„Liaudį pirma reikia įbauginti, o po to iš jos galima virves vyti …“

„Liaudį pirma reikia įbauginti, o po to iš jos galima virves vyti …“

 

 

.

.

 

 

 

 

 

Nepriklausomu vadinamas žurnalistas Rytas Staselis žurnale „Verslo žinios“ gvildena problemą „Kuo skiriasi energijos vartotojas nuo kliento“.

.

Vadovaujantis sveiko proto logika vartotojas yra žmogus kuris ką nors vartoja: vaistus, narkotikus, alkoholį ir t.t.

.

Betgi čia kalba eina apie elektrą ….

.

Straipsnyje situaciją gelbsti UAB „Lietuvos energija“ vadovas D. Misiūnas, kuris mano, kad „vartotojo“ sąvoką pamažu keičia „kliento“ sąvoka….

.

Kaip sakoma, Ačiū Dievui, kad taip kuo greičiau  ….

.

Kodėl ??

.

Geras pavyzdys kaip UAB ,,Vilniaus energija“,  pasitelkusi „Axis Industries“, Vilniuje, Žirmūnų gatvės Nr. 104 daugiabučiame name įrenginėja “elektroninius  karšto vandens skaitiklius su nuotolinio duomenų stebėjimo ir pardavimo sistema“.

.

 UAB ,,Vilniaus energija“  daugiabučio namo butų savininkams prisistato nuo 2010 metų gegužės 1 dienos  pagal Šilumos ūkio įstatymo 15 straipsnį esanti karšto vandens tiekėja …………….

.

O kuo ji buvo iki šios datos,  kada su savo šilumos punktu ruošė namui karštą vandenį, matyt jai pačiai vis dar nėra aišku ….

.

   Matyt jai pačiai irgi nėra aišku, kodėl  Šilumos ūkio įstatymui nuo 2011 11 01 uždraudus šilumos tiekėjams ruošti karštą vandenį……, o jai pačiai savo šilumos punktų nuosavybę nuo 2012    metų pradžios  perdavus AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ….   ji, kaip sakoma, išlindo kaip girtas Pylypas iš kanapių, ir šiam namui  nuo 2015 01 01  pradėjo taikyti karšto vandens kainas  kaip karšto vandens tiekėja …..

.

   Matyt   Šilumos ūkio įstatymą suvokti toliau 15 straipsnio šilumos tiekėjui neužtenka ir potencijos, ir kompetencijos, kas nusakoma vienu taikliu žodžiu – P R O S T R A C I J A …

.

Taigi UAB ,,Vilniaus energija“  informuoja, kad „nuo 2015 10 08 esamus karšto vandens skaitiklius pradeda keisti į naujus, karšto vandens tiekėjui priklausančius nuotoliniu būdu nuskaitomus  karšto vandens skaitiklius“.

.

Prideda, kad minėtus darbus atliks subrangovas „Axis Industries“.

.

Taigi praėjo 9 dienos, o subrangovas tai pasirodo, tai dingsta.

.

O tuo tarpu vyksta tai, ko ir reikėjo tikėtis, ir kas netikėta.

.

Dalis  butų savininkų nenori iš vis atsisakyti savo skaitiklių,   kas yra įprasta.

.

Kas netikėta, tai už  automobilių valytuvų masiškai užkištos skrajutės.

.

O  anot skrajučių, „per prievartą į mūsų namus grūdamas tylus sveikatos siurbikas …..“

.

Todėl   ir grupuojasi butų savininkai – vartotojai  ir svarsto  ką daryti, nes matote  taip sako radijo fizikos profesorius J. Grigas ……….

.

O su tais profesoriais jau taip yra, turime jų pakankamai, dargi sovietiniais laikais jais tapusių ir dabar nuolankiai jais tituluojamų ir garbinamų …….

.

Vien tik politikoje turime marksistinės estetikos sovietinį profesorių, turime  sovietinės žemės ūkio ekonomikos  profesorių, turime sovietinį fizikos mokslų profesorių ……

.

Kad iš jų valstybei būtų buvusi kokia tai teigiama nauda nepastebėta, o kad atvirkščiai – Ararato kalnas ….

.

 

 

Jeigu garsūs sportininkai, baigę sportinę karjerą, sklandžiai įsijungia į visuomenę (retas atvejis garsus praeityje krepšininkas G. E.) tai profesoriai, pasiekę garbingą amžių, kaip taisyklė,  nenurimsta …….

.

O jų deja klauso, pagal R. Staselį, vartotojai ….

.

Na ir kas kad kokį kartą per parą skaitiklis nusiūs informaciją, jeigu profesorius suprato, kad skaitiklis pastoviai spinduliuoja radijo bangas, tai išeina, kad taip ir yra ….

.

Taigi kol kas energetikai gali ramiai kurti projektus „klientams“, nes  „vartotojai“ kokius dar dvidešimt metų tikrai  neišnyks ….

  .

O kada daugiabučiame name Žirmūnų g. Nr. 104  šilumos tiekėjas įrengs savo karšto vandens skaitiklius, kaip sakoma, vienas ponas Dievas žino ……

  .

Kaip taikliai pastebėjo vienas RTVI laidos „Ypatinga nuomonė“ dalyvis – „Liaudį pirma reikia įbauginti, o po to iš jos galima virves vyti …“

——————————————————————–

 

 

Antanas-Algimantas Miškinis

prezidentas

Nepriklausoma asociacija Buitinių vartotojų sąjunga

8 -686-65-887; 8-5-276-48-65

antanas1940@gmail.com

Facebook komentarai
});}(jQuery));