„V.Gailiaus draugas T.Dapkus mane terorizavo“, – sako Artūras Skardžius

„V.Gailiaus draugas T.Dapkus mane terorizavo“, – sako Artūras Skardžius

Seime pamažu gęsta komisijos, sukurtos dėl apkaltos Seimo nario Artūro Skardžiaus apkaltos, darbas. 

Pats A.Skardžius sakė, kad jį terorizavo tiek žurnalistas Tomas Dapkus, tiek ir jo draugas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

„Vieni apkaltos organizatoriai jau paaiškėjo: buvęs premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas energetikos klausimais Tomas Gerasimavičius, o „Lietuvos energija“ veikiausiai bus mokėjusi pinigus „Alfa Media“ grupei, – spaudai pasakojo A.Skardžius, – V.Gailiaus draugas T.Dapkus mane terorizavo. Sakė: jei teiksi pataisas, ginančias viešąjį interesą, tai mes tau organizuosime apkaltą. „Alfa Media“ nuo 2017-04-24 iki 2017-09-20 parengė ir paskelbė 18 publikacijų ir TV laidų, nukreiptų prieš mane, kaip Seimo narį, ir siejamų su minėtomis pataisomis. 

T.Dapkus Seimo nariams iš anksto anonsuodavo būsimas publikacijas ir jų temas, nukreiptas prieš mane, siekiant daryti poveikį man, kaip Seimo nariui, einančiam savo pareigas. Kas parašus prieš mane rinko? Eugenijus Gentvilas pirmajai apkaltos komisijai, V.Gailius antrąją komisiją organizavo. T.Dapkus mane terorizavo, o veikiausiai paaiškės, kad pinigus mokėjo „Lietuvos energija“ per viešinimo kompanijas, kurios yra ir jos klientai“, – svarstė A. Skardžius.

Jis atsakė į LL klausimus:

Ką manote apie tai, kad Dalia Grybauskaitė sako dešimt metų negavusi VSD pažymų apie korupciją?

– Aš tai jau niekuo nesistebiu. Tai labai lengva patikrinti – pirmiausiai sužinoti, kas siuntė, kam siuntė ir ar tikrųjų siuntė. Gal būt, tos pažymos stalčiuose gulėjo, ir buvo laukiama palankesnio momento. Nes matosi, kad VSD elgiasi politiškai, nors tai neturėtų būti politiškai angažuota institucija. Tačiau mane labiausiai stebina, kad VSD nebuvo gavęs iš Valstybės gynimo tarybos užduoties (VSD dirba tik pagal tokias užduotis) analizuoti šalies ekonominį saugumą. Ekonominis Lietuvos saugumas VSd nedomina, nors aš daug kartų kėliau tą klausimą – mane domina Skandinavijos bankų ir kitų valstybių interesai Lietuvoje, jų investicijos į kelių ir geležinkelių infrastruktūrą, finansinio tarpininkavimo sektorių. Kam reikalingi tankai, jeigu gali Lietuvą pavergti ekonomiškai? Švedai kažkada kardu buvo užkariavę Baltijos valstybes, o dabar pamatė, kad ekonomiškai tai padaryti yra lengviau. Užkariauti, ir vežtis iš čia duoklę, pvz., miškais. Arba mokėti 10 proc. metinių palūkanų už paskolas. Turime kažkur Bermudų salose registruotą kažkokią neva tai saugumą užtikrinančią suskystintų dujų infrastruktūrą. Ir. t.t. Kaip žinote, finansinio tarpininkavimo įmonės Lietuvoje net nemoka pelno mokesčio, ir matome, kad kasmet iš Lietuvos tie skandinavų bankai išpumpuoja šimtus milijonų eurų pelno. Eilėje laukia kiti sektoriai – geležinkelių ir kelių infrastruktūra. Nors tai yra nacionalinio saugumo reikalas.

Taip, tačiau ar NSGK išvadose bus kalba apie Dalią Grybauskaitę?

– Nežinau, nes kariauju su V.Gailiaus gauja. Ši gauja įleidusi gilias šaknis, todėl net Antikorupcijos komisija negali atsikratyti savo pirmininko V.Gailiaus. Nežinau, ar jie ten rinkosi ir ar sprendė tą Gailiaus atstatydinimo klausimą. Tačiau jo pirmininkavimas šiai komisijai yra absoliutus nonsensas ir kažkodėl niekam dėl to Seime ne gėda 

O koks jūsų įspūdis apie tą VSD pažymą, koks negeras yra „MG Baltic“?

– Man susidaro toks įspūdis, kad ta informacija dozuotai ir fragmentiškai pateikiama tada, kai to politiškai kažkam reikia. Nors tas Eligijaus Masiulio susirašinėjimo su prezidente laiškų paviešinimas, manau, yra jo derybinė pozicija prieš tuos, kurie priiminės sprendimus, kokią bausmę jam paskirti už dėžutę su eurais. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));