skip to Main Content

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorę dėl visuomenės informavimo priemonėse paskleistos informacijos

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorę Gražiną Ramanauskaitę-Tiumenevienę, dėl visuomenės informavimo priemonėse paskleistos informacijos, pažeidžiančios asmenų garbę ir orumą ir nesuderinamos su žurnalistinės etikos principais.

 

Socialdemokratai prašo ištirti žurnalistės Vilmos Danauskienės pastaruosius „žurnalistikos“ darbus, mūsų nuomone, prasilenkiančius su žurnalistinio darbo etika. Pastaruoju metu minėta žurnalistė vieną po kito publikuoja straipsnius, kupinus kaltinimų ir faktais nepagrįstų insinuacijų prieš eilę LSDP narių.

 

Pastaruoju metu minėta žurnalistė vieną po kito publikuoja straipsnius, kupinus kaltinimų ir faktais nepagrįstų insinuacijų prieš eilę LSDP narių.

 

Pirmiausia, ji kone žargonine kalba straipsnyje „Pasveikinsiu Lazdijų ir Alytaus rajonų valdžią“ aprašė „premjero komandos vizitą“ Lazdijų rajone („Lazdijų žvaigždė“ 2015.09.15 Nr. 39, 1 priedas). Straipsnis nepateikia jokios informacijos ar faktų, tačiau žurnalistė tenkinasi vien tik žemiausio lygio tendencingu pasakojimu. Straipsnyje daroma prielaida, kad Socialdemokratų partijos pirmininkas laiko Lazdijų gyventojus „urviniais“ ir „kaimiečiais“. Tai visiškai neatitinka jokių Algirdo Butkevičiaus pokalbių temų ar pasakytų žodžių.

 

Nepasitenkinusi regionine sklaida, tarytum apie atskirą įvykį ji publikuoja tekstą portale „Delfi.lt“, tuo pačiu, matyt, siekdama paveikti teismo procesą. Aprašomas vizitas Druskininkuose iš tiesų yra to paties vizito į Lazdijus dalis. Faktai, atsakantys į kaltinimus, buvo išdėstyti LSDP pranešime spaudai bei Seimo narės, dalyvavusios išvykoje, komentare „Delfi.lt“.

 

Žurnalistė V. Danauskienė tendencingai aprašo Socialdemokratų partijos narius, įžeisdama jų garbę ir orumą, pavyzdžiui, privataus namo statybą Druskininkuose susiejusi su LSDP pirmininko Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus vizitu į kurortą. Neva, po vizito kitą dieną buvo priimtas Vyriausybės nutarimas, įteisinantis minėtą statybą. Publikacijoje teikiami ne tik neetiški apibūdinimai socialdemokratų vadovų atžvilgiu – „Caras, dvaras, privilegijuoti“ ir panašūs, bet toks straipsnis prieš teismo posėdį vertintinas kaip bandymas daryti poveikį teismui. Publikacija pasirodė 2015 m. spalio 16 d., o teismo posėdis įvyko 2015 m. spalio 19 dieną. Beje, teismas nusprendė, kad privataus namo statyba Druskininkuose teisėta.

 

Žurnalistė V. Danauskienė vietoj to, kad sureaguotų į aiškiai išdėstytus atsakomuosius faktus, toliau tyčiojasi ne tik iš politikų, bet ir iš teismo sprendimo, kuris skelbia, kad jos pateikti „faktai“ ir „argumentai“ yra netiesa.

 

Nepasirūpinusi informuoti skaitytojų toje pačioje žiniasklaidos priemonėje, kad parašė netiesą, žurnalistė dirba toliau.

 

Straipsnio „Druskininkų skandalas: „Aqua“ ir jos klientai“ autorė V. Danauskienė aprašo teisėsaugos institucijų pradėtą tyrimą dėl Druskininkų vandens parko ir jo vadovo veiklos. Toje pačioje publikacijoje minimi politikai, tarp jų ir Socialdemokratų partijos nariai. Straipsnio paantraštė – „Druskininkų vandens parkas buvo tapęs nemokamų nakvynių politikams ir savųjų įdarbinimo rojumi“. Žurnalistė mini, kad vieną ar kitą politiką piliečiai matė Druskininkuose ar „Aqua“ parke ir jai to pakanka kaip fakto, kad jie jau nusižengė.

 

Informacija pateikiama taip, kad atrodytų, jog jos paminėti socialdemokratai nemokamai naudojosi vandens parko paslaugomis. Cituojama premjero A. Butkevičiaus patarėja Rita Grumadaitė atsakė, kad A. Butkevičius nesinaudojo Druskininkų vandens parko paslaugomis, o sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasinaudojo savo dovanų kuponu.

 

Net po to, kai minėti politikai paaiškino, kad arba nėra buvę „Aqua“ parke, arba lankėsi ten savo iniciatyva, žurnalistė V. Danauskienė toliau teikia šmeižikiškas insinuacijas, kad skaitytojui susidarytų įspūdis, jog politikai slepia tiesą.

 

Minimi V. Danauskienės publikacijoje Lietuvos socialdemokratų partijos nariai jaučiasi apšmeižti. Be jokių įrodymų jų pavardės minimos į teisėsaugos akiratį patekusioje istorijoje, skaitytojams sukeliamas įspūdis, kad jie yra įsipainioję į nemokamų paslaugų istorijas.

 

Tendencingas žurnalistės V. Danauskienės puolimas (žurnalistiniu tyrimu tų straipsnių pavadinti neįmanoma) prieš LSDP kelia abejones ne tik dėl užsakomosios žiniasklaidos, bet ir yra nesuderinamas su demokratinės šalies nešališkos žiniasklaidos etika.

 

LSDP informacijos centro vadovė

 

Jolanta Bielskienė

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));