skip to Main Content

Rugpjūčio 26-ąją, Vilniaus apygardos teismas areštavo pagrindinio „Vilniaus prekybos“ akcininko Nerijaus Numavičiaus daugiau nei 30 proc. grupės akcijų. Taip teismas iš dalies patenkino smulkiojo grupės akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones. 

„Džiaugiuosi, kad teismas patenkino dar vieną mūsų prašymą ir patvirtino jog mano ir kitų akcininkų teisės buvo šiurkščiai pažeistos. Neabejoju, kad įrodę šią primityvią apsimestinių sandorių schemą atstatysime ne tik akcininkams, bet ir valstybei padarytą žalą. Belieka tikėtis, kad šis turtas vis dar pasiekiamas Europos teismų sistemai ir nėra išslapstytas po niekam nepavaldžias salas ar atogrąžų valstybes“,- skelbia pranešime Mindaugas Marcinkevičius.

 

M.Marcinkevičius pranešime teigia, kad N.Numavičius procesą bandė vilkinti teigdamas, kad nebesupranta lietuvių kalbos ir prašydamas ieškinį išversti į anglų kalbą. Tą patį padarė ir jo brolis Julius, o lietuvių valdomos įmonės Kipre ir Estijoje ieškinio paprašė atitinkamai kipriečių ir estų kalbomis.

 

„Nors viešai deklaruojamas visiškas skaidrumas ir sąžiningumas, tačiau faktai rodo, kad Nerijus ir vėl griebėsi pastaruosius 20 metų naudotų triukų. Nekantrauju sužinoti kaip jis visuomenei paaiškins, jog išvykęs į Jungtinę Karalystę per savaitę pamiršo savo gimtąją kalbą“,- stebėjosi Mindaugas Marcinkevičius.

 

Mažąjį „Vilniaus prekybos“ grupės akcininką nustebino ir tai, kad Nerijus Numavičius išsižadėjo viešojoje erdvėje jį atstovaujančios advokatės Olgos Petroševičienės – teismui atsiųstame dokumente ji įvardijama kaip menama, o ne reali verslininko atstovė.

 

„Visi šiuo metu Nerijui Numavičiui teikiami ieškiniai keliauja per Užsienių reikalų ministeriją, o tai gerokai vilkina visą procesą. Sąžiningas verslininkas turėtų būti suinteresuotas kaip įmanoma greičiau apginti savo reputaciją. Deja, bet šie jo veiksmai parodo, kad stengiamasi bet kokia kaina atidėti teisinius procesus ir tik patvirtina mano įtarimus. Negaliu nematyti paralelių tarp jo ir šiuo metu Rusijoje besislapstančių buvusių „Snoro“ vadovų elgesio.“,- teigė verslininkas.

 

Nors teismai tik prasideda, Mindaugas Marcinkevičius neabejoja, kad akcininkai ankščiau ar vėliau susės prie derybų stalo. Pagrindinis verslininko tikslas – pasirašyti akcininkų sutartį.

 

„Kad ir kaip apie mane kalbėtų kiti grupės akcininkai, mano pagrindiniu tikslu išlieka sąžininga ir skaidri grupės veikla, kuri sektų pasaulinės praktikos pavyzdžiais. Visų pirma valstybei turi būti sumokėti visi nuslėpti mokesčiai, įmonė turi efektyvinti ir skaidrinti savo veiklą, o akcininkai pagaliau turi pasirašyti tarpusavio sutartį, kuri įtvirtintų jų teises ir pareigas.

 

Niekados nesu prašęs išpirkti mano akcijas ar tuo labiau gavės pasiūlymo parduoti, to ir nesiekiu. Tačiau esu ne kartą siūlęs sėsti derėtis bei ieškoti išeities. Mano pagrindinis tikslas- civilizuotas ir konstruktyvus konflikto sprendimas akcininkų sutartimi arba teismo sprendimu. Tik pasiekus šių tikslų bus galima šnekėti apie darbą kartu ar pasitraukimą, jeigu tokią galimybė numatys akcininkų sutartis.“,- teigė mažasis grupės akcininkas.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));