Už klimato kaitos beprotybės slypintys pinigai

stop

stop

Tai pirmoji iš keturių straipsnių serijos, kurioje analizuojami kairiojo sparno aktyvistai ir turtingos organizacijos, remiančios klimato kaitos darbotvarkę.

Kadangi ekologinių fanatikų grupė „Just Stop Oil” toliau pažeidinėja įstatymus ir kelia chaosą, galbūt laikas ištirti, kas traukia šios ir kitų netikrų pilietinių judėjimų virveles. Net ir paviršutiniškai pažvelgus bus aišku, kad už jų stovi ne eiliniai visuomenės nariai, o grupė labai įtakingų Amerikos milijardierių.

Už beprotybės slypintys pinigai

Kaip teigiama „Just Stop Oil” interneto svetainėje, pagrindinis jų finansavimo šaltinis yra Klimato kaitos fondas. Trys šios grupės, kuri taip pat finansuoja „Extinction Rebellion”, steigėjai yra Aileen Getty iš Getty naftos šeimos, Rory Kennedy, senatoriaus Roberto Kennedy dukra, ir filantropas Trevoras Neilsonas. Visi trys turi namus Malibu paplūdimyje, o tai keista, nes klimato kulto šalininkai tvirtina, kad jūros lygis smarkiai kyla, todėl galima daryti prielaidą, kad nekilnojamasis turtas pajūryje būtų bloga investicija.

Daugiausia dėmesio buvo skiriama Gettisams, tačiau būtent Neilsonas turi įdomiausią praeitį. Baigęs universitetą jis dirbo stažuotoju Baltuosiuose rūmuose, kai prezidentu buvo Billas Clintonas. Vėliau jis dirbo naujai įsteigtame Bilo ir Melindos Geitsų fonde komunikacijos direktoriumi, taip pat buvo asmeninis Geitsų atstovas spaudai.

2006 m. Neilsonas įkūrė Pasaulinę filantropijos grupę, kuri kartu su Bradu Pittu prisidėjo prie organizacijos „Make It Right” įkūrimo. Ši organizacija buvo įkurta siekiant aprūpinti aplinkai draugiškus būstus Naujojo Orleano gyventojams po uragano „Katrina”. Vėliau gyventojai iškėlė Make It Right 20,5 mln. dolerių ieškinį, nes nauji namai neatitiko standartų ir kentėjo nuo daugybės problemų, pavyzdžiui, nekokybiško šildymo, elektros ir vandentiekio gedimų. Šių metų rugpjūtį „Make It Right” sutiko sumokėti šią sumą.

2015 m. Neilsonas kartu su Hovardu Vorenu Bafetu (Howard Warren Buffett), milijardieriaus Voreno Bafeto anūku, kuris buvo Gateso fondo valdybos narys ir nemažai paaukojo B. Obamos prezidento rinkimų kampanijai, įsteigė bendrovę „i(x) investments” (dabar ji vadinasi „i(x) Net Zero”). Hovardas Bafetas anksčiau dirbo JAV gynybos departamente ir buvo prezidento Baracko Obamos patarėjas politikos klausimais. i(x) Net Zero yra investicinė bendrovė, kurios specializacija – atsinaujinančioji energija.

2002 m. Neilsonas kartu su Bilu Geitsu, Bono ir Džordžu Sorosu buvo vienas iš DATA (Debt, AIDS, Trade, Africa) įkūrėjų. Teigiama, kad DATA buvo sukurta siekiant padėti sumažinti skurdą Afrikoje, sumažinti Afrikos šalių skolas ir padėti kovoti su AIDS. Jie taip pat teigė norintys panaikinti badą Afrikoje, o tai įdomu, nes klimato aktyvistai nori sumažinti anglies dioksido, kuris yra būtinas visiems augalams, kiekį, o bet koks jo mažinimas akivaizdžiai sumažintų maistinių kultūrų kiekį ir sukeltų dar didesnį badą, o ne jį sumažintų. Neilsonas taip pat buvo Clintono pasaulinės iniciatyvos, Užsienio santykių tarybos ir Pasaulio ekonomikos forumo jaunųjų pasaulio lyderių narys. Kitaip tariant, jis yra visų įprastų įtariamųjų globalistų, kurie stumia ekologinę darbotvarkę siekdami savo tikslų, draugas.

