Arūnas Valinskas „Lrytas“ televizijoje kartą yra pasakęs: „Dešimt metų turėjom bobą su kiaušais, dabar penkerius turėsim vyrą be jų“. Aš manau, kad tai, ką mums „prastūmė“ yra baisiau nei vyras be „kiaušų“

Šį SEB banko ekonomistą stebiu jau senokai, tiksliau, jo beprasmes prognozes ir jo kišimą į masines informavimo priemones. Tada jau sakiau: žiūrėkite, žydrųjų ekranų žiūrėtojams jau kiša naują prezidentą.

 

Remsiuosi tik faktais, be jokių „gražus“ ar „negražus“:

1. Pasistatė namą galimai pažeidžiant įstatymą

 

Pūčkorių atodanga – Pavilnių regioniniame parke valstybės saugomas gamtos paminklas. Ten tebestovi Gitano Nausėdos stiklinis namas. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktorė Vida Petiukonienė 2013 metais teigė: „Tai yra gyvenimo realybė, šitaip šioje Žemėje būna, tenka tik apgailestauti. Tai, ką matome – vienas kuriozinių atvejų, pasityčiojimas iš savo valstybės, įstatymų, tų žmonių, kurie eina į darbą, kad tuos įstatymus vykdytų – šiuo atveju, mūsų“.

 

V. Petiukonienės teigimu, ten, kur dabar stovi G. Nausėdos namas, sovietmečiu buvo pastatytas šiltnamis. Šalia išdygusiame 16 kvadratinių metrų ploto šiltnamio priestate gyveno žmonės. Kai atsirado galimybė privatizuoti gyvenamąjį plotą, ten gyvenę žmonės miniatiūrinį namuką privatizavo. Taip priestatas gavo gyvenamojo namo statusą, prie kurio suformuota namų valda. Taip atsirado nekilnojamojo turto vienetas, istoriškai neturintis nieko bendro su vietove.

2. Gitanas Nausėda: įvedus eurą kai kas netgi atpigs

 

2013 spalio mėnesį SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda manė, kad euro įvedimas Lietuvai bus naudingas ir atpigins kai kurias paslaugas. Ar verta ką nors šia tema toliau rašyti? Daug kas atpigo?!

3. Priešrinkiminiai pažadai

 

Akivaizdu, kad šį ekonomistą mums paruošė tie, kuriems jis labai naudingas. Įvaizdį suformavo smegenų plovimo specialistai per visuomenės informavimo priemones ir, vuolia, turime prezidentą!

Bet dar norėčiau atkreipti dėmesį: ką Gitanas Nausėda žadėjo rinkėjams prieš rinkimus?

 

Pagerins santykius su Baltarusija

Žadėjo gerinti santykius su Baltarusija ir tuo pat metu kalbėjo apie nesaugią Astravo AE. Kažin, kokiais duomenimis rėmėsi Gitanas Nausėda sakydamas „nesaugi“?

 

Jūs manote, kad Baltarusijai leistų atidaryti ir eksploatuoti nesaugią branduolinę Astravo elektrinę? Jūs manote, kad Baltarusijos prezidentas Alekandras Lukašenka yra visiškas kvailys, kuris specialiai savo šalyje pastatytų nesaugią AE?

Iki šios dienos Gitanas Nausėda taip ir nesusitiko su pačios artimiausios valstybės vadovu. Gėda, nes Latviai jau apsilankė Baltarusijoje ir susitiko su Aleksandru Lukašenka. Baisiausia yra tai, kad Latvija pirks iš Baltarusijos daug pigesnę Astravo AE pagamintą elektrą.

 

Kitas pažadas – teisingumas

Gitanas Nausėda žadėjo, kad Lietuvos teisinę sistemą būtina tvarkyti, nes žmonės nesijaučia teisiškai saugūs. Gitanui Nausėdai tapus prezidentu, biudžetinė įstaiga, Vadovybės apsaugos departamentas, pradėjo persekioti žiniasklaidos priemones. Jų savininkams skambina tiesiogiai ir nurodinėja, kuri informacija, jų manymu, yra netinkama.

 https://www.youtube.com/watch?v=Cp_CKeqb1fo&feature=emb_logo

Netikite!? Mes taip pat netikėjome kolegos Lauryno Ragelskio pasakojimu, nes manėme, kad Laurynas Ragelskis galimai suklydo, arba kažką ne taip suprato. Pasirodo, kad ne – Laurynas buvo visiškai teisus, jam skambino iš Vadovybės apsaugos departamento ir pareiškė, kad jo valdomame tinklapyje 3min.lt yra netinkamas paveikslėlis, kuriame pavaizduotas prezidentas Gitanas Nausėda.

