus iš savo kišenės sumokėjo kaimyninių sklypų savininkai“, – žiniasklaidoje vis pasirodantį melą ir šmeižtą neigė politikas.

 

„Visomis išgalėmis ginsime švietimo darbuotojus ir visus dirbančiuosius. Tikimės, kad socialinis modelis galiausiai nebus priimtas“, – optimistiškai reziumavo V. Tomaševski.

 

L24.lt

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ELŽBIETA SADAISKA, LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));