Kairiųjų ekstremistų ideologija skverbiasi į klimato kultą

Jei pereisime prie dabartinių Klimato kaitos fondo patariamosios tarybos narių, pamatysime daugiau įprastų temų ir ideologijų, neturinčių nieko bendra su klimatu, bet šiltai priimamų klimato krizės fanatikų. Stephenas Kretzmannas įkūrė organizaciją „Oil Change”, reikalaujančią nutraukti naftos gavybą. Jis yra marksistinio judėjimo „Black Lives Matter” rėmėjas. Oil Change” interneto svetainėje esančiame straipsnyje, kuriame propaguojamas BLM, pateikiami tokie kairiųjų ekstremistų tropai kaip „Per daug mūsų, dalyvaujančių klimato judėjimuose, prisidėjo prie baltųjų viršenybės. Pritardami iškastinio kuro bendrovių finansavimo mažinimui, turime taip pat remti baltųjų viršenybės institucijų, įskaitant policijos ir kalėjimų pramonės kompleksą, finansavimo mažinimą, kad būtų galima investuoti į juodaodžių bendruomenių gydymą ir žalos atlyginimą”.

Apie 2017 m. Šarlotsvilio riaušes Kretzmannas rašė: „Baltųjų viršenybės šalininkų smurtas, kuris terorizavo Šarlotsvilį, nėra naujas reiškinys. Tačiau jį naujai padrąsino D. Trumpas ir jo sąjungininkai aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, kurie suteikė jam erdvės klestėti. Mūsų atsakas negali būti tik šio teroro akto pasmerkimas. Mes taip pat turime dvigubai daugiau dėmesio skirti sunkiam darbui, kad susidurtume su rasizmu, fanatizmu ir antisemitizmu, kurie persmelkia mūsų visuomenę visais lygmenimis – vyriausybės politikoje, mūsų vietos bendruomenėse ir mūsų pačių institucijose bei judėjimuose, ir juos išardytume”.

Klimato kaitos fondo patariamojoje taryboje yra ir Bich Ngoc Cao. Ji taip pat yra kairiosios pakraipos naujienų svetainės „Mother Jones” valdybos narė. Tinklalapyje „Mamos už laisvę” – grupė, kovojanti prieš tai, kad jų vaikams mokyklose būtų indoktrinuojama lyties ir LGBTQ ideologija, – vadinama „mamomis prieš bibliotekas” ir „knygas draudžiančia tualetų policija”, nes nori iš mokyklų bibliotekų pašalinti netinkamą seksualinę medžiagą ir išsaugoti vienos lyties tualetų erdves. Bich Ngoc Cao taip pat yra Los Andželo miesto bibliotekos komisijos narė.

Billas McKibbenas yra dar vienas CEF patariamosios tarybos narys, kuris klimato kaitos problemas lygina su rasizmu ir savo teiginiams pagrįsti pasitelkia Džordžo Floido mirtį. Toliau pateikiamas tekstas iš 2020 m. „New Yorker” straipsnio „Rasizmas, policijos smurtas ir klimatas nėra atskiros problemos”: „Turėti rasistinę ir smurtaujančią policiją savo kaimynystėje yra tas pats, kas turėti anglimi kūrenamą elektrinę savo kaimynystėje. O turėti ir viena, ir kita? O gal dar ir netoliese esančio gaisro dūmai? Afroamerikiečiai tris kartus dažniau miršta nuo astmos nei kiti gyventojai. „Aš negaliu kvėpuoti” – tai kasdienė per daugybės žmonių šioje šalyje būsena. Vienaip ar kitaip, ant daugelio kaklų yra daug kelių”.

Rytoj pažvelgsime į Klimato kaitos fondo vadovę, klinikinę psichologę, kuri, atrodo, naudojasi savo patirtimi, kad įbaugintų vaikus ir pažeidžiamus žmones.

The global climate change cult and the war on the mind – 1

Facebook komentarai
});}(jQuery));