Telefono garso įrašas:

 

https://bukimevieningi.lt/wp-content/uploads/2019/11/Laurynas-tel..mp3

 

Audio grotuvas

4. Gitanui Nausėdai pavyzdys Valdas Adamkus

 

„Prezidentas Valdas Adamkus man taip pat visada buvo pavyzdys ir užsienio politikoje. Jis nepailsdamas dirbo – ir tebedirba – siekdamas kuo glaudesnės Lietuvos euroatlantinės integracijos. Jo Ekscelencija taip pat ne kartą darbais įrodė esąs neabejingas mūsų brangių draugų ukrainiečių, kartvelų ir moldavų likimui“, – teigė Gitanas Nausėda.

Buvęs BNS vadovas Artūras Račas pareiškė, kad Valdas Adamkus po neteisėto Rolando Pakso nuvertimo buvo paskirtas pažeidžiant LR Konstituciją, nes trejus metus negyveno Lietuvoje ir perlipo per Lietuvos įstatymus.

 

2018-07-12, Ženeva. JTO priėmė Bendrąsias pastabas Nr. CED/C/LTU/CO/1, kurios nustato Lietuvos Generaliniam prokurorui terminą iki 2018-09-15 surašyti kaltinamąjį aktą V. Adamkui ir A. Pociui už Violetinio slaptojo kalėjimo steigimą.

Šiame kalėjime buvo gyvuliškai kankinami apie 30 arabų, kurių kaltė taip ir nebuvo įrodyta jokiame teisme. Ponui abu Zubaydah Valstybės saugumo departamento pareigūnai išdūrė akį.

 

Kaip žinome, Lietuva vykdo Strasbūro teismo sprendimą, dėl Lietuvoje veikusio slapto CŽV kalėjimo, kuriame buvo kankinami svetimų šalių asmenys. Jiems Lietuva sumokėjo 130.000 Eur.

Nuo tada pasidarė aišku, kas yra Gitanas Nausėda. Garbina tuos kurie padarė didžiulę gėdą prieš visą pasaulį, įsteigė slaptą JAV CŽV kalėjimą, ir galimai ne vieną…

 

5. Gitanas Nausėda palaiko LGBT

LR prezidentui turėtų rūpėti šalies gerovė, gimstamumas, o ne Vakarų per prievartą įbruktos „vertybės“. Kaip galima pasitikėti šalies vadovu, kuriam LGBT yra vertybė? Jis teigė, kad iš solidarumo įsisegtų LGBT ženkliuką.

 

6. Gitanas Nausėda: „Lietuvos kariuomenė galinti nugalėti bet kokį priešą“

2019.11.24 Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Lietuvos kariuomenė galinti nugalėti bet kokį priešą. Taip taip, bet kokį…

7. Degant Alytuje padangų gamyklai, Nausėda su žmona išvyko aplankyti į Korėją savo dukros

Grįždamas iš vizito Japonijoje, prezidentas su ponia Diana aplankė Pietų Korėjoje studijuojančią dukterį ir pasveikino ją su gimtadieniu. Viename iš Pietų Korėjos universitetų Seule prezidento dukra studijuoja pagal Medijų komunikacijos magistrantūros programą. Ir tai nieko baisaus, bet tai, kad Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus pietus ne kartą mokėjo valstybės valdomos įmonės, yra baisu!

Žurnalistams sužinojus, prezidento atstovai ėmė teigti, kad skrydis iš Japonijos į Vilnių per Seulą ir kitos kelionės išlaidos buvo apmokėtos šeimos lėšomis. Politologai teigia, kad tokie vizitai primena turistines keliones ir siūlo ateityje tokių keistų sprendimų vengti.

Mykolo Romerio universiteto docentas V. Valentinavičius tuo metu teigė, kad tiek gaisro Alytuje atveju, tiek ir Seimui balsuojant dėl pasitikėjimo parlamento pirmininku Viktoru Pranckiečiu, reikėjo prezidento politinio vertinimo, tačiau jo reikiamu metu nebuvo.

