Vaisius ir daržoves dauguma lietuvių valgo du-tris kartus per dieną

Vaisius ir daržoves dauguma lietuvių valgo du-tris kartus per dieną

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, vaisių ir daržovių pardavimai nuo praėjusių metų vasaros išlieka stabilūs, tačiau pastaruoju metu beveik tris kartus išaugo egzotinių vaisių paklausa. Tai lemia nuolat didėjanti kokybiškų vaisių ir daržovių iš egzotinių šalių įvairovė, pirkėjų vartojimo kultūros pokyčiai, naujų skonių paieška.

 

„Daržovės ir vaisiai yra vieni svarbiausių maisto produktų šiuolaikiniams pirkėjams, neatsiejama jų kasdienio apsipirkimo dalis. Šių produktų dažno lietuvio mitybos racione sparčiai daugėja, o mūsų, prekybininkų, rūpestis užtikrinti, kad užsukęs tiek į didelę, tiek ir į mažą parduotuvę pirkėjas čia visuomet rastų didelį šviežio derliaus gėrybių iš Lietuvos ir užsienio šalių pasirinkimą. Tai dažnu atveju lemia vartotojų pasirinkimą, kur apsipirkti ir, žinoma, tinklo parduotuvių konkurencingumą“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

 

„Maxima“ duomenimis pirkėjų krepšeliuose daržovių nuolat daugėja, pirkėjai reiklesni tampa vaisių bei daržovių išvaizdai, kokybei, todėl, pasak „Maxima LT“ vadovo, tinklo parduotuvėse plečiami vaisių bei daržovių skyriai, vis daugiau lėšų investuojama į vaisių bei daržovių parduotuvėse perrinkimą, patrauklų jų pateikimą.

 

Šių metų rugsėjį „Maxima“ socialiniame tinkle „Facebook“ atlikta pirkėjų apklausa rodo, kad vaisius ir daržoves du iš trijų gyventojų perka kelis kartus per savaitę. Dauguma (60 proc.) juos perka prekybos centruose, kur viską gali rasti vienoje vietoje. 45 proc. sakosi dalį vaisių ir daržovių užsiauginantys patys, dalį –perkantys. Turguje daržoves ir vaisius perka penktadalis apklaustųjų ir tik iki 4 proc. juos perka tiesiogiai iš ūkininkų.

 

„Maxima“ duomenimis, populiariausi išlieka agurkai, pomidorai, morkos, svogūnai ir bulvės. Pirmąjį šių metų pusmetį stebimas kiekinis pardavimų augimas moliūginių daržovių sektoriuje – lyginant su praėjusiais metais šiemet jų parduodama penktadaliu daugiau. Vaisių pardavimai iki šiol stabiliai augo nuo 2013 metų vidurio. Per aštuonis šių metų mėnesius fiksuojamas didžiausias egzotinių vaisių populiarumo augimas. Lyginant su praėjusiais metais, trečdaliu padidėjo kivių, dvigubai – kitų egzotinių vaisių, tokių kaip pasiflorų, figų, dumplainių, karambolų, kertuočių, granatų pardavimai.

 

„Maxima“ apklausos duomenimis, beveik absoliuti dauguma apklaustųjų vaisius ir daržoves valgo du arba tris kartus per dieną: jie yra neatsiejami pietų ir vakarienės dalis bei populiarūs kaip užkandis tarp valgių.

 

Ketvirtadalis pirkėjų prioritetą teikia Lietuvoje užaugintiems vaisiams ir daržovėms. Didžioji dauguma sakosi atkreipiantys dėmesį į kilmės šalį, bet didesnės įtakos jų pasirinkimui tai nedaro. Pagrindiniai vartotojų kriterijai, renkantis vaisius ir daržoves, yra jų skonis ir kaina.

 

Svarbiu kriterijumi renkantis vaisius ir daržoves išlieka sezoniškumas, tačiau net 45 proc. apklausoje dalyvavusių pirkėjų vaisius ir daržoves teigia reguliariai perkantys ištisus metus. 40 proc. apklaustųjų nurodė, kad didžiausią įtaką jų pasirinkimui, kokius vaisius ir daržoves pirkti, lemia tuo metu galiojantys specialūs pasiūlymai – akcijos.

 

Pirkėjų taip pat klausta, ar jie jau ruošia vaisius ir daržoves žiemai. Dauguma apklaustųjų sakėsi konservuojantys daržoves, iš vaisių verdantys uogienes.

 

Apklausą apie vaisius ir daržoves bei jų vartojimą prekybos tinklas „Maxima“ atliko rugsėjo mėnesį savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, joje dalyvavo 1441 respondentas. Dauguma apklaustųjų – 26–45 metų amžiaus moterys iš Vilniaus ir Kauno.

 

Šiuo metu „Maxima“ prekybos tinklui priklauso 231 „Maxima“ parduotuvė Lietuvoje, kasdien jose apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));