V. Landsbergis pasipiktinęs, kad saviizoliacijoje sėdinti S. Tichanovskaja neragina baltarusių aukoti gyvybių

senis

senis

V. Landsbergis pasipiktinęs, kad saviizoliacijoje sėdinti S. Tichanovskaja neragina baltarusių aukoti gyvybių

Paskelbta: 2020-08-12 09:46 Autorius: ekspertai.eu

Ne iki galo kokybiškai pavykus ilgai lauktai revoliucijai Baltarusijoje, Lietuvos politikos lyderiai reiškia didelį nusivylimą.

Šalies vadovas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charlesu Micheliu, su kuriuo aptarė sudėtingą politinę situaciją kaimyninėje Baltarusijoje. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas paragino Europos Vadovų Tarybos Pirmininką ES lygiu apsvarstyti padėtį Baltarusijoje“.

Valstybės lyderis  paragino Europos Sąjungos institucijas aktyviai  reaguoti į situaciją Baltarusijoje bei imtis lyderystės, užtikrinant stabilumo palaikymą Baltarusijoje, pagarbą demokratinėms vertybėms ir žmogaus teisėms bei laisvėms.

Šalies vadovas situaciją Baltarusijoje įvardino kaip ypač rimtą ir keliančią susirūpinimą ne tik Lietuvai, bet visai Europos Sąjungai.

G. Nausėda paragino Ch. Michelį surengti neeilinę Europos Vadovų Tarybos sesiją, kurioje būtų svarstomos priemonės stabilizuoti situaciją Baltarusijoje bei  aptarti poveikio svertus.

Lietuvos vadovas informavo Ch. Michelį apie Svetlanos Tichanovskajos atvykimą į Lietuvą ir patikino palaikąs ryšį su jos aplinkos žmonėmis.

„Lietuva pasiruošusi suteikti prieglobstį Baltarusijos opozicijos atstovei bei jos šeimai, iki ji apsispręs dėl tolesnės politinės ir asmeninės veiklos“, – informavo G. Nausėda.

skirt

Žmonių partijos patriarchas, Lietuvos prezidentas Vytautas Landsbergis taip pat neslėpė nusivylimo įvykiais Baltarusijoje.

„Virkauti, kad negalima aukoti nė vienos gyvybės, – tai kapituliacija. Už laisvę negalima aukoti nė vienos gyvybės? Tai iš tikrųjų tada tėra tik gražūs žodžiai“, – aštrių žodžių prezidentas negailėjo prezidento rinkimus Baltarusijoje laimėjusiai, tačiau iš karto į Lietuvą atvykusiai S. Tichanovskajai, kuri kuri šiuo metu privalo sėdėti dviejų savaičių saviiziliacijoje dėl koronaviruso pandemijos.

Visą nuotaikingą laidą su  V. Landsbergiu galite žiūrėti ČIA.

ekspertai.eu komentaras3 07

Galima didžiuotis narsiomis V. Landsbergio įžvalgomis ir kiritika S. Tichanovskajai, kuri pasakė, kad šiuo atveju neverta aukoti gyvybių.

Tik klausimas, kodėl V. Landsbergis bei likę gerai šinomi šulai nevyko į Minską kaip 2014 m. į Kijevą, kad galėtų parėkauti nuo tribūnos ragindami padaryti visoje Ukrainoje maidaną (smurtinį perversmą)?

Turbūt  nevyko todėl, nes žinojo, kad niekas Minske su tokiais rėkautojais ir provokatoriais  ten nesiterliotų ir tiesiog paėmę, kad ir garbaus amžiaus mūsų patriarchą su tvirtu kabliu už jo išangės, išsviestų jį kuo toliau už Baltarusijos sienų? Ar ne taip?

Keli susiję:

Prezidento rinkimus Baltarusijoje laimėjusi ir į Lietuvą atvykusi S. Tichanovskaja šiuo metu privalo būti saviizoliacijoje

Baltarusijos prezidento rinkimuose triuškinamai laimėjo Svetlana Tichanovskaja

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));