8. Prabanga prezidentūroje

Prezidento kanceliarija paskutinę 2019-ųjų dieną nusipirko šviečiantį fontaną, kuris prezidentūroje bus įrengtas per pusmetį. Pagal sutartį, už daugiau kaip 117 tūkst. eurų iš bendrovės „Poolservice“ perkamos projekto parengimo paslaugos ir fontano įrengimo darbai. Fontaną apšvies 28 povandeniniai šviestuvai, jis veiks skirtingomis programomis. Numatytas fontano skersmuo – daugiau kaip 11 metrų, vanduo bėgs iš 84 purkštukų.

Vyriausybė siūlo kitąmet skirti daugiau lėšų Prezidentūrai dėl rezidencijos Turniškėse remonto. Valstybės biudžeto projekte numatyta, kad namo, kuriame apsigyvens Gitanas Nausėda, remontui ketinama skirti 359 tūkstančius eurų.

9. Skundžiasi visiems dėl Rusijos „grėsmės“!

Visuose vizituose į kitas šalis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda skundžiasi dėl Rusijos ir visiems pasakoja apie Rusijos grėsmes.

Vatikane viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia dalyvavo audiencijoje pas Popiežių Pranciškų. Per šį istorinį susitikimą šalies vadovas popiežiui pasiskundė dėl Rusijos priešiškumo Lietuvai.

Lietuvoje viešint Kanados Generalinei gubernatorei pristatė Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės keliamą pavojų regiono saugumui ir išreiškė lūkestį, kad Kanada kels branduolinės saugos klausimą tarptautinėje bendruomenėje. Pasidalyta mintimis apie agresyvios Rusijos elgsenos keliamas saugumo grėsmes mūsų regione ir NATO dedamas pastangas užtikrinti Baltijos valstybių saugumą.

Į Londone NATO viršūnių susitikimą atvykęs prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad NATO susitikime būtina pažymėti Rusijos grėsmę aljansui. Anot prezidento, didžiausia grėsmė pasaulinei tvarkai kyla būtent dėl Rusijos veiksmų.

10. Tiesiog apsimelavo dėl Turkijos NATO gynybos plano patvirtinimo

G. Nausėda: „su Turkija sutarta, jog Baltijos šalių gynybos planas bus patvirtintas.“ O tikrovė kitokia – pasirodo, kad Turkija atsisakė patvirtinti gynybos planą.

Kitą dieną, penktadienį, Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu pareiškė, kad Turkija nepatvirtino atnaujintų NATO Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos planų ir pagrasino blokuoti paruoštą dokumentą, jei sąjungininkės nesutiks pripažinti Sirijos kurdų pajėgų teroristinėmis.

Atkreipkite dėmesį į dar vieną galimą Gitano Nausėdos asmeninės atsakomybės vengimą. Jis visada sako „mes ketiname siekti„, „padarėme klaidą„, „mums atrodo“, bet ne „man atrodo“, „aš manau“, „aš padariau klaidą“. Ir dabar kyla klausimas – kas tie „mes“?

Kruvinąją sausio 13-ąją, Gitanas Nausėda buvo Vokietijoje ir rūpinosi savo ateitimi. G. Nausėda tuomet Vokietijoje studijavo. Bet jis ir vėl teigia, kad „mes savo sunkiai iškovotą valstybę palikome laikytis bado dietos„.

Gitanas Nausėda, Valdas Adamkus, Vytautas Landsbergis
Facebook.com/Gitanas. Nausėda

Gal šioje nuotraukoje tie „mes“, kurie jau 30 metų stengiasi, kad Lietuva būtų ES reitingų žemiausiose vietose ir tenkina bet kokią JAV užgaidą?

Grybausėda
Koliažas/Giedrius Navickas

Ne veltui socialiniuose tinkluose jau sakoma, kad Lietuva turi naują prezidentą – Grybausėdą.

Vaidas Žemaitis

LR VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMAS

9 straipsnis. Teisė viešai kritikuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų ir pareigūnų veiklą.

Kiekvienas asmuo turi teisę viešai kritikuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, taip pat pareigūnų veiklą. Lietuvos Respublikoje draudžiama persekioti už kritiką.