Norvegijos naftos ir dujų technologijų gigantė „CSUB“ renkasi Lietuvą

Norvegijos naftos ir dujų technologijų gigantė „CSUB“ renkasi Lietuvą

Norvegijos naftos ir dujų technologijų kompanija „Sorkomp“ keičia pavadinimą į „CSUB“ ir atidaro gamybos padalinį Klaipėdoje. Artimiausiu metu „CSUB LT“ planuojama sukurti 50 naujų darbo vietų inžinieriams, suvirintojams ir kitų sričių specialistams. Kompanija taip pat svarsto plėtros planus Lietuvoje.

 

„CSUB“, priklausanti „Composites Energy Solutions“ koncernui, specializuojasi naftos ir dujų įrangos gamyboje bei šios srities technologijų vystyme. Tarp kompanijos klientų – tokie milžinai kaip „British Petroleum“, „Statoil“ bei Prancūzijos „Total“.

 

Planuojama, kad Klaipėdos uosto teritorijoje įsikūręs padalinys gamins stiklo pluošto kevalus, kuriais uždengiami jūroje esančių naftos gręžinių vamzdynai. Iki šiol tokie stiklo pluošto kevalai buvo gaminami Norvegijoje.

 

„CSUB“ valdybos pirmininko Karlo Tore Pedersono teigimu, kompanija susidomėjo Lietuva pamačius talentingus lietuvius Norvegijoje. Prieš daugiau nei dešimtmetį keletas lietuvių pradėjo dirbti įmonės padalinyje Norvegijoje: „Buvome jais labai patenkinti, todėl pradėjome bendradarbiauti su lietuviais, norėdami pritraukti daugiau darbuotojų iš Lietuvos. Jų darbo kokybė paskatino pažiūrėti į Lietuvą atidžiau. Pamatėme, kad tai – šalis, kuri yra kultūriškai ir geografiškai artima Norvegijai, – pasakoja K. T. Pedersonas. – Be to, Lietuva gali pasiūlyti neužšąlantį uostą, kuris mums labai svarbus, nes visą produkciją gabename laivais.“

 

Pasak Ūkio ministro Evaldo Gusto, „CSUB“ žingsnis į Lietuvą – ne tik komplimentas mūsų šaliai, bet ir didelė galimybė: „Ši kompanija išskirtinai daug dėmesio skiria mokslo ir tyrimų veiklai naftos ir dujų gavybos srityje, čia dirbantys lietuviai gali pasisemti tiek skandinaviškos darbo kultūros, tiek naujų kompetencijų, – teigia E. Gustas. – Tokios kompanijos kaip „CSUB“ strategiškai svarbios Lietuvai, todėl visokeriopai palaikome jų steigimąsi ir plėtrą.“

 

Nuo 2003 m. mokslinei ir tyrimų veiklai „CSUB“ skyrė jau daugiau nei 3 mln. eurų. Iki šiol visa tyrimų veikla buvo atliekama Norvegijoje, tačiau tikimasi, kad bendradarbiavimas su šalies aukštosiomis mokyklomis taps akstinu plėsti tyrimus ir Lietuvoje.

 

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino teigimu, kartu su investicijomis iš Šiaurės šalių į Lietuvą žengia ir socialiai atsakinga darbo kultūra: „Įsteigus padalinį Lietuvoje, dalis iki šiol kompanijos padaliniuose Norvegijoje dirbusių lietuvių grįžo į Lietuvą, darbą čia renkasi kelios tos pačios šeimos kartos – tėvai ir vaikai.“

 

2015 m. „Investuok Lietuvoje“ jau pritraukė 13 užsienio investicijų projektų, kurie visi kartu sukurs 1,5 tūkst. naujų darbo vietų. Trečdalis 2015 m. pritrauktų kompanijų Lietuvoje planuoja vykdyti gamybą. 6 iš 13 projektų įsikūrė už Vilniaus ribų.

 

Apie „CSUB“

 

2003 m. įkurta CSUB šiandien yra viena iš stambiausių naftos ir dujų technologijų kompanijų Norvegijoje. Mūsų gamybos technologijos ir pažangiausia įranga įgalina gaminti tiek labia stambią įrangą jūroje esantiems naftos gręžiniams, tiek smulkesnes, pagal užsakymą kuriamas detales.

 

2015 m. įkurtas padalinys Klaipėdoje kompanijai labai svarbus, nes dėl neužšąlančio jūros uosto galime gabenti produkciją visus metus.

 

Apie „Investuok Lietuvoje“

 

„Investuok Lietuvoje“ yra Ūkio ministerijai pavaldi tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA POŠKAITYTĖ, „INVESTUOK LIETUVOJE”

Facebook komentarai
});}(jQuery));