Turkai elgėsi kaip lietuviai per sausio 13-ąją – stojo prieš tankus plikomis rankomis, ir laimėjo

Štai tau ir NATO šalis, štai tau ir kandidatas į ES nares: šiąnakt Turkijos kariškiai nesėkmingai bandė tęsti tradiciją ir nuversti demokratiškai išrinktą Vyriausybę ir Prezidentą-islamistą

Rašoma, kad pasinaudoję Erdogano atostogomis sukilo Karinių Oro pajėgų ir karinės žandarmerijos atstovai. Kurie vadovaujami karinio prokuroro ir kitų aukštų karininkų šią naktį Ankaroje, Stambule ir kai kuriose kitose vietose surengė tikrus oro ir žemės mūšius prieš Vyriausybės pastatus ir pajėgas. Jie užėmė tiltus per Bosforą, atakavo parlamentą ir bandė subombarduoti Erdogano buvimo vietą.

Buvo užgrobta televiziją, maištininkai skelbė, kad Vyriausybė nušalinama už korupciją ir Konstitucijos pažeidimus. Taip pat jie pažadėjo turkams, kad skubiai bus priimta nauja, geresnė Konstitucija. Gatvės mūšiuose žuvo daugiau, nei 42 žmonės, tarp kurių – 17 policininkų. Naikintuvo raketa numuštas sraigtasparnis.

Tačiau panašu, kad islamistinė demokratija šį kartą nugalėjo. Skirtingai nuo analogiškų sukilimų praeityje.

Erdoganas sugrįžo į šalį, rėžė kalbą Stambulo oro uoste, pakvietė žmones išeiti į gatves ginti demokratijos ir pažadėjo nukirpti galvas visiems maišto organizatoriams ir dalyviams. Pranešama, kad jau suimta virš 130 karininkų.

Įdomu, kad Vakarų vyriausybės iškart išreiškė paramą demokratiškai išrinktiems islamistams – Erdoganui ir jo Vyriausybei. Nepaisant to, jog Erdoganas pastaruoju metu kėlė daug problemų Europai savo pabėgėlių tranzito politika su šantažo elementais bei žaidimėliais su ISIS, ES šalių Vyriausybės nedrįso palaikyti maištininkų veiksmų.

Nors labai tikėtina, kad jų sėkmės atveju tiek ISIS, tiek islamistų, tiek pabėgėlių antplūdžio problemos Turkijoje būtų sprendžiamos kur kas efektyviau ir labiau Europos naudai.

—————–

Šiaip atvejis įdomus tuo, kad ginkluotas kariškių maištas nutiko XXI a. demokratinėje NATO šalyje, kurią ponas V.Adamkus ir gausus jo bendraminčių Co aktyviai bandė prastumti ir į ES sudėtį.

Galime savo akimis stebėti – kas nutinka, kai valdžia užknisa didelę dalį visuomenės savo politika ir sprendimais ir ta dalis visuomenės yra realiai atstovaujama įtakinguose elito sluoksniuose.

– Idiotizmą valdžioje laikas baigti – ir jeigu demokratinėmis procedūromis to velnio islamisto įveikti negalime, reikia pabandyti padaryti tai jėga, – maždaug tokia buvo tų aukštų turkų karininkų logika.

Šį kartą jiems nepavyko. Bet tai buvo ne pirmas ir tikrai ne paskutinis kartas.

Tebūnie pamoka idiotams kitų NATO šalių valdžioje. Jų ten irgi netrūksta.

Facebook komentarai
});}(jQuery));